Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/478b41a59c760/

Рекомендовано для розширення світогляду

Зятковський Мстислав | 14.01.2008 13:04

Якщо нема чим аргументувати свою позицію – гепають черевиком по столу, впадають в істерику, або повторюють, як заржавілий патефон, старі штампи: сотрудничество с фашистами, предатели і т.п

Про співпрацю комуністичної влади СРСР і фашистської Німеччини вже й не сперечаються – факти задушили. Згоден, ніщо так не переконує як конкретні факти, документальні підтвердження тієї чи іншої думки. Тому без усяких коментарів пропоную переглянути кілька документів.

"... Ми мусимо ясно розуміти, що перемога Сталіна -Гітлера – це кінець всім, ще нині вільним та незалежним державам, це зміцнення тих кайданів, у які заковано наш народ. Навпаки, перемога великих західних демократій дає нам величезні перспективи, відчиняє перед нами нові можливості і для досягнення нашої незалежності". (Уривок із статті з української газети "Тризуб" (Париж, 10 грудня 1939 р.).

З політичних вказівок ОУН Бандери, травень 1941 року: " ОУН використає війну з СССР для розгорнення боротьби за Суверенну Соборну Українську Державу, для прискорення її здобуття. (...) Якщо фронт боротьби третіх держав з Москвою буде пересуватися через українські землі, тоді військова окупація України подібними чужими військами неминуча. (...) Наше завдання у такій ситуації: не допустити, щоби Україна була тільки тереном розгри чужих сил з нашим ворогом, а вслід за тим об"єктом чужого

володіння. (...)

Уривок з донесення про події у СРСР N10

Берлін, 2 липня 1941 р.

Начальник поліції безпеки і СД

Секретна справа Райху!

(б) У Генеральному Губернаторстві)

(...)

Елементи з групи Бандери під проводом Стецька і Равлика організували (у Львові) міліцію і муніципальне управління. Айнзецгрупа створила на противагу групі Бандери незалежне управління міста.

Готуються дальші заходи проти групи Бандери й особисто проти самого Бандери. (...)

Уривок з донесення про події у СРСР N47

Берлін, 2 липня 1941 р.

Начальник поліції безпеки і СД

Секретна справа Райху!

(б) У Генеральному Губернаторстві)

(...)

1. Політичний огляд.

(...) Арештовано керівника пропаганди групи Бандери, професора Ленкавського...

ІІ. Загальний настрій у Галичині.

(,,) Сільське українське населення, як лише попадає під сильний вплив групи Бандери, стає надзвичайно невдоволеним новим порядком. (...)

Носієм усіх ворожих течій серед українців залишається, як і раніше, група Бандери. Поширюється листівка, що закликає членів ОУН розгорнути підпільну діяльність і протестує проти аншлюсу Галичини Генеральним губернаторством. Члени керівництва групи Бандери вже переховуються від німецьких органів влади. (...)

Наказ СД про страту членів ОУН Бандери

Місце постою, 25 листопада 1941 року.

Айнзацкоманда Ц/5 Поліції Безпеки і СД

П. н. у щоденнику Команди: 12432/41

До зовнішніх постів:

Київ,

Дніпропетровськ,

Миколаїв,

Рівне,

Вінниця

Справа: ОУН (Рух Бандери).

Незаперечно встановлено, що рух Бандери готує повстання у Рейхскомісаріаті (Україна), мета якого – створення незалежної України. Всі активісти руху Бандери повинні бути негайно арештовані і після ґрунтовного допиту таємно знищені як грабіжники.

Протоколи допитів мають бути переслані айнзацкоманді Ц/5.

Цей лист має бути знищений командфюрером негайно після прочитання.

підпис (нечіткий)

СС- оберштумбанфюрер

З секретної німецької інструкції стосовно України:

Листопад 1942 р.

1. Наші вороги: комуністи, прихильники Бандери, партизани. Потенційно найнебезпечніші бандерівці. За всяку ціну знищити. (...)

2.

Уривок з донесення про напад УПА на загін СД

11 липня 1944 р.

Ситуація з ворогом (банди) N484.

(...) Близько 10-200 українських національних бандитів (УПА) за 10 км на південний захід від Грубешова вчинили напад на пошукову команду поліції безпеки і СД. Багатьох бандитів убито. Згідно з донесенням одного з наших агентів, у районі Красностава – Холма об"єдналася банда силою 12 000 чоловік. (...)

Із звернення Президії Верховної Ради УРСР

Київ, 12 січня 1944 року.

(...) Українсько – німецькі націоналісти насправді є спільниками Гітлера. (...) Будучи агентами гітлеризму, українські націоналісти хочуть перетворити Україну на колонію німецького імперіалізму, а український народ – на рабів німецьких баронів і поміщиків. (...)


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua