Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
окупація   день опору   партії   ГО

Юлій Хвещук: Знову не разом

jurko | 22.04.2011 20:39

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Рік тому, 27 квітня 2010 року Верховна Рада ратифікувала так звані "Харківські угоди", згідно яких продовжено термін базування російського Чорноморського флоту на території України до 2042 року.

Юлій Хвещук: Знову не разом
Рік тому, 27 квітня 2010 року Верховна Рада ратифікувала так звані "Харківські угоди", згідно яких продовжено термін базування російського Чорноморського флоту на території України до 2042 року. Також надано відстрочку на сплату частини ціни на природний газ для України упродовж наступних 10 років на 100 доларів США за контрактної ціни газу понад 330 доларів за 1 тисячу кубометрів, або ж на 30 %, якщо ціна буде нижчою за 330 доларів США.

З нагоди річниці ганьби "регіонального" режиму, "українського" парламентаризму та тріумфу Кремля, 27 квітня в Києві відбудеться всеукраїнська акція протесту "День опору окупації". Вимоги протестувальників – скасування "Харківських угод" та звільнення України від російських військових баз. Організатором "Дня опору окупації" виступила мережа громадянської дії "Опір" за сприяння ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес", ВО "Тризуб" ім. С.Бандери, кампанії "Ми Всі", Комітету визволення політв'язнів та "Холодноярської Ініціативи". Їхні активісти зберуться на 12.00 навпроти готелю "Київ" і вирушать на вул. Банкову до приміщення Адміністрації Президента.

Також цього дня акцію протесту ще раніше запланував провести оргкомітет, який згодом очолив голова партії "За Україну!" В'ячеслав Кириленко. До оргкомітету увійшли партії: "Батьківщина", "Фронт Змін" "Наша Україна", "Свобода", Українська народна партія, КУН, Народний рух України, "За Україну!", УРП "Собор", "Громадянська позиція", Європейська партія України, Партія захисників Вітчизни, "Реформи і порядок" та "Українська платформа". Ці сили власний план протестів поки що не оприлюднили.

Отож, знову не разом. Знову не єдиним фронтом, а кожен за власною барикадкою, під власним прапорцем і з камінцем за пазухою – ні, не для противника, а для конкурента. Кажуть, що українці єднаються хіба що перед розстрілом. Так було в 2004 році, коли терпіння українців луснуло, і прогнилий режим луснув, як мильна бульбашка. Та політики, як завжди в українській історії, виявили суттєво нижчий рівень національної свідомості, аніж пересічний громадянин. І незабаром виявилося, що і Янукович не такий страшний, і з "регіоналам" можна і перемовини вести, і маніфести укладати. Та й взагалі триматися на політичній арені при їхньому режимі (націонал-демократам (лібералам, "теж націоналістам" тощо) простіше сидячи в опозиції, ніж здобути і утримати хоч на якийсь час владу – працювати ж треба, а не базікати про "загрози", вічно "будувати" чи "захищати" Україну). Справа не складна, головне – не забути черкнути перед виборами сяку-таку програму і різнокольоровими колонами рвонути за кількома стільчиками в парламенті.

Можна сперечатися стосовно активності одних, ефективності інших, правильності обраних методів праці третіх громадських організацій, які проголосили "День опору окупації". Не можна заперечити лише одне – вони є громадсько-активною частиною українського суспільства, яка шукає (більш або менш успішно) методи збереження та розвитку Української держави, захисту українських національних інтересів. І шанси правильно обрати такі методи це динамічне середовище має. Лишень б у рамках Дня опору не забути про так званий "партполітикум", виплеканий одним окупантом і такий зручний для будь-якого іншого.

Юлій Хвещук


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua