Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Колір корупції

Юрій Самсон | 30.07.2007 00:26

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
9

Корупція не буває ні помаранчевою, ні біло-блакитною, ні зеленою... Вона завжди сірого кольору – кольору пацюків, що живуть у стічних канавах!

Колір корупції
Моє ставлення до Юрія Луценка сформувалось не сьогодні і не вчора. Останній корупційний скандал навколо екс-міністра – це лише зайве підтвердження того, що ця людина брехлива, безпринципна, морально ниця, безвідповідальна та багатолика. А, отже, не має права очолити передвиборчий пропрезидентський блок (нагадаю, Віктор Ющенко мотивував своє рішення про розпуск парламенту боротьбою з політичною корупцією), тим більше претендувати на посаду прем'єр-міністра країни. Йому, як і його політичному папі Олександру Морозу, місце на звалищі політичної історії України.

Зробити щось корисне для держави у Юрія Луценка вже був шанс, і неодноразово. Він ним не тільки не скористався, а ще й запам'ятається нам абсолютним лузером, який жодного більш-менш позитивного починання не довів до успішного завершення. Навіть чужі (ющенківські) хороші ідеї щодо реформування МВС, ліквідації ДАІ, розвитку правоохоронних органів загалом канули в Лету...

Вцілому повернутися до теми Луценка і корупції мене підштовхнули коментарі, що надійшли до моєї статті "Україна знову піде в тінь? Тінь Луценка...".

Ви би хотіли, щоб собака млинці пік: він тістом поїсть (українське прислів'я)

Я не "раптом прокинувся", як пише один з коментаторів, апологетів СПУ, я взагалі раніше не писав про політику. Так, я не присвячував Юрію Луценку своїх статей. Бо якраз уся його попередня діяльність (бездіяльність) особливого інтересу не викликала. Я ніколи не сумнівався у його справжності. Коли він у різних місцях говорив різні речі, а через деякий час – ще інакші. Пустослівні заяви, жодного рішучого кроку на виконання своїх обіцянок. Не було часу? Можливо. Тепер зрозуміло, що він займався чи то працевлаштуванням своєї дружини, чи дбав про гроші на майбутній відпочинок у Середземномор'ї. Поміж тим попивав чайок з Ринатом Ахмедовим. Дарував особисту зброю. Гендлював з "регіоналами" компроматом на Ющенка та ще бозна чим займався. Очевидно якраз те, що за час свого урядування Луценком не доведено до кінця розслідування жодної гучної справи.

Цінна думка одного з авторів НП Олександра Ковалевського, підполковника міліції в запасі. Його стаття – ще одна відповідь тим, хто наївно вважає: "Іноді людині, що оступилася, треба дати можливість осягнути свою помилку, а не знищувати одразу. І він може ще принести користь суспільству" (з коментарів до моєї статті). Нехай товариш Луценко думає й оцінює свої помилки поза українською владою та поза блоком пропрезидентських сил.

Не в тім сила, що кобила сива (українська народна приказка)

Услідкувати за змінами думок та поглядів Юрія Луценка, цієї "сивої кобили" помаранчевого табору, важко. Коли людина, яка постійно змінює свої слова, дійсно говорить правду? Чи ніколи? Втім, я ані трохи не сумніваюсь у щирій вірі Луценка, сина компартійного місцевого князька, коли він говорить: "Кагда сєводня мнє рассказивают а зажимє украінскава язика в Савєтскам Саюзє, мнє ета всєгда кажется смєшним...Я счітал і счітаю, шта в Савєтскам Саюзє націанальнай праблєми нє била в прінципє".

Але! В'ячеслав Кириленко, другий номер списку НУНС, рухівці та "костенківці", зрештою – Президент України Віктор Ющенко, публічно сповідують зовсім іншу точку зору. А визнання воїнів УПА борцями за незалежність України, про що щиро говорить Кириленко? Які для себе аргументи знайшов Луценко, який радить ветеранам УПА отримувати пенсію в Берліні, щоб піти у блоці з "Нашою Україною" та правицею?!

Яке дерево – такий клин, який батько – такий син (українське прислів'я)

У попередній статті я згадував, як Луценку на кожне звернене до нього слово на літеру "м" чулося "Мороз". І коли йому під час жалобних заходів у Биківні минуло гороку казали: "Пане міністре, курсантів міліцейського коледжу варто було б годувати, щоб вони не втрачали свідомість під час несення почесної варти", він відповідав: "Я не Мороз".

Так ось ще дідусь Фройд вбачав за вчинками та словами людей, які мають волю до влади, несвідоме, насамперед статеві потяги. За його постулатами, "якщо "Я" не справляється зі своєю функцією, настає психічний зрив". Особисто я за всім цим (обмовками Луценка) волів би бачити бажання опанувати крісло Мороза, а не місце, яким Мороз на ньому сидить. Втім, хто його знає. Політик, який постійно бреше, ніколи нам не скаже правду, що ж у нього насправді в голові.

Але поряд з тим дивно читати в коментарях, що "Луценка не поважаю, а Цушко – герой!". Цушко, який вгепався під час спроби захоплення ГПУ так, що довелося летіти в Німеччину, такий самий "герой" на посаді міністра внутрішніх справ, як і його однопартієць-попередник Луценко. Обидвоє з-під крила Сан Санича, при обох не розслідуються доленосні для країни кримінальні справи, а бандити гуляють на волі. У райвідділках продовжують вибивати (у буквальному розумінні) з людей потрібні свідчення та останні гроші. ДАІ як було, так і залишається чи не найбільш корумпованою державною структурою... То що ж змінилося? Хіба що "Беркут" під керівництвом Цушка відзначився на тупому і безглуздому побитті уболівальників на футбольному матчі. А під керівництвом Луценка той же "Беркут" восени 2006 не тільки охороняв колони ПСПУ, а ще й "не помічав", як українофоби-вітренковці жорстоко били ветеранів УПА на Хрещатику...

До речі, якщо комусь цікаво, можете почитати, як зорганізована Луценком СМС (Спілка молодих соціалістів) за чималі гроші наймала "розписувачів парканів", аби у кожному місті з'явився напис на зразок "Цушко врятував Україну!". Але думаю, що ці гроші витрачено на вітер. Зараз "рятівник" виторговує собі місце у КПУ, чи ПР. Зрештою, це така дрібниця...

Сліпий не побачить, так вигада (українське прислів'я)

В якості реакції на коментарі типу "Луценко ж не визнаний винним в розкраданні" пропоную важливе твердження – давайте розрізняти слова "корупція" і "кримінал". Далі подаю цитати з Закону "Про боротьбу з корупцією":

"Державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права:

а) сприяти, використовуючи своє службове становище, фізичним і юридичним особам у здійсненні ними підприємницької діяльності, а так само в отриманні... пільг з метою незаконного одержання за це матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг;

б) займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або підставних осіб, бути повіреним третіх осіб у справах державного органу, в якому вона працює...

ґ) сприяти, використовуючи своє службове становище, фізичним і юридичним особам – учасникам процедур закупівель у досягненні перемоги, всупереч вимогам Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".

То що ж таке дії Луценка-міністра в лобіюванні інтересів фірми кума, яка виплатила чорним налом гроші його дружині на які Луценко відпочиває в прекрасних готелях на іноземних курортах, якщо не корупція? Справжня корупція, при чому навіть не дуже хитра схема, не вишукані прийоми, примітивно – рівень голови віддаленої від обласного центра райадміністрації. Навіть не оригінально. Але такі вже кадри виховує СПУ: Вітренко, Марченко, Чиж, Сподаренко, Луценко, Рудьковський, Цушко...

Але після викриття правди продовжувати дурити! Стверджувати, що не пам'ятає, ким і де працює його дружина?! Невже товаріщь Луценко має українців геть за дебілів? Можливо. Тоді це чи не найголовніша його помилка в житті! Власне, як і в його хресного папи Мороза (який у 1999 році обзивав українців, які не проголосували за нього на президентських виборах, "баранами").

Отже, Юрій Луценко – корупціонер. І для цього не треба мати більше ніяких скандалів, нових статей Чивокуня. Адже весь фонд зарплатні на 10 співробітників фірмочки кумів та шкільної подруги Луценка за минулий рік (згідно сплачених нарахувань на фонд заробітної плати) складав 124 000 грн. То як же ж дружина претендента на крісло Голови Уряду України заробила 500 000? Виходить, то був чорний нал. І той факт, що лідер (сподіваюсь лише до 7 серпня) НУНС відпочиває на Кріті за чорний нал (з його слів) – точно корупція!!! Принаймні в пенсіонерів, безробітних, інвалідів та вагітних, матерів новонароджених дітей ця сімейка точно вкрала! (на несплачених податках та відрахуваннях в Пенсійний фонд (пенсіонери), Фонд соціального страхування на випадок безробіття (безробітні), Фонд страхування від нещасних випадків на виробництві та тимчасової втрати працездатності (вагітні та інваліди) тощо)

Слова – полова, а праця – диво (народна мудрість)

Ніякого прихованого "Голосуй за єдиночисту БЮТ" (як писали в коментарі) у моїй попередній статті не було. І згодом Ви у цьому переконаєтесь. Готую за вашими побажаннями публікацію про принципові претензії до БЮТ. Взагалі я не займаюсь передвиборчої агітацією. Мені глибоко байдуже, як закінчиться ця виборча кампанія з точки зору переваги тих чи інших блоків. Але я не хочу, щоб моєю країною, яка пережила приниження, війни, катастрофи, окупацію, русифікацію, геноциди, але знайшла в собі сили піднятися на не одну горду національно-визвольну революцію, керували (а точніше "правили") політики сірого кольору – кольору пацюків та корупції..

Я просто абсолютно щиро хочу, щоб нарешті в Україні почалась реальна боротьба з корупцією. Щоб політики вміли відповідати за свої слова та вчинки. Щоб такі лузери, як Луценко, спіймані на брехні та використанні службового становища в особистих інтересах, полишали політичну діяльність та займалися іншими справами, які, очевидно, їм ближче та рідніше. Наприклад, Олександр Мороз нехай би писав віршики, а Луценко, Мороз-light, заглибився у мовознавство та аргументовано доводив, чому його рідне місто має бути "Ровно", а не Рівно.

Тому я наголошую, що Луценко намагається на чужому (якщо бути точним – ющенківському) горбу проскочити до парламенту. Але дайте можливість людям проголосувати як вони хочуть – окремо тим хто хоче, проголосують за мєнта-корупціонера, а хто захоче – за молодих, орієнтованих на європейські цінності політиків, як В'ячеслав Кириленко, Ксенія Ляпіна, Микола Катеринчук... Логічно. Справедливо. Політично грамотно. Тим більше, що на думку апологетів "Народної Самооборони", Юрій Луценко та його бригада легко долають 3% бар'єр. То нехай йде собі у купі з Жванією та Ар'євим, контрабандна травка далеко не найбільше, що можна закинути останньому. Але я дуже сумніваюсь, що серед європейськи зорієнтованого виборця є багато бажаючих віддати голоси цій "гоп-стоп-компанії", а в азіатсько зорієнтованого є куди більш яскрава альтернатива – блок на чолі з Хамом, який мав дві тюремні ходки.

Оскільки виборчий процес ще офіційно не почався, то я сподіваюсь, що у принципових та чесних політиків з "Нашої України" вистачить мужності позбутися Луценка-корупціонера, таким чином проявивши не на словах, а на ділі принципову позицію про боротьбу з політичною корупцією, рух до справжньої європейської народної партії, здатної до самоочищення. Якщо так не станеться – гріш ціна всім тим перевиборам як інструменту боротьби з політичною корупцією.

До 7 серпня (дня з'їзду) твердити, що інформація, опублікована "Українською правдою" про корупцію Луценка б'є по "Нашій Україні" – дурниця повна. Навпаки. Ця інформація якнайбільше на користь "НУ" (про це головно і є моя попередня, та й власне і ця, статті) – дає можливість, якщо і не висадити з потягу "НУ-ПРАВИЦЯ" Луценка з його пасажирами, то принаймні пересадити їх з купе-люкс в хвіст потягу. А якби група Кириленка змогла б бути по-європейськи принциповою і таки розпрощалась з Луценком, це стало б уроком демократії покраще, аніж той, що його Президент Ющенко дав Морозу.Якщо ж ніякої реакції не відбудеться – ми отримаємо не просто консервацію наявного зараз "політичного болота", а в особі Луценка отримаємо новітнього Мороза, набагато небезпечнішого для української держави, ніж його політичний "папа". І рано чи пізно Ющенко (і не лишень він) гірко пошкодує, що вивів на нову українську політичну орбіту Луценка.

БУДЬ ЛАСКА, ОБОВ'ЯЗКОВО КЛІКНІТЬ НА НАСТУПНЕ ПОСИЛАННЯ

P.S. Але все це вовтузіння навколо Луценка, насправді, ніщо порівняно з тим, що я так і не зміг знайти за допомогою свого фоторепортажу на Народній правді домівку для пречудових кошенят, яких покинуто на узліссі. Впевнений, що будь-яка тварина щиро віддячить за те тепло, які ми, люди, їй даємо. Адже, на відміну від нас, тваринки не здатні бути нещирими. Хочу вірити, що не все втрачено! Допоможіть знайти новий дім для кошенят!

P.P.S. Моделлю для ілюстрації статті виступала абсолютно порядна тваринка – мій домашній сірий пацюк Сансанич.

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua