Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
нерозповсюдження   гарантії   НАТО
19
Рейтинг
19


Голосів "за"
23

Голосів "проти"
4

Коментарі
Ekain   | 16.02.2008 16:39
Браво! +
тут навіть коментувати нічого. Цей текст варто перекласти всіма мовому членів ООН та розповсюджувати де тільки можливо.
Виталий   | 16.02.2008 16:57
згоден!
Mahasun   | 16.02.2008 17:00
Я би з дозволу автора, не проти зайнятись тим, про що написав у коментарі Ekain. Стаття сильна, як адерна зброя!!!
Mahasun   | 16.02.2008 17:02
Перепрошую: "ядерна" зброя.
Стрілець   | 16.02.2008 17:03
Mahasun:
Я би з дозволу автора, не проти зайнятись тим, про що написав у коментарі Ekain. Стаття сильна, як адерна зброя!!!
Безумовно не проти.
Стандартно – посилання.
Valeriy   | 16.02.2008 17:13
Абсолютно лживая статья, причем ложь даже любительская. Так, чуть-чуть завуалированная под правду. Крайне вредная статья с точки зрения выработки взглядов на концепцию обеспечения национальной безопасности и суверенитета Украины. Оценка – -287К!!!
Стрілець   | 16.02.2008 17:21
Valeriy:
Оценка – -287К!!!
По Кельвіну, якщо ви мали на увазі абсолютний нуль – це мінус 273 по Цельсію.
А мінусів по Кельвіну взагалі бути не може.
От такий ви грамотний.
А судити беретеся.
Valeriy   | 16.02.2008 17:30
Например, авто ссылается на заезженное –
тому державам доводиться керуватися безсмертним принципом "хочеш миру – готуйся до війни"
Что ж, глупость она конечно бессмертна. Все страны, которые готовились к войне, рано или поздно ее получали. А вот Швеция и Швейцария к войне уже давненько не готовятся и войн на их территории с тех пор как они стали нейтральными государствами, не было. Так не лучше ли руководствоваться принципами нейтралитета, как Швеция и Швейцария.
Даже победоносная война – это зло, которое должно быть предотвращено мудростью народов.
(Отто фон Бисмарк)
Valeriy   | 16.02.2008 17:32
Война – это всего лишь трусливое бегство от проблем мирного времени. (Томас Манн)
Valeriy   | 16.02.2008 17:36
Лидер, который не задумается прежде, чем пошлет свой народ сражаться, не достоин быть лидером. (Голда Меир)
Война превращает в диких зверей людей, рожденных, чтобы жить братьями. (Вольтер)
Старики объявляют войну, а умирать идут молодые. (Герберт Гувер)
Война – это зло, позорящее человеческий род. (Франсуа Фенелон)
=======================================================
А они грамотные?
Стрілець   | 16.02.2008 17:38
Valeriy:
Война – это всего лишь трусливое бегство от проблем мирного времени. (Томас Манн)
Еге ж!
Уявіть собі, як ви стоїте десь на фронті під Сталінградом і проповідуєте такими фразами!
А коли без історії – то можете з'їздити в той же Ірак чи той же Афганістан.
Розкажіть їм там про "труслівоє бєгство"

Ну а щодо Швейцарії, то це дуже прекрасний приклад.
Але світу достатньо однєї Швейцарії. Місце, отже, вже зайняте.
Ekain   | 16.02.2008 17:39
Si vis pacem, para bellum – це трішечки перефразований вислів з Вегетія з "Короткої настанови у військовій справі": Qui desiderat pacem, praeparet bellum (хто бажає миру, нехай готує війну). Подобний вислів є у Цицерона у Філипіках: Si pace frui volumus, bellum gerendum est (якщо ми бажаємо користуватись миром, доводиться воювати). У Корнелія Непота в Епамінондах: paritur pax bello (мир утворюється війною).
Цим римлянам далеко до одеського дохтура матнаук, але аж ніяк вони не говорили глупощів.
Стрілець   | 16.02.2008 17:42
Оскільки місце й роль Швейцарії вже хайняті, то що подвигне сусідів України не скористатися при нагоді своїми військами? Невже для цього достатньо заявити про свою нейтральність і написати папір із красивою назвою?
Цього дуже мало. У випадку Швейцарії діють інші, цілком практичні мотиви. Європі й світу просто потрібен такий куточок, де можна спокійно тримати гроші в банках і робити ще купу різних речей навіть під час світової війни. Швейцарія з її положенням на таку роль якраз годиться.
Щодо України – аж дуже сумнівно.
Киянка   | 16.02.2008 17:43
Я не є спеціалістом в суто технічних аспектах питання (хоч тоді чула різні думки від тих, хто розбирається). Але в принципі, чим далі живу, тим більше впевнююсь в тому, що надійніше все ж покладатися на власні сили, ніж на допомогу в ситуаціях, коли "нема вічних союзників, а є вічні інтереси"... Звісно, тут і в цій темі, як і в багатьох інших, можуть потривати:) дискусії, з яких кожен, як це буває майже завжди;), вийде з укріпленою власною точкою зору (з якою і прийшов). Але є цікавий матеріал для роздумів: це кореляції позицій в різних сферах суспільної проблематики у тутешніх, зокрема, дискутантів