Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
обіцянки   постанови   приписи   чекання-очікування   НАНУ

Ч. XVI Реф. (санація) НАНУ:"За соціально-правовий захист науковців НАН України"

EodEod | 12.04.2008 23:36

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
2

На жаль, обіцянки, дані 20.03.08 керівництвом НАНУ не виконані, не дивлячись на позитивну відповідь МВС. реєстрації, як і ордери, науковцям, які є постійними працівниками, видаються з зазначенням граничного терміну.

Ч. XVI РЕФОРМУВАННЯ (САНАЦІЯ) НАНУ:

"ЗА СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ НАУКОВЦІВ НАН УКРАЇНИ"

"Если начальник не делает нам зла, то это уже немалое благо"

Пьер Огюстен Бомарше

"Закон задержки:

Отсрочка – самая надежная форма отказа"

Из законов Паркинсона

"Пятый закон Паркинсона:

Если есть способ отложить принятие

важного решения, настоящий чиновник всегда

им воспользуется"

Из законов Паркинсона

На жаль, таке явище як плагіат є розповсюдженим в академічному середовищі. Однак і при цьому плекаємо надію, що низькопробне використання уже, так би мовити бренду, за допомогою якого добилися зустрічі з очільниками НАН України і зуміли публічно поставити проблемні питання, – "Ч... Реформування НАНУ:...", не є справою наших колег. І 23 березня 2008 р. просто хтось дуже невдало зробив спробу такого собі плагіату, щось на зразок дій "великого комбінатора".

Це є одним з визначальних чинників, чому вирішено змінити назву рубрики. Водночас, слово "реформування" (хоча нами неодноразово і декларувалися наміри, за якими аж ніяк не відчитувалося – однозначна ліквідація) певною мірою дискредитовано масою статей (не наших!), за текстом котрих чітко йде лейтмотив – ліквідація НАНУ. Пропонуємо пом'якшений варіант – санація – оздоровлення, лікування, терапія, зрештою тут йдеться і про звичайне виживання академічної системи. Однак такі заходи не можуть здійснитися без власне постановки проблем. При тому стані речей, коли упродовж років ніхто офіційно цього не спромігся зробити, а удавалося, що всі справи просто чудово розв'язуються самі собою, якось то і потрібно було сколихнути оцю застиглість.

Хіба може вважатися нормою ситуація, коли упродовж років президіальні чиновники (дозволяємо собі й надалі вживати це слово, оскільки сам президент НАН України при зустрічі 20. 03. 2008 р. не угледів в ньому чогось крамольно-жахливого) просто не відповідали, а відповіді на колективне звернення до президента НАН України від 24. 10. 2006 р. надавало те відомство, діяльність котрого і спричинила на той час соціальне невдоволення мешканців відомчих гуртожитків. Наразі можна поставити ще декілька кричущих, але риторичних запитань, на котрі доволі сподіватися отримати офіційні правдиві відповіді:

- чому у 2003-2004 рр. відбувся соціально-скандальний перехід на незрозумілі соціально-правові відносини між випускниками аспірантур з відривом від виробництва за державним замовленням, коли з боку Президії нехтувалося рішення інститутських комісій з розподілу персонального складу;

- чому упродовж тривалого терміну такі невизначені категорії науковців змушені були сплачувати більшу суму за проживання у відомчих гуртожитках;

- чому до сьогодні ордера та реєстрація видаються з зазначенням кінцевого терміну;

- чому не дотримуються норми Постанови КМ України N985 від 28.07.2004 р. та офіційний припис ГУМВС в м. Києві (саме для відомчих гуртожитків!) від 8.02.2008 р. про обов'язковість безстрокової реєстрації громадян;

- чому лише в останні тижні в академічні інститути стали надходити листи за підписами начальника відділу керівних та наукових кадрів Президії НАНУ та академічного юриста, де майже дослівно цитуються п.п. 17 і 43 Постанови КМ України N309 від 1.03.1999 р. При цьому аж ніяк не відмінено Постанову Бюро Президії НАНУ N206 від 5. 07. 2006 р.;

- чому до цього часу в системі НАН України виявилася так би мовити не розробленою форма офіційної типової угоди, згідно з Додатком 1 до Постанови КМ України N309 від 1. 03. 1999 р.;

- чому, відповідно до численних постанов Бюро Президії НАН України, здібну молодь декларативно постійно залучають і закріпляють, а на практиці відбуваються девіантні відхилення;

- чому перелічені відхилення від соціально-правових чи-то приписів, чи-то норм в системі НАН України відбувалися без відповідних постанов Бюро Президії, окрім сумнозвісної N206 від 5. 07. 2006 р.

- чому... чому... чому... Чому???

Отже, ці та інші питання до цього часу не отримали офіційних правдивих відповідей з боку Президії НАН України на рівні Постанови Бюро Президії НАН України. Після довгоочікуваної зустрічі з президентом НАН України від 20 березня поточного року в душах науковців зародилися певні сподівання, що хоча би те, що було офіційно обіцяно поважними людьми, знайде своє реальне втілення на практиці.

Утім, штатні науковці продовжують отримувати ордери терміном на рік, замість належних – "на період роботи" чи "на період контракту". Працівники ДЖКП НАНУ несміливо і вельми прихильно пояснюють таке: "не має припису зверху, як тільки він надійде, то хоч з сьогоднішнього дня...".

Лише начальник керівних та наукових кадрів Президії НАН України та академічний юрист певною мірою "перестрахувалися", розробивши і розіславши в інститути нехитрого, але довгоочікуваного листа щодо Постанови КМ України N309.

Сьогодні вже 8 квітня, тобто пройшло більше двох тижнів після офіційних, хоча й усних, проте публічних обіцянок. Обіцянок, даних у присутності академічного гаранта – президента НАН України, і підтверджених його репліками. Можливо доведеться очікувати ще не лише декілька місяців, а то й років, допоки ситуація якось уже розв'яжеться сама по собі, як у відомій приказці: "чи то емір помре, чи Ходжа Насреддін, а чи ішак...".

Знову не має достатньої запоруки того, що науковцям не почнуть надходити листи-відмови у продовженні ордерів на проживання у відомчих гуртожитках, повністю узгоджені з приписами Постанови Бюро Президії НАНУ N206. Щоправда, можемо сподіватися – на цей ювілейний рік ми отримаємо такий собі моральний перепочинок; можна навіть собі дозволити ремонтні роботи в кімнатах чи санвузлах провести.

Врегулювання питання оплати для всіх академічних мешканців відомчих гуртожитків також, згідно з логікою президіальних чиновників, відкладається на невизначений термін. Либонь у комплексі таких невизначеностей і прихований компенсаторний механізм: адже припис Постанови КМУ N985 говорить про безстроковість дій, то хоча б у чомусь в рамках академічної системи вона повинна спрацьовувати.

Якщо відповідальні працівники МВС України з приводу недотримання приписів Постанови КМУ N309 чітко говорять про порушення конституційних норм та закону про вільне пересування, вже є навіть особливий лист ГУ МВС в м. Києві, чому тоді президіальним працівникам не розпочати впроваджувати методи щодо їх неухильного дотримання. Якщо не спрацьовують будь-які мотиваційні моменти з приводу того, що іногородні науковці також бажають себе відчути повноцінними людьми, тоді що ж залишається?!...

Здається достатньо вмотивували необхідність відкриття окремого інтернет-сайту, де б було репрезентовано позицію науковців та відображено дії стосовно власного соціально-правого захисту. На поточний момент вирішено використати назву з позитивним навантаженням: ""ЗА СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ НАУКОВЦІВ НАН УКРАЇНИ" (www.nanu.uol.ua). Єдиним джерелом для підтвердження належності нам матеріалів, є їх розміщення на вказаному сайті. (Правда, не настільки володіємо технічними засобами, щоби повністю убезпечити себе від дій суперхакерів).

Отже, хоча з свого боку і намагалися дотриматися домовленостей про двотижневе очікування (для когось це було, ймовірно, вичікування), однак двотижнева перерва для нас стала на кшталт методичної практики учителів молодших класів:

"Мы писали, мы писали,

Наши пальчики устали:

Раз, два, три, четыре, пять -

Будем снова мы писать..."

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua