Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

День Цушка

Юрій Самсон | 30.06.2007 23:29

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
14

Голосів "проти"
13

Всупереч забороні суду проводити заходи з нагоди сторіччя Романа Шухевича, патріотичні сили провели акції вшанування пам'яті цього Великого Українця. МВС за наші з вами гроші спробувало перетворити 30 червня з Дня Пам'яті Шухевича в День Цушка. Якщо громадського протесту не буде, є загроза, що Днем Цушка стане кожен наступний день в Україні.

День Цушка
Незважаючи на учорашню заборону Шевченківським районним судом м. Києва проводити будь-які заходи з нагоди річниці дня народження Романа Шухевича, сьогодні націонал-патріотичні сили провели акції вшанування пам'яті цього Великого Українця. МВС за наші з вами гроші спробувало перетворити 30 червня з Дня Пам'яті Шухевича в День Цушка. Якщо громадського протесту не буде, є загроза, що Днем Цушка стане кожен наступний день в Україні.

Ніщо та ніхто не завадив нам, українцям, відсвяткувати ювілей генерал-хорунжого Романа Шухевича та згадати 30 червня 1941 року, коли у Львові було проголошено Акт відновлення державної незалежності України. Як українці відзначили вищезгадані роковини – запрошую переглянути доданий мною фоторепортаж.

Але здивувала посилена увага правоохоронців до учасників святкувань. Навіть не просто посиленою, а я би сказав – "переважаючою силою". Серед "охоронців громадського порядку" сьогодні у центрі столиці можна було побачити чи не всі силові підрозділи нашої держави.Рахуйте самі: попереду, обабіч та після учасників патріотичної ходи йшла колона внутрішніх військ, керована генералами у штатському, яка кількісно значно переважала мітингувальників;позаду ходи рухалися міліціянські автомобілі спецпризначення, що розтягнулися на всю Інститутську;з одного боку також урочисту ходу супроводжували бійці спецпідрозділів МВС, а з іншого – працівники Державтоінспекції. Серед численної компанії охоронців також "засвітився" навіть підрозділ охорони дипломатичних представництв та курсанти! Не обійшлося й без служби державної охорони та спец підрозділу київської тюремної охорони. Що цікаво, урочисту процесію так само супроводжували т.з. "скотовозки" – спеціалізовані автомобілі для перевезення затриманих...

Про таку охорону можна було б тільки мріяти, якби не одне "але".

Роботи у "різнобарвних" міліціянтів фактично не було. На фото видно, як дармоїди "релаксують", себто відпочивають.Безперечно, що оскільки вони "на роботі", то гроші за це отримають. А тепер виникає питання: чи була потреба у такій армії охоронців мирного святкування? Навіщо потрібно була "безголовому" МВС ця "гра у війнушки"? Скільки бюджету країни (тобто нам) коштував цей "маскарад" правоохоронців? Адже деякі останні події показали, що коли була РЕАЛЬНА загроза правопорядку, державному ладу, територіальній цілісності України тощо – всі ці "славні" підрозділи показали свою абсолютну недієздатність! А тут така "честь"!

Що стосується "альтернативщиків", то особисто я жодного комуніста чи вітренківця не помітив. Як би там не було, ні ліві, ні власне міліціянти та їхні численні колеги, не змогли завадити гідно відзначити роковини провідника нації Романа Шухевича у столиці України!

(Деякі незручності спіткали учасників Всеукраїнського конгресу Свідків Єгови. У них якраз закінчився фестиваль на стадіоні "Динамо", коли Європейська площа була перекрита правоохоронцями. Тож розходитись "свідкам" довелося під примусом міліції: їх "спрямували" від стадіону до метро спочатку вгору по Трьохсвятительській, а потім униз по Костьольній. Замість йти "за Христом", вони вимушені були йти шляхом, визначеним "орлами Цушка":))

Представники багатьох українських патріотичних політичних та громадських організацій, церкви та звичайні українці спілкувалися, посміхалися, з радістю фотографувалися, ділилися враженнями, співали пісень, толерантно дискутували, вражали співрозмовників знанням дрібничок зі звитяжного й героїчного життя Романа Шухевича, старики гомоніли з молоддю... І звідусіль чулося "Слава Україні! Героям слава!"...

Отже, можна стверджувати, що свято відбулося. Як стало традицією у таких випадках – не завдяки, а всупереч офіційній владі... Ще раз запрошую переглянути у фоторепортажі деякі "схоплені моменти" святкувань.

Та найважче виявилося, як завжди, журналістам:))Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua