Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/54084272394f7/

Тотальна люстрація може тільки нашкодити

Олександра Адамчук | 4.09.2014 13:44

Бо дехто уявляє собі люстрацію як косу, якою слід "викосити" цілі покоління державних службовців

 Тотальна люстрація може тільки нашкодити
"Досвід люстрації в європейських країнах свідчить, що ця процедура має глибоко індивідуальний підхід – адже йдеться про те, що у людини, яку ілюструють, забирають певний обсяг громадянських прав – зокрема, право бути у владі", – про це заявив народний депутат Олександр Домбровський в ефірі телеканалу ВІНТЕРА.

На жаль, за його словами, нині в Україні розмови про необхідність люстрації набули дещо провокативного характеру – дехто уявляє собі люстрацію як косу, якою слід "викосити" цілі покоління державних службовців. Але ж очевидно, що чимало державних службовців, навіть і на високих посадах, незалежно від періоду перебування там, є не політично заангажованими фігурами, а просто державними менеджерами, без яких держава не може успішно виконувати свої функції.

"Досвід і знання не приходять за один рік – для цього потрібно більше часу. Тотальна люстрація може тільки нашкодити. Візьмемо для прикладу медицину. Є у нас в медицині корупція? Є! Давайте виженемо всіх лікарів і наберемо нових. Ви до такого "новоспеченого" лікаря без будь-якого досвіду свою дитину поведете? Навряд чи. Така сама ситуація і в школі, і в вишах, де також, на жаль, є корупція. Так само і в державному апараті", – підкреслив парламентарій.

Він переконаний – ефективний державний службовець є великим надбанням держави.

"Я дотримуюся думки, що державні службовці не мають належати до будь-якої політичної партії. На мій погляд, люстрацію слід розуміти, передусім, як процес професіоналізації та антикорупціалізації кадрів. На рівні районів є чимало державних службовців, які чесно працювали за будь-якого президента і за будь-якої правлячої партії, отримуючи зарплату у дві тисячі гривень. Такі люди повинні залишитися у владі. Лише тоді, коли корупційні дії чиновника доведено, його слід люструвати. За таке проведення люстрації я готовий голосувати", – підкреслив Олександр Домбровський.


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua