Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

Обычно многолетние диктаторы умеют магнетизировать толпу и пользуются любовью масс – по крайней мере, в первые годы правления. Однако Янукович – не Мубарак, не Каддафи, не Путин, не Лукашенко и даже не Тимошенко. Вполне возможно, что со временем вменяемая

Ігор Бурдяк | 11.11.2011 13:44
Украинцы давно не хотят жить по-старому, но пассивное недовольство низов не грозит стране революцией. Население выйдет на улицы, если жить по-старому станет просто невозможно – ввиду исчезновения прежних источников дохода.
Коментарі
Никита   | 12.11.2011 18:05
Наши соотечественники, облеченные властью или жаждущие власти, не собираются изменять своим ментальным привычкам. Пока можно игнорировать неудобную реальность, от нее будут заслоняться. Пока можно жить в комфортном иллюзорном мире, никто его не покинет. Пусть проницательные наблюдатели рассуждают о дне грядущем – он все равно застанет активных игроков врасплох
Хіба це властиво тільки нашим співвітчизникам?
Це загальнолюдська риса
Никита   | 12.11.2011 18:10
Это была единственная мирная, спокойная и ординарная смена власти за всю французскую историю XIX века...
Украина XXI века вполне может повторить это достижение...
Власне, Дубинянський підтверджує мою думку (а також прогноз Любомира Гузара): Україна відстає від Франції на... ну скажімо, на 60-100 років. Через 100 років все буде гаразд (якщо взагалі ще щось буде через 100 років).
Никита   | 12.11.2011 18:10
Забув сказати: плюсую.
Ігор Бурдяк   | 12.11.2011 20:01
Никита:
Україна відстає від Франції на... ну скажімо, на 60-100 років. Через 100 років все буде гаразд (якщо взагалі ще щось буде через 100 років).
А зовсім недавно Ви сказали:
...українське суспільство НІЧИМ НЕ ГІРШЕ будь-якого європейського суспільства.
А на мою приватну суб"єктивну думку (яку не нав"язую) – КРАЩЕ, і це переконливо довів Майдан.
Никита   | 12.11.2011 20:43
Ігор Бурдяк:
Я говорив про суспільство, тобто про людей.
А Дубинянський говорить про владу (Это была единственная мирная, спокойная и ординарная смена власти...), тобто про державу.
Люди в Україні нічим не гірше від людей у Франції.
А держава Україна відстає від держави Франції приблизно на 2-4 покоління, як сказав Любомир Гузар.
І це, взагалі-то, логічно: адже держава Україна тільки 20 років як власне утворилася...
Ігор Бурдяк   | 12.11.2011 22:41
Никита:
Ігор Бурдяк:
... держава Україна відстає від держави Франції приблизно на 2-4 покоління, як сказав Любомир Гузар.
І це, взагалі-то, логічно: адже держава Україна тільки 20 років як власне утворилася...
Ефективною держава є тоді, коли державний апарат формується із кадрів за функціональною ознакою (наскільки той чи інший претендент є проф. придатний), а не із "любих друзів" чи за приналежності до клану, чи не так?
Никита   | 12.11.2011 23:31
Ігор Бурдяк:
Ефективною держава є тоді...
Дивлячись що Ви вкладаєте у поняття "ефективність держави". СРСР сталінських часів, наприклад, проявив себе досить ефективною державою: отримав перемогу у ДСВ. А коли до влади прийшов Горбачов і почав перебудовувати державу, намагаючись її демократизувати – держава виявилась вкрай неефективною: вона взагалі розпалась і зникла з лиця землі.
Ігор Бурдяк   | 13.11.2011 10:13
Никита:
Саме це я і хотів сказати. СРСР НМД розвалився із-за 2-х причин:
а) національні проблеми;
б) відсутність демократії.
Перша проблема в Україні в основному розв'язана.
Що стосується другої, то надія на те, що конкурентне політичне середовище, зміна диктатури демократичними виборами очікуваного ефекту не дав. У владу потрапляють далеко не кращі представники суспільства. Інколи просто невігласи.
І ще одне. Пригадую, як в час перебудови критикували партноменклатуру за зловживання і за те, що вона має певні побутові пільги. Але їй і не снилося того, що нині мають слуги народу.
Чому так складається, що в одних випадках демократія "працює", і ми це бачимо на прикладі
Ігор Бурдяк   | 13.11.2011 10:14
США, Німеччини, Японії, а в інших ні.
Україна не є якоюсь "білою вороною". Та й ми не можемо сказати, що у нас уже остаточно перемогла демократія. За неї ще треба буде поборотися.
Сьогодні основна проблема ЄС – Греція. Парадоксально, але саме в Греції в стародавні часи народилася європейська демократія. І в неї немає здається тих проблем, які є в Україні, та й в Бельгії, Іспанії – регіональні протирічч'я. Та й є чим гордитися (історія), що об'єднує народ. Але це його не надихає, і він не стидається того, що стає по-суті маргінальним народом в Європі.
Чому демократія дає різні плоди?
Никита   | 13.11.2011 11:23
Ігор Бурдяк:
Я думаю, що демократія – це породження капіталізму, і працює демократія саме у тих країнах, де зберігається справжній капіталізм (послідовна недоторканість приватної власності, свобода особистості, вільна конкуренція як в економіці, так і в політиці, сильний і розвинений середній клас як основа демократії).
У Греції демократія наштовхнулася на соціалізм в його сучасній популістичній іпостасі ("кожен достойний гарної зарплатні!", "держава повинна забезепечити всім громадянам високий рівень життя (мається на увазі: незалежно від їхнього внеску" тощо).
Капіталізм породжує демократію, "соціалізм" її руйнує.
Никита   | 13.11.2011 11:36
Ігор Бурдяк:
В Україні середній клас слабенький і неорганізований (він не має власної партії) і не може відстоювати свої інтереси.
Отже, єдина надія для розвитку демократії в Україні – це наявність таких сил (економічних і політичних), які можуть справді конкурувати між собою.
За часів Ющенка конкуренція відбувалася між трьома силами: умовно кажучи помаранчевими, біло-сердешними і біло-голубими. Помаранчеві і біло-сердешні у своїй конкуренції ослабили одне одного, внаслідок чого до влади прийшли біло-голубі і продовжують додавлювати недодавлених конкурентів (які вже практично для них конкурентами не є).
Запитання: які сили (економічні і політичні)
Никита   | 13.11.2011 11:40
Які сили (економічні і політичні) сьогодні в Україні є реальними можуть реально конкурувати між собою (= боротися за владу)?
Ігор Бурдяк   | 13.11.2011 12:50
Никита:
Ігор Бурдяк:
У Греції демократія наштовхнулася на соціалізм в його сучасній популістичній іпостасі ("кожен достойний гарної зарплатні!", незалежно від їхнього внеску" тощо).
Капіталізм породжує демократію, "соціалізм" її руйнує.
Запевняю Вас, в Австрії "соціалізму" не менше. Багато сімей взагалі "сидять на соціалі" (після того, як закінчується термін допомоги з безробіття). Особливо багатодітні мусульмани, які мають спеціальний статус біженців.
Але завдяки здоровій економічній і політичній конкуренції (капіталістична складова), як Ви вірно зауважили, Австрія витримує це навантаження. Думаю, подібно як в скандинавських країнах.
Ігор Бурдяк   | 13.11.2011 12:50
Мабуть біда Греції, що в неї немає такої капіталістичної складової. І в нас немає.

Які сили (економічні і політичні) сьогодні в Україні є реальними можуть реально конкурувати між собою (= боротися за владу)?
Я думаю, що на сьогодні це протилежність між різними угрупованнями в ПР. Хоча з часом може все змінитися.

конкуренція відбувалася між трьома силами: умовно кажучи помаранчевими, біло-сердешними і біло-голубими.
Якщо Ви ділите колишніх помаранчевих на власне помаранчевих і "білосердечних", то цікаво, куди Ви зараховуєте ФЗ, ЗУ, ЄП, НС, партії Балоги, Жванії і т. д. (тобто ті, які поза "Нашою Україною")?
Никита   | 13.11.2011 14:59
Ігор Бурдяк:
Запевняю Вас, в Австрії "соціалізму" не менше. Багато сімей взагалі "сидять на соціалі"... Але завдяки здоровій економічній і політичній конкуренції (капіталістична складова), як Ви вірно зауважили, Австрія витримує це навантаження
Ну так: "капіталізм" заробляє, "соціалізм" розподіляє. В Австрії є що розподіляти, у Греції – розподіляють запозичені гроші.Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua