Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Віктор МЕведчук   Григорій Суркіс   Андрій Павелко

Суркіси поступаються у грі проти Павелка

Hach | 31.07.2018 10:59

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Пріснопам'ятна "команда молодости нашей" довго відсиджувалась на лавці запасних української політики, аж ось вирішила вступити в гру. Очевидно, що з прицілом на парламентські вибори 2019. Правда, команда молодості їхньої тепер збирається під парасолькою Вадима Рабиновича "За життя". Медведчук та Шуфрич уже члени партії. На черзі Григорій Суркіс

Суркіси поступаються у грі проти Павелка
Фінансово-політична група братів Суркісів – Віктора Медведчука активно атакує діючого президента Федерації футболу України Андрія Павелка. В чому причина? Їх кілька.

Причина перша – політика. Пріснопам'ятна "команда молодости нашей" довго відсиджувалась на лавці запасних української політики, аж ось вирішила вступити в гру. Очевидно, що з прицілом на парламентські вибори 2019. Правда, команда молодості їхньої тепер збирається під парасолькою Вадима Рабиновича "За життя". Віктор Медведчук та Нестор Шуфрич уже члени партії. На черзі Григорій Суркіс.

І нічого нового засновники СДПУ (о) не придумали. Для досягнення мети вони будуть використовувати той-таки футбол. Саме за допомогою цього найпопулярнішого і наймасовішого виду спорту у 90-х роках минулого вже століття зазначені київські олігархи стрімко увірвались у політику. На той час це було ноу-хау. Їх приклад успішно наслідували інші.

Але останнім часом політтехнології, пов'язані з футболом, дещо призабули. Тож потуги власників київського "Динамо" повернути вплив на ФФУ слід розглядати як спробу відродити використання брендів клуба і збірної України та успіхів для зростання власного політичного рейтингу.

Причина друга – гроші. За деякою інформацією "Динамо" має борги. При цьому продовжує грати у Прем'єр – лізі. За регламентом у елітному дивізіоні мають перебувати фінансово стабільні клуби. Приклад харківського "Металіста" і дніпровського "Дніпра" показують, що клуби, які не мають достатньо фінансів, декласуються у нижчі ліги. Навіть ті, які мають ім'я і репутацію.

Прем'єр – ліга є самостійною юридичною особою, що діє у правовому полі і має власні установчі документи. Рішення ухвалює самостійно. Але є нюанс. Прем'єр – ліга також є складовою частиною ФФУ і остання не може не впливати на ці рішення.

Причина третя – УЄФА. Григорій Суркіс є одним з шести віце – президентів виконкому УЄФА. Цих висот він досяг у свою власну бутність очільником ФФУ. Представництво України у керівних органах УЄФА – це безумовно визнання успіхів українського футболу і заслуг старшого з братів.

Але час йде і на горизонті з'являються молоді та перспективні футбольні функціонери, яким слід давати дорогу. Це об'єктивний процес. Так в політиці, так і в футболі. Та Григорій Суркіс, ймовірно, наполягає на тому, що лише він й надалі має представляти Україну в УЄФА. Його каденція завершується у 2019 році.

Наразі президентом ФФУ є Андрій Павелко, який не сприяє Суркісам у залагодженні зазначених питань. Отже, його слід усунути. Екс-есдеки вирішили атакувати Павелка, використовуючи матеріали журналістських розслідувань щодо витрат бюджетних коштів ФФУ для побудови стадіонів з штучним покриттям. Це перший напрямок атаки.

Федерація у рамках своїх соціальних програм планує звести біля 300 таких стадіонів по всій країні. Для цього отримала бюджетне фінансування. Штучна трава для стадіонів виготовляється на заводі під Києвом. Завод належить ФФУ. Матеріал Polytan, що використовується на виробництві є екологічно чистими, гіпоалергенними, сертифікованим ФІФА. Цей матеріал використовується на 7000 футбольних полів у 150 країнах.

Крім того на заводі та у системі логістики легально працює 1100 чоловік, виплачуються високі зарплати, нараховуються усі податки. Не знаю чи є тут корцпційні діяння. Зрештою, це справа антикорупційних органів. Нехай відпрацьовують витрачені на них гроші

ФФУ також впроваджує ряд інших соціальних програм. Так, до Дня захисника Вітчизни було передано двадцять квартир родинам учасників АТО, загиблих воїнів, а також тих, хто продовжує свій бойовий шлях. Федерація надала допомогу Головному клінічному госпіталю Києва у вигляді нової трубки для рентгенівського апарату вартістю близько 500 тис. грн.

Слід зазначити, що Павелко теж не є неофітом в європейському футболі. Він є членом Ради директорів поважної швейцарської компанії UEFA Events SA. Компанія займається проведенням матчів під егідою УЄФА. Фінал Ліги чемпіонів 2018 у Києві є заслугою Андрія Павелка. Робота у цій компанії не оплачується.

Власне, фейки – це другий напрямок атаки Суркісів. Вони стверджують, що президент ФФУ та народний депутат Павелко отримує доходи від діяльності цієї компанії в порушення законодавства України. Але й тут мимо. Бо, по-перше, UEFA Events SA є неприбутковою компанією, а по-друге, Павелко є не акціонером, а членом Ради директорів від України і доходу не отримує.

На підтвердження цього швейцарська компанія на запит юристів братів Суркісів надала відповідні підтвердження відсутності доходу президента ФФУ. А зі слів самого Павелка він офіційно консультувався з НАЗК перед прийняттям рішення про входження до Ради директорів UEFA Events SA.

Нещодавно британський журналіст Тім Уайт презентував у Брюсселі фільм про те, як Росія домоглась права на проведення чемпіонату світу з футболу. У фільмі зокрема йдеться про сприяння як Суркісів так і Медведчука в отриманні РФ права на чемпіонат, а також протидія його бойкоту. Журналіст стверджує, що мали місце навіть таємні зустрічі особисто з Путіним щодо цих питань.

Як бачимо "команда молодости нашей" грає у погану, брудну гру. Вони атакують, але гол забити не можуть.


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua