Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Земля і Кров

Максим 'Вихор' | 23.05.2008 14:18

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
4

Нам багато кажуть про солідарність, що "Схід і Захід разом". Нажаль, ці іноді мудрі слова топнуть в словоблудді передвиборчих обіцянок і демагогії перед телекамерами. А для звичайних людей залишається незрозумілим, що ж воно за солідарність і в чому вона виявляється. Про це – дана стаття.

В яких тільки землях не лежать дойче зольдатен! Східноєвропейський лебенсраум рясно засіяний трупами німецьких вояків. Більш ніж півстоліття політико-ідеологічної денацифікації і публічного каяття німців за злочини гітлерівського режиму по-іншому розставили історичні акценти. Але до сих пір Німеччина на державному рівні піклується про те, щоб вояки Вермахту знайшли спокій у пристойних похованнях, а не валялися безіменними кістяками по просторам Європи. Чи стоїть за цією турботою прихована ностальгія німців по нацистському режиму? Чи може проглядає таємна зверхність над неарійським "унтерменшем", якому випадково пощастило уникнути справедливого суду? Сумніваюся. Такими фантазіями бавитимуться хіба що одержимі... Що ж спонукає німців піклуватися про спокій і пам'ять тих, кого їх десятиліттями спонукали відцуратися і забути?

Відповідь ми маємо шукати не в офіційних заявах німецьких високопосадовців чи положеннях міжнародних угод, а в собі. В плині повсякденного клопоту ми часто не зважаємо на прості, з дитинства знайомі і зрозумілі речі. Під час передвиборчої гонитви нас занурюють із головою у багно порожніх обіцянок, нещирих клятв і пафосних слоганів, не даючи почути тихий і спокійний голос – голос Землі і Крові. Саме він нагадує нам, що навколо нас – не тільки ліберали і комуністи, "східняки" і "западенці", робітники і інтелігенція. "Всі ми – українці" – каже голос Землі і Крові. Він знайомий нам з дитинства – вплетені в батьківську і синівську любов, в гарячу пульсацію юнацього кохання і тугу за Батьківщиною, Земля і Кров завжди з нами. Дідівськими очима вони дивляться на нас з пожовклих фотокарток, дзвенять у відлунні дитячого галасу, сягаючи потаємних глибин нашого єства.

Не всім нам однаково пощастило з батьками. У когось вони розумні і добрі, у когось – ні. Чиїсь батьки досягли вершин, чиїсь – ні. Хтось пишається своїми предками, хтось – ні. Але батьків не вибирають і люблять їх такими, які вони є. Тому що вони – твої батьки! Навряд чи онуки полеглих вояків Вермахту всі є шанувальниками фюрера. Таких меншість – одиниці. Багатьом німцям дуже соромно за те, що їхні діди приймали участь у неправій війні. Але ті, чиї поховання вони сьогодні доглядають, були теж німцями! І віддати їм шану – справа честі для тих, хто поєднаний з ними. Поєднаний Землею і Кров'ю.

Земля і Кров – саме з них постають турбота і вірна любов. Матір і брата не люблять за щось, їх люблять тому що. Тому, що між вами – живе пов'язання Землею і Кров'ю – найміцніше з пов'язань. Воно спонукає до єднання. Так, між нами часто постають розбрат і борня – болісна спадщина старих трагедій. Так, українці різні – іноді дуже різні. Між Луганськом і Львовом – сотні кілометрів і сотні років історичного роз'єднання. Нас втягували у братовбивчі війни за чужі інтереси, нас і сьогодні штовхають до розбрату – штовхають ті, кому невигідно, щоб Нація спитала в них за все: за вимираючі села, за розвалену промисловість, за деградуючу освіту... Але про них – іншим разом. Зараз же пам'ятаймо: тільки байдужий та лінивий завжи шукатимуть виправдань національній незгоді. Щирі ж і сильні шукатимуть шляхів до порозуміння, хоч би їх довелося нанового торувати крізь терени і чагарі.

Тому що всі ми – українці!

Ми – на своїй Богом даній землі!

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua