Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
обіцянки   керуючий справами   академічний гарант   словоблуддя

Відкрите звернення академічному гаранту

EodEod | 24.05.2008 21:21

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Президіальні чиновники вже вкотре проявляють чудеса винахідливого оббріхування.

ПРЕЗИДЕНТУ НАН УКРАЇНИ

АКАДЕМІКУ НАН УКРАЇНИ

БОРИСУ ЄВГЕНОВИЧУ ПАТОНУ

НАУКОВЦІВ НАН УКРАЇНИ

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний, Борисе Євгеновичу!

Звертаємо Вашу увагу на те, що 22 травня 2008 р. на шпальтах газети "Киевские ведомости" опубліковано витримку з інтерв'ю працівника Управління справами НАН України Валентина Степаненко. З його слів, широкій громадськості стає відомо, що так звані "академічні бунти" спровоковані аспірантами, котрі хотіли незаконно приватизувати кімнати. У зв'язку з обставинами надвечір'я 20. 05. 2008 р., стали поширюватися чутки, що цей крок буде зробити легко. Окрім того, з контексту поданого матеріалу, може слідувати і те, що саме мешканці гуртожитку чи-то спровокували, чи-то стали якимись там ледь не організаторами події. Наведемо дослівну цитату мовою оригіналу:

"Не утих и конфликт с жильцами общежития – аспирантами, которые хотели незаконно приватизировать свои комнаты. Кстати, сразу же после убийства пошли слухи, что теперь-то им удастся это сделать".

Своєї принципової позиції ми не маскували і не приховуємо на сьогодні, як і ставлення до керуючого справами. Однак задля успіху нашої абсолютно законної і цілком справедливої справи нам було доцільніше домогтися ганебної відставки В. Арсенюка з детальним розслідуванням всіх не раз піднятих нами моментів. Ми не лише письмово, а й 19 та 20 березня у Вашій присутності та віце-президентів НАНУ підтвердили 10 пункт:

19.03.2008 р. "система, витворена відомством керуючого справами НАНУ, сприяє розвитку корупції, створенню рабської залежності від клерків ДЖКП НАНУ тощо".

20.03.2008 р. "На сьогодні ми підтверджуємо тезу про те, що система взаємовідносин, створена Управлінням справами НАН України, сприяє розвитку непрозорих тіньових схем і витворює рабську залежність молодих вчених, що і позбавляє країну можливості подальшого розвитку науки".

Шановний Борисе Євгеновичу, дозвольте Вам пригадати, що Комісія Президії НАН України працювала у зв'язку із зверненням в основному науковців. Погоджувальна зустріч 19 березня, як і офіційна зустріч з Вами та віце-президентами НАН України, 20 березня відбулася саме з кандидатами наук, науковими співробітниками академічних інститутів.

Комплекс порушених гострих питань зі сфери соціально-правового захисту працівників НАН України і на сьогодні залишається не вирішеним. Навіть на той час (!), при діючому керуючому справами, з боку Президії НАН України були визнані певні порушення та твердо обіцяно: відновити безстрокові реєстрації для мешканців відомчих гуртожитків (постанова Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 р. N985), безстрокові ордери для штатних співробітників ("на період роботи" або "на період контракту"). Водночас було визнано порушення в системі оплати за проживання у відомчих гуртожитках; а також визнано відбиток загальноукраїнської "господарської розрухи", що проявляється для чималої кількості інститутів у невиплаті (як і не проіндексованості) бюджетних підвищень заробітних плат.

Оскільки зі сторони керуючого справами НАН України відбувалася протидія виконанню Ваших публічних обіцянок, як академічного гаранта, науковцями 17 квітня 2008 р. було здійснено пікетування Загальних зборів Академії. Вам особисто було вручено два відкритих звернення. На жаль, на цих зборах не було зроблено публічної постановки комплексної проблеми.

Керуючись вказівками Комісії Президії на чолі начальника відділу керівних і наукових кадрів, Вашими обіцянками, отримавши офіційний лист ДДГІРФО МВС України, науковці самостійно (підкреслимо – при повсякчасній протидії Управління справами!) почали процес відновлення однієї з демократичних свобод цивілізованого суспільства – безстрокових реєстрацій.

Дозвольте Вам пригадати, що керуючим справами з кінця березня – першої декади квітня цього року було заморожено продовження псевдоордерів та псевдореєстрацій. Внаслідок чого, на сьогодні чимала кількість мешканців відомчих гуртожитків позбавлена свого конституційного права – права взяти участь в голосуванні 25 травня. 8 квітня керуючий справами НАН України на Пленумі КРК профспілок НАН України публічно виклав свою позицію, що аж ніяк не узгоджується з думкою присутніх на офіційній зустрічі 20 березня. Відповідь, отримана науковцями, яка йде за підписом керуючого справами, діаметрально протилежна тим, що зафіксовані Комісією Президією НАН України. Фактично, такий відпис нівелює офіційні домовленості між академічним керівництвом та науковцями.

Отже, щонайменше неадекватно звучить вказане твердження Валентина Степаненка від 22 травня. Як і абсолютно неправдивим є публічне роз'яснення, наведене в статті Андрія Ткача "Вченого з НАНУ убив рижий кілер" на шпальтах "Газеты по-киевски" (N19, С. 6) від того ж числа працівника Президії НАН України А. Хідекелі. Виявляється мешканців гуртожитку N2 по вул. Ежена Потьє, 9 зовсім не розселяли по інших гуртожитках, а лише тимчасово – у зв'язку з проведенням капітальної реконструкції – переселяли. На сьогодні всі проблеми є вирішеними: їх знову поселено туди. І в цьому випадку вдамося до цитування мовою оригіналу:

"Со слов сотрудника НАНУ Аркадия Хидекели, все, что писали не так давно о насильном выселении жильцов из академического общежития под руководством Арсенюка – чушь. Хидекели утверждает, что скандал был раздут совершенно искусственно. Просто помещение нуждалось в капитальном ремонте, и на время работ жильцов переселили в другое место. Как только общагу отремонтировали, всех поселили обратно, причем даже жилищные условия улучшили". ("Улучшили" – замінили добротні дерев'яні вхідні двері до блоків на дуже благенькі з невідомого тирсового матеріалу, злегка і не повсюди поставили посереднього ґатунку сантехніку).

Якщо все так і є, тоді науковці просто страждають масовими зоровими і слуховими галюцинаціями. Є люди, котрі зареєстровані (і їм навіть видано ордери) у гуртожитку N5, утім проживають в іншому, а чи взагалі десь перебиваються по закутках.

Як же тоді науковцям розцінювати те, що досить великій групі мешканців гуртожитку N2, котрих не зуміли (в силу їх принципової позиції) розселити (не надаючи гарантій їх соціально-правового захисту) в інші відомчі будівлі, на сьогодні відмовлено у псевдопродовженні і ордерів, і реєстрацій. Причина відмови з боку керуючого справами та начальника ДЖКП НАНУ обумовлювалася однозначно: ви повинні переїхати в гуртожиток по вул. Доброхотова, 24 (є письмові відповіді – і це на скаргу на Ваше ім'я!). І такі події розгорталися вже навіть тепер, після офіційних обіцянок керівництва НАН України – після 20 березня 2008 р.

Шановний Борисе Євгеновичу, Ви зобов'язані були володіти ситуацією, оскільки особисто до Вас письмово зі скаргою звертався мешканець гуртожитку N2, випадок якого є чи не типовим.

Шановний Борисе Євгеновичу, скажіть, як же нам у такому разі розцінювати горезвісну дискримінаційну постанову Бюро Президії НАН України від 5 липня 2006 р. за N206?! І чому керуючий справами НАНУ 20 березня публічно у Вашій присутності звинуватив принципових мешканців гуртожитку N2 по вул. Ежена Потьє, 9 в тому, що вони заважають йому проводити санацію. Якщо настільки все добре, чому до цих пір офіційно не скасовано зазначену постанову?! Чому, починаючи з лютого-березня поточного року, не прийнято жодного рішення стосовно піднятих нами проблем на рівні Бюро Президії НАН України. Чому лише раз – у квітневій 2008 р. – неадекватній відповіді керуючого справами науковцям прозвучала конспіративна постанова Бюро Президії НАН України від 27. 10. 2006 р. "Про порядок реєстрації мешканців гуртожитків". І вона аж ніяк не озвучувала ні академічним юристом, ні начальником відділу наукових і керівних кадрів Президії НАНУ (який був головою Комісії Президії), ба й навіть сам керуючий справами 20березня жодним словом не обмовився про її існування.

До Вас уже в травні місяці повинні були звертатися представники державних органів та народні депутати України – О. Турчинов, В. Полохало.

Критичність ситуації посилювалася небажанням з боку керуючого справами підпорядковувати власні дії Законам України. А зі сторони науковців все більше посилювалося небажання коритися приписам Управління справами НАН України, а по суті – його антидержавній політиці.

Дозвольте пригадати Вам і те, як саме відповідав керуючий справами на конкретні й чіткі запитання з документальними підтвердженнями 20 березня. Його позиція не була направлена на конструктивне вирішення проблемного кола питань. Навпаки, не лише він особисто, а й дехто інший намагалися підкреслити чи не цілковиту святість відомства.

У зв'язку з наведеними вище реаліями, не погоджуємося з тим, коли представники Президії НАН України свідомо чи не свідомо намагаються спотворити в очах широкої громадськості зайняту нами принципову позицію. А відтак звертаємося до Вас, як до академічного гаранта, в 10-денний термін (з моменту появи в Інтернет-виданнях) надати публічні офіційні роз'яснення ситуації, що склалася внаслідок дій чи бездіяльності Управління справами НАН України у сфері соціально-правового захисту працівників Академії з 2003-2004 рр. до поточного моменту. В. Степаненко та А. Хедекелі повинні принести публічні вибачення за наведення спотворених фактів у пресі. Гадаємо, на сьогодні є зайвим нагадування про дотримання принципів правдивості при висвітленні комплексу протиріч. А тому повинна бути створена міжвідомча комісія по розслідуванню вже не раз окресленого нами кола питань. До її роботи повинні бути долучені і ми та інші звичайні науковці.

Водночас повідомляємо, що групою науковців (близько 40 людей) 21 травня було проведено акцію – пікетування Кабінету Міністрів України, що є одним з видом соціального страйку. Страйку, направленого проти антидержавної політики керуючого справами НАН України, свавілля чиновницько-бюрократичного апарату. Науковці зустріли порозуміння з боку першого віце-прем'єр міністра України О. В. Турчинова ще 14.05.2008 р., як і інших відповідальних працівників Секретаріату КМУ. Чому вже вкотре цього звичайного морального розуміння ми не можемо віднайти серед академічного керівництва?!

Молодь не можна "залучати" і "закріплювати" антигуманними й не правовими методами. При цьому прикриваючись "великою місією" – рятуванням Академії... від її ж науковців. Ми живемо у вільному демократичному суспільстві і прагнемо, щоби декларовані вітчизняні стандарти демократії відповідали загальноєвропейським на практиці у повсякденному житті.

Після отримання восени 2007 р. штатними працівниками (колишніми успішними випускниками аспірантур з відривом від виробництва за державним замовленням!) академічних інститутів листів фактично на виселення з відомчих гуртожитків, стало справою нашої честі практичний захист соціальних інтересів науковців НАН України.

Учасники проекту

"За соціально-правовий захист науковців НАН України".

www.nanu.uol.ua

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua