Поиск по сайту:
Найти



Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
-14
Рейтинг
-14


Голосов "за"
5

Голосов "против"
19

Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?

| 3.05.2008 11:23
Еще одно мнение о языковом вопросе в Украине, в добавление к уже прозвучавшим, в рамках дискуссий на эту тему на страницах "НП".
Комментарии
Стрілець   | 3.05.2008 19:39
Никита:

Просто люди, которые провозглашают такие лозунги, готовы принести соборность и целостность Украины в жертву... а даже не знаю, в жертву чему?
Никита, ви впадаєте в паніку й дуууууже сильно перебільшуєте. Людей, для яких це – принцип, ну дууууже мікроскопічна меншість. Практично 100% про це просто НЕ ДУМАЮТЬ і говорять, як звикли. "Не повєрнув галави качан..." В наш час діло швидко йде до того, що більшість із тих, кому я відповідаю на язик – мовою, просто не помічають цього...
Про яку жертву ви говорите? Не смішіть людей, жодних рисків на жертву соборністю й цілістю від такої поведінки не виникає.
Бо це – МАРГІНЕС плівочний.
Никита   | 3.05.2008 20:32
Стрілець:
Людей, для яких це – принцип, ну дууууже мікроскопічна меншість. Практично 100% про це просто НЕ ДУМАЮТЬ і говорять, як звикли.
Це так. Як сороконіжка: поки не задумалась, як саме вона ходить...
Але ж в українських реаліях, коли мовне питання заполітизовано на 100% і коли наші політики заради особистої влади не зупиняються ні перед чим... Треба бути обережним і гнучким в тих питаннях, які не є концептуальними і доленосними.
Мова – це душа народу, це його доля, і безперечно це питання є концептуальним.
Але темпи і методи українізації – я впевнений в цьому – можна і треба обговорювати.
Ekain   | 3.05.2008 20:45
Никита,
обережність та гнучкість у мовному питанні не повинна перетворюватись на сприяння ворогам України. Що робиться негнучко? Багато чого занадто гнучко. Всупереч здоровому глузду. Замість того, щоб створити російськомовний канал на телебаченні та крутити цілодобово наші новини, нашу історію, нашу музику, влада дозволяє в Україні транслюватись російським каналам.
Ekain   | 3.05.2008 20:45
Никита,
обережність та гнучкість у мовному питанні не повинна перетворюватись на сприяння ворогам України. Що робиться негнучко? Багато чого занадто гнучко. Всупереч здоровому глузду. Замість того, щоб створити російськомовний канал на телебаченні та крутити цілодобово наші новини, нашу історію, нашу музику, влада дозволяє в Україні транслюватись російським каналам.
Стрілець   | 3.05.2008 20:57
Никита:
Але темпи і методи українізації – я впевнений в цьому – можна і треба обговорювати.
Обов'язково треба!!!
А то ті темпи такі, що спочатку треба рекомендувати не вживати це слово – темпи, бо тут явно не Ахілл і навіть не черепаха, а щось типу швидкості приросту річних кілець на кизилі. Є таке дерево, яке за сто років здатне набрати аж двадцять сантиметрів товщини. То з такими "темпами" наша українізація може й позмагається.
Ну така вже тонка й плавна...
Сімнадцять років!!! А що змінилося?
Хоча, таку плавність справді можна зробити ще плавнішою, один чорт стояння на місці.
Александра   | 3.05.2008 21:10
Ekain:
Владислав, В Америку Вам, в плавильный котел.
О, появились вариации решения национального вопроса? Вместо России в Америку?
Одно государство, один язык, одна церковь?
Но концепция осталась – кому не нравится – уезжайте?
Стрілець   | 3.05.2008 21:20
Александра:
О, появились вариации решения национального вопроса? Вместо России в Америку?
Одно государство, один язык, одна церковь?
Но концепция осталась – кому не нравится – уезжайте?
Олександро, не лукавте, ви ж чудово знаєте, що це не одна концепція.
От у мене є один нормальний знайомий-росіянин. Йому теж не все подобається. Але він – людина культурна, враховує і обставини, і чиїсь, а не тільки рускоязичні інтереси.
Він не тілігєнт, а інтелігент. Ніхто йому не скаже – їдь ти в Америку чи в Рязань!
Концепція залежить від акцепції, Олександро!
Александра   | 3.05.2008 21:32
Олександро, не лукавте, ви ж чудово знаєте, що це не одна концепція.
Ну конечно, не одна. Вторая концепция – исключение русского языка из сферы образования и СМИ.
Александра   | 3.05.2008 21:37
Стрільче, дякую за тілігента. Та я ж і не наголошувала, що я людина культурна. Та, десь, щось прочитала...
Стрілець   | 3.05.2008 21:40
Александра:
Олександро, не лукавте, ви ж чудово знаєте, що це не одна концепція.
Ну конечно, не одна. Вторая концепция – исключение русского языка из сферы образования и СМИ.
Ох ти, олександро, а що ми вже такі моцні, ви так думаєте?
Ми що, вже можемо виключити ваш язик у МГУ наприклад? Чи в інших російських ВУЗах? Чи хоч із однієї, ну найзадрипанішої російської школи десь у глуші Рязанщини?
Чи ми того хоч так осміліли, що вимагаємо – а ну, перестаньте ви там викладати в МГУ вашим некультурним, нерозвинутим язиком, гарантуйте нашим дітям право вчитися рідною мовою?
Це така у нас концепція? Друга?
Стрілець   | 3.05.2008 21:42
Олександра, вибачте за малу літеру в імені. Не по злобі, чисто механічно не дотиснув шіфт.
Александра   | 3.05.2008 21:53
Стрілець:
Олександра, вибачте за малу літеру в імені. Не по злобі, чисто механічно не дотиснув шіфт.
Ну что Вы, я даже не заметила.
Зато заметила, что слово "рускоязичні " в обращении ко мне Вы написали правильно. За что я Вам благодарна. Моя благодарность была бы еще больше (абсолюто искренне), если бы Вы в обращениях к другим собесодникам не искажали это слово.
Стрілець | 3.05.2008 19:05 Із рускаязичних
Стрілець | 3.05.2008 18:00 "права рускаво язика"
Ekain   | 3.05.2008 21:55
О, появились вариации решения национального вопроса? Вместо России в Америку?
Одно государство,один язык,одна церковь?
Но концепция осталась-кому не нравится-уезжайте?
РФ поднимается как именно национальн. государство,нация.Те,кто в корне не приемлет национализм,в РФ не найдут себя.Ни в одной национальной державе не найдет.Надо на какое-то пустое место ехать или туда,где все приезжие.Я Вам уже писал не раз,я за депортацию только нелояльных.Обычные граждане могут жить, где хотят.Но комфортнее всего жить среди близких по менталитету.Советского интернационализма больше нет и не будет. Нет ему места в мире.Относительным эквивалентом может служить "плавильный котел" США.
Александра   | 3.05.2008 21:56
Стрілець | 3.05.2008 21:40
Не поняла Вашей мысли. Мы обсуждаем Россию или Украину?
Александра   | 3.05.2008 21:58
Ekain:

Я Вам уже писал не раз,я за депортацию только нелояльных.
Но за депортацию.
А кто определит степень лояльности?
Вы уже определили. И предлагали уезжать мне, теперь Влвдиславу.