Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Ще раз про "ціну" чи вартість міжнародних договорів.

Tomodachi | 2.02.2015 18:15

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Фразу, що угодуи з Росією не є вартими паперу, на якому вони написані, вже затерли до дір! І переважно в контексті, що тіпа вона наплює на ці угоди при першій ліпшій нагоді. Але якщо взяти до уваги, що фраза сказана німцем, то є сенс покопатися дещо глибше в історії...

Приклад того, як Гітлер наплював на договір про "дружбу" зі Сталіним не будемо брати до уваги, бо це два чоботи пара і тому і їх угода не вартою є торби січки. Хоча...Сталін щось із тиждень не годен був повірити, що Гітлер справді на нього напав.

Але ось мені попала на очі історія Першої світової війни, яка теж була розвязана настирливим бажанням її Німеччиною з використанням сараєвського замаху на ерцгецога Фердинанда і його дружини. Не буду переказувати перебіг подій, які є відомими всім, але фактом є що Німеччина виповіла війну Франції і Росії, а от позиція Англії була невизначеною, тому що приводу для участі її в ній не було, аж поки німці не порушили нейтралитет Бельгії, який Англія разом з Росією гарантувала Бельгії за договором (уявіть собі) 1839 року! Ця "гарантія" і виявилася поводом для вступу у війну Британії. Але от що цікаво, коли посол Англії в Берліні оголосив рішення його уряду вступити у війну через той договір про гарантій Бельгії, канцлер Німеччини тоді казав передати міністру іноземних справ Едварду Грею, що невже Британія вступить у війну через якийсь "кавалок паперу"!

Мені би так хотілося проідеалізувати шляхетність Британії, яка тіпа не начхала на свої гарантії Бельгії, але екзальтація миттю випаровує, коли згадаю про "гарантії" дані недоторканості Україні...

Власне тому, коли я чую про вартість договорів з Росією, мені якось стає трохи ніяково за тих цитувальників, бо може це не тільки стосується ставлення Росії до договорів?


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua