Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
ГРД   Верховний суд   Галина Чижик   Наталія Соколенко   Віталій Титич

Громадська рада доброчесності відмовилась роз'яснити долю персональних даних суддів Верховного Суду та кандидатів у судді

Hach | 16.02.2018 11:27

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

ГРД відмовились зробити публічним розгляд досьє суддів під час кваліфікаційного оцінювання та пояснити, що зробили з інформацією щодо кандидатів до Верховного Суду

Громадська рада доброчесності відмовилась роз'яснити долю персональних даних суддів Верховного Суду та кандидатів у судді
Громадська рада доброчесності не може пояснити, як і де зберігається персональна інформація кандидатів у суддів Верховного Суду, яку вони у 2017 році направляли на сайт Ради, а також яку ГРД власноруч збирала про кандидатів. Про це повідомляє професійне правниче видання "Судово-юридична газета". Особливе занепокоєння викликає той факт, що дехто із кандидатів наразі вже є суддями Верховного Суду, а зараз за аналогічною процедурою ГРД збирає персональну інформацію щодо всіх суддів країни, які проходять кваліфікаційне оцінювання в рамках судової реформи.

Координатор ГРД Галина Чижик і член ГРД Наталія Соколенко на запитання щодо подальшого використання персональних даних суддів та кандидатів у судді відмовились надати пояснення журналісту видання "Судово-юридична газета". "Координатор ГРД Галина Чижик і член Ради Наталія Соколенко відреагували на відповідні питання в відверто хамському стилі, відмовившись що-небудь пояснити", – пише видання.

Зазначається також, що Наталія Соколенко "негативно відреагувала на питання про те, чи буде ГРД у публічному режимі розглядати досьє суддів на відповідність критерію доброчесності під час кваліфікаційного оцінювання". Таким чином, розгляд ГРД кандидатур суддів, як очікується, буде закритим від громадськості, як і під час конкурсу до Верховного Суду.

Пізніше координатор ГРД Віталій Титич повідомив журналісту "Судово-юридичної газети", що "всі дані, які направлялись до Громадської ради доброчесності кандидатами до Верховного Суду, а також дані, зібрані на кандидатів членами Ради, зберігалися у нього особисто як у адвоката, після чого він їх власноруч знищив". Однак залишилось питання, чиїм конкретно адвокатом є Титич та хто уповноважив його на зберігання цих даних. "На уточнююче питання, коли саме було проведено знищення даних, чи були будь-ким зроблені копії цих даних та чи є завірений членами ГРД документ або акт, що підтверджує знищення даних, Титич не відповів", – зазначає видання.

Наразі розпочата нова процедура масштабного кваліфікаційного оцінювання суддів, за якою ГРД перевіряє суддів за критерієм доброчесності. Тому 23 січня 2018 року активісти звернулися до суддів з вимогою надати інформацію про себе. Вже 30 січня на сайті ГРД з'явилося повідомлення про те, що "члени ГРД повинні отримати повний доступ до всіх відкритих реєстрів для збору інформації про суддів".

У зв'язку з цим "колективи судів і окремі судді висловили стурбованість з приводу належного зберігання персональних даних учасників конкурсу до Верховного Суду, а також даних суддів, які ГРД збирає та запитує для проведення масштабного кваліфікаційного оцінювання", – пише журналіст фахового юридичного видання.


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua