Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/5b3f8692d3906/

Чому аудитором НАБУ не став іноземець? Післямова до конкурсу.

Hach | 6.07.2018 18:11

Ключовий претендент на аудитора Марта Борщ виявилася адвокатом корупціонера Олександра Онищенка. Інший кандидат, якого також активно підтримував Центр Протидії Корупції (Віталій Шабунін) – Джовані Кеслер – сам перебуває під кримінальним розслідуванням в ЄС

Чому аудитором НАБУ не став іноземець? Післямова до конкурсу.
Тепер, коли закінчились запальні вигуки та дискусії щодо обрання аудиторів для НАБУ, починає спливати інформація по кандидатах, яких пропонувала фінансована на гранти громадськість і які, на щастя, не були обрані.

Ще минулого року ключовий претендент на аудитора Марта Борщ виявилася адвокатом найбільшого українського корупціонера після 2014 року Олександра Онищенка. Такий конфлікт інтересів справді вражає, адже саме НАБУ підозрює Онищенка у завданні збитків державі на кілька мільярдів гривень.

Проте, як стало відомо, інший кандидат, якого також активно підтримував Центр Протидії Корупції (Віталій Шабунін) – Джовані Кеслер – сам перебуває під кримінальним розслідуванням в ЄС.

Можливого аудитора НАБУ від громадськості вже давно переслідує прокуратура Бельгії, звинувачуючи у незаконних методах проведення слідства. Раніше Джовані Кеслер з тріском провалив розслідування проти тютюнових компаній, які запропонували хабар чиновникам ЄС за лоббістське рішення на свою користь.

У серпні 2011 року до шведської тютюнової компанії Swedish Match (виробляє тютюн для жування) підійшов дрібний мальтійський політик Сільвіо Замміт. Як посередник, він запропонував шведам виплатити йому 60 млн. євро. За це він обіцяв забезпечити скасування заборони на продаж жувального тютюну, використовуючи свої зв'язки з Джоном Даллі, тодішнім комісаром ЄС з питань обігу тютюну та харчування.

Після заяви Swedish Match про вимагання хабаря у Європі вибухнув один з найгучніших корупційних скандалів, який охрестили Даллі-гейт. Розслідував справу Джовані Кеслер, який тоді очолював Європейське управління боротьби з шахрайством (OLAF – від Office européen de lutte anti-fraude).

Однак, незважаючи на очевидний склад злочину і досить тривале слідство, доказів, зібраних Кеслером, дивним чином не вистачило для підтримки звинувачення у суді і корупціонери вийшли, по-суті, сухими з води, обмежившись звільненням із посади кількох чиновників.

Наразі невідомо чи отримав Кеслер "неправомірну вигоду" від фактичного провалу розслідування. Після невдачі зі спробою стати аудитором НАБУ в Україні Джовані очолив митну службу Італії. Однак його репутація, як розслідувача, в ЄС зазнала серйозних змін. Можна лише здогадуватися чому він міг навчити українських детективів.

Про підмочену репутацію кандидатів-невдах, які так і не були обрані аудиторами НАБУ, можна було б і не згадувати, якби не подиву гідна довіра частини українців до будь-якої негативної інформації. Як бачите ореол святості, який намалювали громадські активісти іноземцям-кандидатам в аудитори НАБУ – не більше ніж художня творчість. Реальність виглядає не так привабливо.


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua