Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги
державна мова   государственный язык   державний статус   государственный статус   Європейська хартія регіональних мов та мов меншин   Европейская хартия региональных языков и языков меньшинств   офиційна мова   официальный язык   офіційний статус   официальный статус
-4
Рейтинг
-4


Голосів "за"
38

Голосів "проти"
42

Коментарі
Стрілець   | 6.09.2007 16:23
Це значить лише одне – пора перестати підкреслено зневажати всі інші меншини і урівняти російську з ними, забравши привілеї.
Пора вчитись поважати інших людей
Пайташ   | 6.09.2007 16:48
Стрілець:
Це значить лише одне – пора перестати підкреслено зневажати всі інші меншини і урівняти російську з ними, забравши привілеї.
Пора вчитись поважати інших людей
А хіба можна це зробити із сучасними безпринципними політиками?
Премєр – залежний від Росії, Спікер Парламенту – їх Резидент, а Президент наш хоче щоб і одним було добре і інших щоб не образити. А хіба так буває? Є старе прислівя: "Всім не догодиш?" А догождати в першу чергу треба свому народові. Та це не про наших політиків, що зараз при владі.
  | 6.09.2007 17:14
Автор напевно хоче законсервувати нинішній стан. Тобто повне засилля російської. Можливо консультує Черновецького, бо вже справа вирішена (за словами Журавського) з нового фінансового року в київських школах вводяться години рос. мови. Для цього навіть опитування батьків проведуть. Що робила національно чужа українцям держава царів і генсеків ми знаємо. Діти україномовних батьків ставали російськомовними, а рідній державі, бачте, зась створювати умови, щоб діти російськомовних батьків ставали україномовними. Тобто русифікація за інерцією не зупинена. Потрібно ще пару поколінь, щоб ситуація стабілізувалась, а потім буде, як у Польщі, яка була у складі імперії. Ау, де зараз там російська мова
  | 6.09.2007 18:31
На каком языке ты разговариваешь, такие у тебя ценности, такое у тебя и мировоззрение.
Как только подрастающее поколение молодых украинцев начнет, все-таки, говорить на родном украинском языке, все у нас будет хорошо.
Полностью согласен с предыдущими комментариями. Язык – это лицо, но только родной язык имеет лицо родной матери. Ситуация с коренными русскими предельно ясна: они терпеть не могут все, что связано с Украиной, они считают, что титульная украинская нация их каким-то образом утесняет. Все они хорошие люди, но как только речь заходит об Украине, они лучше знают, что есть благом для украинцев. В чем проблема украинцев, которые говорят на русском? В подмене родных ценностей!
Юрко Безкровний   | 6.09.2007 18:45
Г-н, читайте Конституцию.
А. Н. Онимченко   | 6.09.2007 19:06
закон 1989 года это закон 1989 года, этим все сказано. Согласно Конституции, законы принятие до нее действуют в части, не противоречащей конституции. Так что ссылки на этот закон по меньшей мере нелепы. Хартия региональных языков тоже противоречит Конституции и ее денонсация это лишь вопрос времени. Конституционный суд ее скорее всего отменит. Эта хартия была принята поспешно, как предвыборная акция. Не стоит жонглировать законами. Вы еще на Валуевский указ сошлитесь как на источник права:))))
Кость Кірнас   | 6.09.2007 20:54
Вы законы очень плохо знаете.
В чем этот закон противоречит Конституции?

Конституція Ст.10
В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України

Хартию Конст.Суд уже отменял 1 раз. Но потом под давлением Совета Европы опять Рада приняла
Я согласен, что русскому не нужна защита от Хартии. Я писал об этом:
www.umoloda.kiev.ua/number/710/285/25772

Я вообще сторонник украинского языка. Но если мы не хотим полного поражения, то нужно уступить хоть в чем-то, чтобы потом не дошло до раскола Украины или до полного забытия укр. языка.

Я этой статьей искал компромис.
Кость Кірнас   | 6.09.2007 20:57
Неужели Вам нравятся укр.субтитры русскоязычных фильмов и нравится, что голливудские идут в русском переводе. Я предлагаю поменять
Гетьман   | 6.09.2007 21:13
Ніяких особливих статусів російській надавти не можна. В україні має бути тільки одна державна мова-українська.

Всяке виділення російської-це нагнітання обстановки, що неодмінно приводить до сприйняття її як мови спілкування ворожих сил Українському Народу та нашій Державі.

Українці мають тяжіти до української мови, цього навчати своїх дітей-все інше-це посилення неукраїнських сил. Як показала пратика крім як конфлікту це ні до чого не приводить-вигола тільки для закордонних столиць, в даному випадку Москви.

Зупинімо руифікацію, не даймо розгорітись громадянському конфлікту!
Гетьман   | 6.09.2007 21:17
Кость Кірнас:
Неужели Вам нравятся укр.субтитры русскоязычных фильмов и нравится, что голливудские идут в русском переводе. Я предлагаю поменять
Компромісів бути не може. Це не африканський континент, який колонізували. Ми не індіанці, а корінний тут етнос. Тут наше право.

Щодо заміни згоден.
Гетьман   | 6.09.2007 21:19
На цю тему в мене є стаття. почитати тут: http://www.narodnapravda.com.ua/politics/46a73f48631ec/
  | 6.09.2007 21:20
Если тебе не нравится русский язык – говори на китайском, а за свой язык я повоюю!
Кость Кірнас   | 6.09.2007 21:36
Вот кстати мнение более-менее нейтрального в этом вопросе Владимира Литвина:
"Украине стоило бы прочитать и применить Закон о языках Украинской ССР 1989 года. Он хорошо написан и четко разъясняет: русский является языком межнационального общения."
www.izvestia.ru/ukraina/article3107537/
(нашел по поиску, когда искал статьи по теме русский язык)
Кость Кірнас   | 6.09.2007 21:42
Гетьман:
Ніяких особливих статусів російській надавти не можна. В україні має бути тільки одна державна мова-українська.

Всяке виділення російської-це нагнітання обстановки, що неодмінно приводить до сприйняття її як мови спілкування ворожих сил Українському Народу та нашій Державі.
Тот статус, что я описал в статье УЖЕ есть.
Я предлагаю НЕ давать статус ДОПОЛНИТЕЛЬНО, а просто выполнить то, что есть: это и есть компромисс для обеих сторон.

Если же просто игнорировать желание трети населения, то последствия будут плохими
  | 6.09.2007 21:45
Я-Галичанин! Це чергове антиукраїнське гавкання! Москалі тільки і роблять, що воюют хтозна за що і перекручують все, що можна! Геть у тундру – сніг грести!