Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи має шанс Кубань і Дон визволитись з під влади Московії?

Гетьман | 29.10.2008 18:24

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
13

Голосів "проти"
10

Кубань і Дон, будучи населені переважно українцями в часи Російської Імперії, піддавались тому самому пресу російської імперіалістики що й і Україна. Голодомори обов'язковим порядком були там проведені за компанію з Україною і компактними поселеннями українців в Казахстані. Проте Незалежної України під час розпаду СССР на Кубані і Дону не постало.

На що є ряд причин. Перш за все, мало ймовірно, що без Західної України утворилась би й нинішня Незалежна Україна і Білорусія. Як бачимо тепер, остання без своєї "Західної України" вірно котиться назад під Москву. Тому цілком реально, що без нащадків Галицько-Волинської Державності територія за Збручем в результаті російської колонізації була б звичайною Інгушетію чи Чукоткою.

Подібного історично-політичного опорного місця на Кубані і Дону в 1991 році також не знайшлось. Не було де збиратись патріотам цих країв. Подібно як сини Великої України від московського гніту знаходили прихисток на Західній Україні, яка була під стримуваною європейськістю владою Польщі.

Та це не єдине що зупинило Незалежницькі Рухи на Кубані і Дону. Бо в часи падіння Російської Імперії у 1917-1918 рр. Кубань і Дон так само виявили бажання жити у власних Республіках. Приблизно тоді ж і постали Українська Народна Республіка, Західно-Українська Народна Республіка, Донецько-Криворізька Республіка і Гуляйполе Махна. Нова комуністична російська імперія поодинці розібралась з усіма ними.

Розкозачення і знищення селянства на Кубані й Дону, проведене більшовиками, зробило свою справу. Діалект української мови там майже зник. Мовна ситуація цілком схожа з проведеною на Великій Україні. Але все таки русифікована Україна стала Україною, а Кубань і Дон ні. Причому посилатись на ближчість цих країв до Москви-немає змісту.

Чому ж таки в 1991 Кубань і Дон не повстали проти СССР? Забракло сил? Чи не вистачило організованості? Мабуть всього потроху. Зруйнована господарська система козацького і селянського стану наблизила українців цих країв до виселених в Казахстан і Сибір. Нова тюремна СССР-оська, не об'єднавши їх з рештою українців в УССР, залишила самих в "іншій клітці". Тому й не найшлось в 1991 р. відповідної потуги і натхнення щоб скинути опіку Московії і самим вирішувати свою долю.

Та рано чи пізно питання так і постане. Свого часу російські імперіалісти комуністичного толку зробили вимушений крок на Україні-дозволили засуджувати Царську Росію. Чим спрямовували туди незадоволення українців і самі наче виступали спільно. Такі самі порухи теперішніх російських імперіалістів демократичного виду спостерігаються й зараз на Кубані та Дону.

Тамтешнім жителям дозволили справедливіше оцінювати більшовицьку владу, що їх мордувала. Натомість запропонували іншу катюгу хвалити і лелеяти-Царицю Катерину Другу, яка їх там мусульманам на розорення поселила. Та не здогадуються московити, що прийде час і спитають себе кубанці і донці: "Чи лиш від комунізму страждали? І чи часом не тому, що під Московією були?"

28 жовтня 2008 р. 11:11

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua