Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
13
Рейтинг
13


Голосів "за"
17

Голосів "проти"
4

Коментарі
Киянка   | 23.10.2008 15:51
Увесь час тут чатувати не зможу. Вибачайте за можливі техпомилки – поспішала. бо хотілося перейти до конкретнішого обговорення
sane   | 23.10.2008 15:56
Свое отношение к написанному (положительное) опишу позже. А пока – плюс!
Стрілець   | 23.10.2008 15:59
Стосовно керування законами – мушу зразу ж нагадати, що деякі з них, або окремі статті з них можуть виявитися свідомо антиукраїнськими.
Була ж 2 вересня серія, свіже в пам'яті.
Юристи тут можуть допомогти тільки тим, що порадять, як обходити такі закони
Киянка   | 23.10.2008 16:02
Стрілець:
Стосовно керування законами – мушу зразу ж нагадати, що деякі з них, або окремі статті з них можуть виявитися свідомо антиукраїнськими.
Була ж 2 вересня серія, свіже в пам'яті.
Юристи тут можуть допомогти тільки тим, що порадять, як обходити такі закони
Не виключено. Юристи, агов! Але якщо ми не хочемо суттєвих перешкод у діяльності, доведеться вписуватися в існуючі закони
  | 23.10.2008 16:07
Мені здається, що ми дещо поспішаєм. Чи можна іти на Еверест, не вивчивши історію походів на неї попередників? Це я до того, що не варто б нам спитати у попередників, засновників українського націоналізму, що вони думали із цього приводу. А то якось не чемно по відношенню до попередників.
Хто візьметься заглибитись в історію?
Никита   | 23.10.2008 16:07
"Але серед однодумців ми не будемо толерувати свідомих віруючих тих Церков, які вважають свою єдино істинною й не визнають інші, тих Церков, чиї чинники відомі своєю антиукраїнської публічною діяльністю, видруками, акціями, тощо"
(Кожна Церква в тій чи іншій мірі вважає себе єдино істинною.
Слова тощо в таких документах краще уникати).
Пропоную варіант:

"Але серед однодумців ми не будемо толерувати прихожан тих Церков, чиї чинники відомі своєю антиукраїнської публічною діяльністю"
Стрілець   | 23.10.2008 16:08
Киянка:
Не виключено. Юристи, агов! Але якщо ми не хочемо суттєвих перешкод у діяльності, доведеться вписуватися в існуючі закони
Вписуватися в тому розумінні, що не пропагувати правовий нігілізм.
І не підставлятися й не давати ворогам зручних приводів для звинувачень.
Але при кожному виявленні таких законів чи статей – робити їх об'єктом жорсткої критики. А ще жорсткішої критики – тих, які такі закони приймають.
Думаю, що такий моніторинг законів не завадило б мати серед постійних задач.
Стрілець   | 23.10.2008 16:15
Все про церкву та про церкву.
А одна тема якось так і залишилася без ЯВНОЇ уваги як у попередньому обговоренні, так і в цьому проекті Декларації.
Мабуть тому, що компанія в обидвох випадках зібралась практично повністю МОВНА. Та чи буде так завжди? Навряд, досить подивитись на шалені очки статті про "рускоговорящіх украінскіх націоналістов"
Це міна сильніша, ніж ті конфесії, якщо врахувати, що справді віруючих там знайдеться 0 цілих і невідомо скільки сотих.
Никита   | 23.10.2008 16:15
(Керуватимемося українськими та ратифікованими в Україні законами)
НМД цю строчку можна просто опустити: законослухняність передбачається апріорі (за умовчанням)
Киянка   | 23.10.2008 16:15
ANONIM:
Мені здається, що ми дещо поспішаєм. Чи можна іти на Еверест, не вивчивши історію походів на неї попередників? Це я до того, що не варто б нам спитати у попередників, засновників українського націоналізму, що вони думали із цього приводу. А то якось не чемно по відношенню до попередників.
Хто візьметься заглибитись в історію?
Хоч в мене перша вища освіта – якраз історична, університетська, але зараз просто не маю на це часу. Можу лише в коментах підключитися
Киянка   | 23.10.2008 16:16
Никита:
"Але серед однодумців ми не будемо толерувати свідомих віруючих тих Церков, які вважають свою єдино істинною й не визнають інші, тих Церков, чиї чинники відомі своєю антиукраїнської публічною діяльністю, видруками, акціями, тощо"
(Кожна Церква в тій чи іншій мірі вважає себе єдино істинною.
Слова тощо в таких документах краще уникати).
Пропоную варіант:

"Але серед однодумців ми не будемо толерувати прихожан тих Церков, чиї чинники відомі своєю антиукраїнської публічною діяльністю"
Не заперечую
Киянка   | 23.10.2008 16:18
Стрілець:
Киянка:
Не виключено. Юристи, агов! Але якщо ми не хочемо суттєвих перешкод у діяльності, доведеться вписуватися в існуючі закони
Вписуватися в тому розумінні, що не пропагувати правовий нігілізм.
І не підставлятися й не давати ворогам зручних приводів для звинувачень.
Але при кожному виявленні таких законів чи статей – робити їх об'єктом жорсткої критики. А ще жорсткішої критики – тих, які такі закони приймають.
Думаю, що такий моніторинг законів не завадило б мати серед постійних задач.
Хто за це може взятися? Зголошуйтеся!
Никита   | 23.10.2008 16:19
Стрілець:
Щодо російської мови.
Я підкорюся більшості і в будь-якому разі хотів би бути учасником спільноти. Але в мовному питанні я стою на принципових позиціях добровільності і вільного використання людиною тієї мови, яку вона сама в даний момент обирає.
В декларації я б волів цього питання не торкатися.
Стрілець   | 23.10.2008 16:24
По мовній темі пропоную таку ідею:
Український націоналіст (УН) повинен бути україномовним у більшості випадків застосування мови на території України.
Рускаязичіє УН повинно усвідомлюватись, як ненормальність, якої треба позбуватися поскоріше, для самих УН "поступовість" після 17 років виглядає вже якось... не так. У інших, не УН, ти ще можеш її якось толерувати, але для УН – пора вже! Часу тобі було вже предостатньо для будь-якої найповільнішої поступовості.
Киянка   | 23.10.2008 16:24
Стрілець:
Щодо мови – добре. що згадали!

Давайте щось пропишемо, типу: толеруємо як однодумців тих російсько (іно) мовних українських націоналістів (та інших громадян України). хто поважає занепокоєння українців проблемами розвитку української, цілком правомірне та зрозуміле в ситуації постколоніального спадку та відповідного тиску, що продовжується. Всіяляко підтримуватимемо мовну освіту/самоосвіту та зусилля іномовних з підтримки розивтку мовного, культурного і т.д. українскього простору, в т.ч. й відповідні зусилля таких громадян, спрямовані на їх власних дітей.

мовники, підключайтеся, а то я тут варю вареники для свого чада, й сама вже зубами клацаю:)