Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Коментарі
Никита   | 11.07.2014 14:17
Я особисто знаю досить багато кримчан, яких найперше не влаштовувала сама по собі Україна. Вони і вважали, і відчували себе росіянами. Їх також не влаштовувало сусідство з кримськими татарами.
Знаю я також і таких, яким було байдуже.
Серед моїх кримських знайомих є тільки одна жінка з Симферополя, яка була за Україну. Вона й у 2004-му голосувала за Ющенка
Ігор Бурдяк   | 11.07.2014 14:51
Никита:
А скільки всього Ви маєте кримських знайомих? Попробуйте вирахувати відсоток, хоча він, звичайно, буде нерепрезентативний.
Я в Криму не був.
А ось інформація із статті "Проблемы жителей Крыма" (на сайті "Совета при президенте РФ по развитию гражданского общества и правам человека") дивним чином збігається із опитом, який за кілька тижнів до "референдуму" опублікувала Ірина Бекешкіна.
При нагоді хотів би пояснити, що означає "комплекс "обдарованого сумнівним подарунком".
ПРИТЧА ПРО ВДЯЧНІСТЬ
Подарував убогому багач
З любові до похвальства постоли.
До бідного, немов лайно до гач,
Він приліпився: дякуй і хвали!

Подякував багатому злидар,
Ігор Бурдяк   | 11.07.2014 14:53
Бо добрі постоли дістав задар.
Повихваляв багатого бідак,
Але багач хотів щодня подяк.

Щодня приходив, усміхався, пік:
- Ну, як там, куме, ваші постільці? -
І звик носити бідний чоловік
Хвали й подяки маску на лиці.

Він одмивав її вночі, як леп,
Та жить не міг багатий без хвалеб.
Ходив за вбогим навіть до корчми,
Щоб той хвалив його поміж людьми.

Там плакали вони не раз оба,
Над келихом обнявшись, як брати,
Сльоза жадохвала й сльоза раба
Однакової повні підлоти.
Ігор Бурдяк   | 11.07.2014 14:54
Аж раз у церкві на мольбі святій
Нахрапав злидарюгу багатій
І вліз у вухо чортом з-під поли:
- Чи не гризуть вас, куме, постоли?

- Гризуть, – сказав убогий. – Забери
Дарунок свій, а з ним ганьбу мою.
Хай босоніж – але без машкари
Хоч раз я перед богом постою.

Він вибувся у храмі з постолів,
І випрямивсь, і серцем заяснів.
Ця притча каже: кинь, що не твоє,
Бо від насильних дяк душа гниє.
.
1967 Поет Дмитро Павличко
В основному тексті я вірш не подав, бо він трохи про інше, ніж "подарунок Хрущова", Росія поводила себе інакше, ніж той багач, та все ж.
Ігор Бурдяк   | 11.07.2014 14:59
Никита:
Зверніть увагу: підприємець на товарному чеку у Криму помістив "бандерівське" гасло "Слава Україні!" Питання: чому? Що це може означати?
Никита   | 11.07.2014 18:19
Ігор Бурдяк:
А скільки всього Ви маєте кримських знайомих?
Досить багато (кілька десятків). Це не тільки добрі знайомі (таких теж маю, з десяток – тобто таких, до яких приходив у гості, а вони приїжджали до мене в Київ), а просто люди, з якими довелось стикатися по роботі. Оскільки деякий час я тісно співпрацював з кримськими фірмами (сфера туризму).
Так що, думаю, мої висновки відповідають реальності (порівняйте: центр Разумкова опитує 2000 осіб і робить висновок про все населення всієї України).

Знаєте, в дитинстві і юності я дуже любив Крим, проводив там багато часу (як відпочинок) – але тоді
Никита   | 11.07.2014 18:24
мало стикався з місцевими, оскільки приїжджав спочатку з батьками, а потім – в компанії друзів.
Але коли впритул довелося взаємодіяти безпосередньо з кримчанами – моє ставлення до Криму змінилося. В гіршу сторону. Тому що є серед них (як і серед нас) прекрасні люди, але загалом – Расея-матушка... і це дуже відчувається
Никита   | 11.07.2014 18:29
Ігор Бурдяк:
Никита:
Зверніть увагу: підприємець на товарному чеку у Криму помістив "бандерівське" гасло "Слава Україні!" Питання: чому? Що це може означати?
Ну є там і такі – я ж відразу написав про свою знайому з Симферополя... до речі, після анексії Криму з нею не спілкувався. Сам їй не пишу, і вона на зв"язок не виходить. Я ініціативи не проявляю. Чому? – боюсь почути від неї "ну что ж... посмотрим... может, оно и к лучшему..."
Ігор Бурдяк   | 11.07.2014 18:46
Никита:
Никита:
думаю, мої висновки відповідають реальності (порівняйте: центр Разумкова опитує 2000 осіб і робить висновок про все населення всієї України)
Соціологія каже, що репрезентативність забезпечує відповідна виборка опитуваних. Можна опитати 200 000, і результат буде хибний, якщо опит відбувається хаотично.
А коли 2000 представляють приблизно той же відсоток населення за віком, місцем проживання (сільське, міське) освітою, статтю, родом занять і т. д., що й 45 000 000, то результат буде набагато точнішим.

Щодо "Слава Україні!" на товарному чеку я думаю так. Підприємець сам собі ніколи не шкодить. Отже, цей напис не дратує покупців.
Ігор Бурдяк   | 11.07.2014 18:48
Більше того: можливо, він навіть і подобається багатьом, так краще бізнес йде (свій до свого по своє). Зрештою, аналізувати звідси про те, що робиться у Криму проблематично
Никита   | 11.07.2014 18:55
Ігор Бурдяк:
Я спілкувався в основному з працівниками туристської галузі (не остання галузь в Криму, погодьтеся): це в більшості люди освічені і про них можна сказати "середній клас". А також мав справу з кримськими чиновниками і податківцями (ну це 100% вата. Брр! – как вспомню, так вздрогну, як кажуть росіяни).
За віком – від 18 років і до літніх людей – всі практично вікові категорії. Чоловіків і жінок десь порівну
Ігор Бурдяк   | 11.07.2014 19:17
Никита:
http://www.iri.org/sites/default/files/2013%20October%207%20Survey%20of%20Crimean%20Public%20Opinion,%20May%2016-30,%202013.pdf
International Republican Institute (IRI) у листопаді 2011 і травні 2013, за приєднання півострова до складу Росії виступало 23-33% мешканців Криму, 49-53% виступали за збереження статусу автономії у складі України

http://www.kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=236&page=1
За даними соцопитування, проведеного з 8 до 18 лютого 2014 Київським міжнародним інститутом соціології, 41% жителів Криму бажали входження автономії до складу Росії (2013 – 35,9%)

http://www.uceps.org/additional/analytical_report_NSD103_ukr.pdf
За результатами
Ігор Бурдяк   | 11.07.2014 19:19
соціологічного дослідження "Суспільно-політичні, міжнаціональні та міжконфесійні відносини в АР Крим: стан, проблеми, шляхи вирішення", проведеного у 2008 Центром Разумкова спільно з Інститутом Європи Університету Базеля, сепаратистські настрої мали 32,4% жителів АР Крим
_____________
Наскільки вірні ці опити, не знаю, але те, що За підсумковими результатами за "входження Криму до складу РФ як суб'єкта Федерації" проголосувало 96,77% виборців, за "збереження Криму у складі України і відновлення конституції Криму 1992 року" – 2,51%, недійсних бюлетенів – 0,73%, переконаний – абсолютна туфта.
Нехай Путін думає, що з усім цим робити. Живець проковтнув.
Никита   | 11.07.2014 19:31
Ігор Бурдяк:
Та я взагалі не звертаю уваги на цифри путінського "референдуму".
Але подивіться на наші цифри – у лютому 2014
41% жителів Криму бажали входження автономії до складу Росії
Тобто 41 % визначився
А щонайменше половині з решти – байдуже ("до РФ так до РФ")
Тобто саме про це Путін подумав правильно: БІЛЬШІСТЬ кримчан опиратися йому не будуть.
Не про це він наразі думає – а про реакцію світової спільноти. Ось тут він помилився: як з Грузією не вийшло.
Але.
"Світова спільнота" вже стомилася від "українського питання".
Вже вони хочуть якось його спустити на гальмах (
А сьогодні під Зеленопіллям
Никита   | 11.07.2014 19:35
Путін випробував на нас свою нову зброю знищення. (((
Так що не тільки його ловлять на живця.
І не тільки йому треба тепер думати ((((((
Знаєте, як то кажуть африканці: "ти ловиш рибку на живця – а до тебе підкрадається крокодил"