Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Післямова до подій на Говерлі

Борис Когатов | 25.10.2007 17:35

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
4

Якщо уважно подивитися на стрічку новин, то можна помітити досить цікаві речі.

Післямова до подій на Говерлі
Під час обговорення вчинку ЄСМ на Говерлі, я зробив кілька цікавих спостережень, які я хотів би для пам'яти занотувати.

Спочатку, інєт-ЗМІ не дуже жваво відгукнулился на новину, бо джерело її був сайт ЄСМ, яка вже багаторазово зарекомендувала себе як союз провокаторів-українофобів. Після того як перше повідомлення про акт ванадалізму було викладено в наш форум proUA дехто з росіян наполягав, що це утка, бо немає ніякого підтвердження цієї новини з респектабельних інєтЗМІ, а єдиний доказ того, що подія таки мала місце це заяви самих ЄСМовців, яким ще не відомо можна вірити чи ні. Навіть коли новину передрукували дєякі поважні інєт ресурси, включаючи й prоUA вони все одно посилалися на сайт ЄСМ як на джерело. Хоча ніхто не міг сказати навіщо ЄСМовцям писати на самих себе наклепи, але ж певний сенс в цих сумнівах панів росіян був. Не можна серйозно коментувати подію, аж доки вона не підтверджена організацієй, яку можна вважати офіційною. Але ж ось як розвивалася стрічка новин на одному з сайтів, який цю подію відслідковував. Зверніть увагу на дату та час повідомлення.

Ось перше повідомлення поки що з з посиланням на сайт ЄСМ:

18 октября 2007, 18:29

Российская организация Евразийский Союз Молодежи заявляет об уничтожении ее активистами Государственного Герба Украины, установленного на Говерле – самой высокой горе на территории Украины и переименовании вершины в пик Сталина.

Как сообщает официальный сайт Евразийского Союза Молодежи, силами отдельного горного подразделения ЕСМ на горе Говерла спилен и осквернен "символ оккупации Украины – Тризуб".

Потім реакція Луценко на цю подію:

19 октября 2007, 13:00

Один из лидеров блока Наша Украина – Народная самооборона Юрий Луценко заявил о том, что НУ-НС будет требовать от СБУ возбуждения уголовного дела по факту акта вандализма на горе Говерла

Между тем, по информации агентства Вежа, в Надворнянском управлении Службы Безопасности Украины факт вандализма частично подтвердили. Как сообщается, на данный момент создана оперативная следственная группа, которая работает на месте происшествия.

Пресс-служба СБУ пока отказывается комментировать данное происшествие.

Отже, на першу годину дня 19 жовтня акт вандалізму було частково підтверджено з офіційних джерел (СБУ). Ніяких коментарів щодо того хто скоїв злочин та інших підробиць на той час не надійшло.

Що ж відбувається далі. Читаємо стрічку новин з того ж самого сайту:

19 октября 2007, 15:14.

СБУ на это время установила, что к совершению преступления причастны представители незарегистрированной в Украине и запрещенной Украинским Судом организации Евразийский союз молодежи. Среди них – гражданин Украины, который обоснованно подозревается в организации совершения акта вандализма на горе Говерла. Сейчас он находится на территории Российской Федерации", – говорится в сообщении СБУ

Таким чином, на 15-у годину цілком офіційний державний орган, яким виступає СБУ, повідомляє, що у складі злочинців був один громадянин України.

Далі відбувається найбільш цікаве. Виступ генерального консула РФ в Україні:

19 октября 2007, 16:20.

Генеральный консул Российской Федерации во Львове Евгений Гузеев отрицательно оценивает то, что произошло на Говерле. Вместе с тем, консул предположил, что ислолнителями этой акции являются граждане Западной Украины.

"Если то, о чем идет речь в сообщениях информагенств, соответствует действительности, то я отрицательно оцениваю то, что произошло, и считаю, что экстремистскими действиями достичь каких-то положительных целей невозможно", сообщил Генеральный консул РФ в Львове Евгений Гузеев относительно информации о том, что представители ЕСМ на Говерле уничтожили украинские национальные символы.

Вместе с тем он сообщил, что у него нет сведений о том, что это российская организация.

"Это, скорее всего, международная организация. Я не знаю, зарегистрированная ли эта организация в какой-то стране, в том числе в России. Судя из сообщений, эти действия совершили представители Львовского и Закарпатского отделений организаций. Это местные украинские активисты данной организации. Скорее всего, это граждане Украины, которые здесь находятся", подчеркнул Генконсул.

Цікаво, з яких таких джерел генеральний консул Євген Гузєєв встановив, що виконавцями злочину виступають громадяни саме Західної України? Що це за джерела, на які він посилається? Здається, поки що ніхто нічого такого не заявив. СБУ згадала тільки одного громадянина України, але ж, як потім з'ясувалося, він вже давно мешкає в Москві, тобто на роль "местные украинские активисты данной организации. Скорее всего, это граждане Украины, которые здесь находятся" він аж ніяк не підходить. Звідки у консула інформація про склад виконавців? Якщо офіційні українські ЗМІ про це ще нічого не повідомляли (а вони не повідомляли), то залишається тільке одне джерело обізнанності консула – інформація з центру, тобто з Москви. Отакої! Вочевидь особи, які за цю операцію відповідали, зрозуміли, що цим виступом консула зробили ляпсус й тут терміново виступив Заріфулін:

19 октября 2007, 17:10.

Руководитель Международного Евразийского движения Павел Зарифуллин заявил, что все люди, совершившие акт вандализма на Говерле, были гражданами Украины. По словам Зарифуллина, эта акция является ответом на присвоение Президентом Украины звания Герой Украины Главному командиру УПА Роману Шухевичу.

"Это все было сделано силами нашего украинского подразделения и тех людей, которых просто достало то, что происходит в Украине.

Отже, виходить, що консул, коли казав про "Судя из сообщений" мабуть мав на увазі повідомлення Заріфуліна, який офіційним джерелом інформаціх не виступає, й більш того, його "сообщеніє" надійшло майже на годину пізніше, ніж заява консула. Отак от й вилазять білі нитки якими це все шито. Й не треба після цього казати нібито ЄСМ це організація, яка не координується аж з самого Кремлю.

До речі, самі росіяни й не заперечують, що акцію на Говерлі було сплановано й проведено за наказом Кермлю. Доказом цього вони вважають той факт, що кількома днями після інцинденту на Говрелі Путін "уволил вчера Модеста Колерова с поста начальника Управления администрации президента по межрегиональным и культурным связям с зарубежными странами." Й, як вважає Коммерсантъ:

"Официальная причина отставки Модеста Колерова – переход на другую работу, однако, по сведениям Ъ, причиной его ухода стал "излишний радикализм в отношениях с сопредельными государствами".

Ъ вважає, й мабуть правильно, що Путін звільнив Колєрова за Говерлу, але не зовсім правильно формулює причину. Путін звільнив Колерова за погано проведену операцію, а не за саму операцію. А чому погано – дивись вище.

"Тщательнєє надо, рєбята" (с).

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua