Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Хто хотів перешкодити Маршові захисту українців?

Юрій Самсон | 23.09.2007 21:25

14
Рейтинг
14


Голосів "за"
21

Голосів "проти"
7

Нині у СБУ є всі можливості встановити організаторів, замовників та фінансистів невдалої провокації проти "Свободи". Українське суспільство має знати імена провокаторів. У разі, якщо СБУ заявить, що не змогло знайти замовників провокацій, суспільство знатиме – таким провокаторами є Секретаріат Президента, бо він єдиний, кого СБУ "не може знайти"

Хто хотів перешкодити Маршові захисту українців?
16 вересня нинішнього року у Києві відбувся Марш захисту українців, організований Всеукраїнським об'єднанням "Свобода". Я був одним з учасників цієї акції, отримав багато приємних вражень, навіть прихопив собі на пам'ять частинку триголового "чуда-юда"...Та все ж таки, неозброєним оком було помітно, що провокації того дня проти учасників ходи готувалися. Ще при підході до Софіївської площі, звідки мав розпочатися Марш, "стовбичили" колони студентської молоді. Їхні ряди виглядали дисциплінованими, на чолі кожної колони – "бригадир". Хто проходив повз цю молодь, найперше чув російську мову, рясно "приперчену" матюками. Тому було зрозуміло – присутність цих найнятих студентів означає лиш одне – готуються певні провокації...

Варто зазначити, що проплачені колони молодиків з Софійської площі перемістились на Майдан Незалежності, де відбувався мітинг "Свободи", не шляхами Маршу, а навпростець, так би мовити. Власне до Маршу захисту українців вони навіть на хвилину не приєдналися. По-перше, провокаторів точно не пустили б у колону самі націоналісти, по-друге, міліція була попереджена про те, що до російськомовних студентів "Свобода" не має жодного стосунку, – а отже організатори попросили правоохоронців пильно стежити за діями цих провокаторів...

Тож ніхто не зміг зіпсувати святкового настрою десятків тисяч киян, які недільного вечора вийшли підтримати "Свободу".

Забігаючи трохи наперед. 18 вересня 2007 року газета "Україна молода" у своєму репортажі про Марш напише: "Були на марші й провокатори. Невідомі найняли зо дві тисячі підлітків, які йшли позаду колон "Свободи". Дорогу до майдану Незалежності, де проводилося віче, їм перекрили націоналісти, тому провокацій не трапилося. Учасники цієї масовки зізнавалися: їм заплатили по 30 гривень за три години політичної активності. До речі, вранці одне російське видання написало: націоналісти влаштували проплачений мітинг".

Я не знаю, як там з "російським виданням", але рупор Черновецького, газета "Хрещатик", на день раніше від "України молодої" подала інформацію про Марш захисту українців у категоричній формі – всі учасники куплені, масовка завдяки "професійних мітингувальників" і т.п. Журналіст видання навіть стверджує, що був "куплений" за пресловуті 30 гривень.Очевидно, що запобігти провокаціям вдалося лише завдяки учасникам Маршу та організаторам. Наприклад, Ірина Фаріон, заступник голови "Свободи" і кандидат у народні депутати від цієї партії під третім номером, з трибуни під час мітингу прямо вказала на "ту чернь", колони якої то з'являлись, то несподівано зникали. Націоналісти навіть витратили декілька хвилин, щоб прокричати найманим провокаторам "Ганьба!".

Ну і також те, що вони просто злякалися такої величезної кількості українців, які взяли участь в акції. Адже на таку масову підтримку "Свободи" в столиці України вони просто не розраховували.

За різними даними, студентів було найнято від 1 до 2 тисяч. За моїми ж спостереженнями – щонайменше 2,5 тисячі. Всім зрозуміло, що за 30 гривень навіть студенти не захотіли б просто вистояти на "чужому святі" понад 4 години, не кажучи вже про участь у якихось провокаціях. Якщо порахувати за більш-менш реальними розцінками, то невідомі організатори витратили на провокаторів понад 100 тисяч доларів. Цікаво, хто такою дорогою ціною намагався перешкодити Маршу захисту українців?

Цікавить це не тільки мене, а й власне "Свободу". Представник "Свободи" у ЦВК та кандидат у депутати, Олександер Башук звернувся до Служби безпеки України:

Заява про злочин

Я є представником Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу, у відповідності до Закону "Про вибори народних депутатів України" дію від імені ВО "Свобода", як суб'єкта виборчого права без доручення.

16 вересня 2007 року ВО "Свобода" проводила в Києві похід за адресою Софіївський майдан – Володимирська – Толстого – Хрещатик – Майдан Незалежності. Похід у відповідності до п.п. 2 п.2 ст.66 Закону "Про вибори народних депутатів України" є передвиборчою агітацією.

Водночас, невідомими було організовано понад дві тисячі молодих людей, яким за даними преси було оплачено по 30 гривень за організацію провокацій щодо ВО "Свобода", перешкоджанню веденню ВО "Свобода" передвиборчої агітації та організації масових заворушень, що носить ознаки діянь передбачених ст.294 та іншими статтями КК.

Про підготовку цих злочинних дій повідомила преса, зокрема газета "Україна Молода" N169 від 18 вересня 2007 року, сторінка 4, яка, як і численні свідки, справедливо зазначила, що організаторам злочинів не дали свій злочинний план реалізувати саме активісти ВО "Свобода", тобто від злочинного наміру організатори відмовились з незалежних від них причин. При тому, що за даними преси та твердженнями самих молодиків-учасників провокації на її підготовку замовниками затрачено чималі кошти.

Також на сайті газети "Хрещатик" http://www.kreschatic.kiev.ua/art/1189968019.html розміщено повідомлення, що організатори акції неодноразово телефонували на телефон журналіста цього ЗМІ, тож встановити безпосередніх організаторів злочинних посягань буде не складно. Повідомляємо також, що правоохоронними органами велась оперативна зйомка.

Зважаючи на те, що злочинні посягання не були доведені організаторами та замовниками до кінця, через протидію їм активістів ВО "Свобода", ми маємо всі підстави вважати, що замовники цих посягань не зупиняться і провокації проти ВО "Свобода" будуть мати місце в майбутньому.

Просимо встановити замовників, фінансистів, організаторів та учасників підготовки акції протидії передвиборчій агітації ВО "Свобода" та організації масових заворушень в м. Києві 16 вересня 2007 року та прийняти рішення в порядку ст.97 КПК.

Олександер Башук
Коментар Олександра Башука:"На даний момент у СБУ є всі можливості встановити як організаторів невдалої провокації проти "Свободи", так і замовників та фінансистів. Це зовсім не складно. Українське суспільство повинно знати імена політичних провокаторів. У тому випадку, якщо СБУ заявить, що воно не змогло знайти замовників провокацій проти "Свободи", українське суспільство теж знатиме, що такими провокаторами є Секретаріат Президента України, бо він єдиний, кого СБУ "не може знайти".

Отже, хочеться вірити, що відповідь суспільство отримає. Хоча, чесно кажучи, спостерігаючи за реакцією влади на репресії проти прихильників та активістів "Свободи", у мене не надто оптимістичне налаштування.Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua