Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

"...І паличку Коха в додачу". Як у Харкові проводиться "децентралізація" Харківської наукової медичної бібліотеки

Павло Клененко | 20.09.2017 17:30

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Нещодавно Харківська обласна державна адміністрація анонсувала офіційне переселення Харківської наукової медичної бібліотеки з центру міста (майдан Театральний, 5) до КООЗ "Обласний туберкульозний клінічний санаторій" (вул Архітекторів, 40).

''...І паличку Коха в додачу''. Як у Харкові проводиться ''децентралізація'' Харківської наукової медичної бібліотеки
Нещодавно Харківська обласна державна адміністрація анонсувала офіційне переселення Харківської наукової медичної бібліотеки з центру міста (майдан Театральний, 5) до КООЗ "Обласний туберкульозний клінічний санаторій" (вул Архітекторів, 40).

У своїй аргументації доцільності подібного рішення у листі 01-37/7001 від 06.09.2017 р. заступник голови Харківської обласної державної адміністрації М.Є. Черняк зокрема зазначав: "...переведення відділів КЗОЗ Харківської наукової медичної бібліотеки в приміщення санаторію надасть можливість зменшення часу на підбір необхідної літератури читачам, поліпшити умови праці працівникам бібліотеки, економити бюджетні кошти на використання автотранспорту..." тощо. Маючи безсумнівно глибоку повагу і довіру до наших очільників, ми вирішили на власні очі пересвідчитися у сраведливості владних запевнень і відчути на собі перевагу всіх зазначених М. Черняком благ для нинішніх і майбутніх читачів медичної бібліотеки.

Отже, ми вирушили у подорож до бібліотеки. Незважаючи на наш апріорний позитивний настрой, деяке збентеження викликало повна відсутність прямого транспортного сполучення із зазначеним об'єктом. Як згодом з'ясувалося, до нової адреси бібліотеки існує два шляхи – піший і...транспортно-піший. Якщо скористатися першим шляхом – дорога веде звивистою лісовою стежкою від кінцевої зупинки тролейбуса що на вул Архітекторів до тубдиспансера – близько 2-х км! Зважаючи на пересіченість місцевості, погодні умови, нарешті, фізичні особливості клієнтів бібліотеки – на таку мандрівку осмілиться далеко не кожний. Не скористалися цим шляхом і ми через непередбачені наслідки травми моєї ноги, яка не допускала тривалі навантаження.

Ми вирішили доїхати більш цивілізовано – автобусом "Харків-Черкаська Лозова". Маршрутки ходять практично регулярно...кожних 40 хвилин. Головне – не прогавити зупинку з красивою назвою "Флоринка". Далі – нас чекала неприємна несподіванка – від зупинки"Флоринка" до санаторію довелося чухати понад кілометр грунтовою дорогою. Все б нічого, але узбіччя дороги вкрите бур'янами, що нахабно чиплялися колючками за одіж і залишали на ній огидні сліди та реп'яхи.

Не втрачаючи наснаги ми нарешті допленталися "стовбовою дорогою" до розрекламованого Харківською обласною державною адміністрацією місця, у якому опинився "храм науки" сучасної харківської медицини... Скажімо прямо – нас глибоко вразили "нові умови" існування ХНМБ, повний розвал господарства, побутовий гармидер, відсутність (попри всі запевняння М. Черняка) санітарних умов розмежування територій діючого тубсанаторію та наукової установи...Уявіть собі – у нас, неупереджених і толерантних відвідувачів бібліотеки після огляду її нових приміщень та загального ландшафту закладу чомусь склалося враження про цілком можливу загрозу інфікування збудником туберкульозу...

І навіть у мене, безмірно лояльного до владних реформ громадянина і відданого читача Харківської наукової медичної бібліотеки всередині наче щось урвалося... Все стало енциклопедично зрозумілим і ясним. За винятком нав'язливої думки про можливе незаплановане придбання "палички Коха" на згадку про мандрівку...

Якщо не вірите написаному – наважтеся фізично відвідайте нинішню "децентралізовану" локацію ХНМБ!

Павло Клененко, Харків – ХНМБ- Харків


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua