Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги
-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
4

Коментарі
Никита   | 1.09.2014 17:31
Юрій Шеляженко:
брак власної уяви
І це, по-Вашому, ввічливо? ☺
Походя і бездоказово кинути людині про "брак в неї уяви" – це, по-Вашому, той діалог, де розкривається "сила думки і сила слова"?
Так само і на ВФ Ви звинуватили мене в упередженості, не навівши жодних доказів того!
Вопщім, "врачу, исцелися сам". Читайте власні філософські твори – може, це допоможе Вам компенсувати брак правдоподібності
Ігор Бурдяк   | 1.09.2014 17:56
Юрій Шеляженко:
Людина може розуміти слова як завгодно. Всі слова належать людині
Слова належать людям. Слова "Святе Письмо" – це Біблія (старий і новий завіти) і Коран. Для юдеїв крім старого завіту (танаху) ще й талмуд.
Більше книг такого рівня авторитету (для певних віровизнань) сучасна цивілізація не знає.
Ігор Бурдяк   | 1.09.2014 18:00
Никита:
Скажіть будь-ласка, а що таке ВФ?
Юрій Шеляженко   | 1.09.2014 18:02
Никита, брак уяви доведено Вашим питанням, який може бути діалог раба з рабовласником. Якщо б Ви включили свою уяву, Ви б самі відповіли на це питання. Ваша упередженість до радіо "Ехо Москви" підтверджується зневажливим тоном висловів на його адресу, поміткою "великий палець вниз". Зверніть увагу: я не характеризую Вашу особистість, я характеризую тільки Ваш підхід до ведення діалогу зі мною, зміст певних Ваших конкретних реплік. Можливо, в інших обставинах Вам не бракує уяви чи Ви знаходите в собі силу бути об'єктивним. Не приписуйте мені неіснуючі вироки стосовно Вас, я Вам не суддя – я оцінюю тільки сказане Вами у бесіді зі мною, і оцінюю справедливо та обгрунтовано.
Юрій Шеляженко   | 1.09.2014 18:07
Ігор Бурдяк:
Никита:
Скажіть будь-ласка, а що таке ВФ?
Вільний форум сайту "Майдан". Колега каже про цю гілку обговорення.
Юрій Шеляженко   | 1.09.2014 18:26
Ігор Бурдяк:
Більше книг такого рівня авторитету (для певних віровизнань) сучасна цивілізація не знає.
Авторитет, скоріше, у читачів та тлумачів. Ці книжки є символічними ознаками цього авторитету в традиції даних віровизнань. От чому найстарші християнські церкви (РПЦ, православні) не заохочують самостійне читання та вивчення Біблії, римські папи перешкоджали перекладу національними мовами Біблії (Вульгати), яка є сумою перекладів. Протестанти, однак, заохочують, бо знають, що з них авторитету не убуде – переважна більшість людей читають великі тексти вкрай неохоче і легко піддається на психологічну провокацію почуття провини, мовляв, мало ви Біблію читаєте.
Ігор Бурдяк   | 1.09.2014 19:03
Юрій Шеляженко:
Є наприклад веди на санскриті. Та вони не мають такого авторитету, тобто не вважаються абсолютною істиною.
Якщо Ви кажете переказ істини має постійно вдосконалюватись, і це стосується навіть священного писання, то це не є священне писання.
Святе Письмо, натхненне Богом, не потребує вдосконалення. Вдосконалення потребуємо ми. І воно поступово відкриває нам правду про Бога.

Що стосується читання Біблії і перекладів, то це не так нині, як Ви кажете. Читають. І не переклади з Вульгати. Сьогодні всі переклади із оригінальних першоджерел.
Юрій Шеляженко   | 1.09.2014 20:16
Ігор Бурдяк:
Якщо Ви кажете переказ істини має постійно вдосконалюватись, і це стосується навіть священного писання, то це не є священне писання.
Святе Письмо, натхненне Богом, не потребує вдосконалення. Вдосконалення потребуємо ми. І воно поступово відкриває нам правду про Бога.
Священне писання – частина нас, це запис нашого спілкування з Богом, але першоджерело (безпосереднє спілкування) завжди досконаліше за якийсь із записів. Інакше б Священне писання було одним для всіх релігій, а це не так.

Істинним є прагнення не абсолютного авторитету, а абсолютної відкритості.

Щодо перекладів Біблії, то серед них теж об'єктивно існує різнобій.
Никита   | 1.09.2014 22:24
Юрій Шеляженко:
брак уяви доведено Вашим питанням, який може бути діалог раба з рабовласником.
Моє запитання до Вас не означає, що я не можу уявити собі діалог раба з рабовласником. Моє запитання означає, що я хочу побачити, як Ви уявляєте собі цей діалог. Причому я про це чітко написав у Никита | 1.09.2014 13:16. Але відповіді від Вас не отримав.

Ваша упередженість до радіо "Ехо Москви" підтверджується зневажливим тоном висловів на його адресу, поміткою "великий палець вниз".

Зневажливий тон і помітка "палець вниз" дійсно свідчать про мою негативну оцінку. Але чому Ви називаєте
Никита   | 1.09.2014 22:29
негативну оцінку упередженістю? А позитивна оцінка – схвальний тон і палець догори – не є упередженістю? Чи на Вашу думку неупередженістю є винятково нейтральне ставлення без жодних оцінок? Але ж це не так. Нижче Ви даєте абсолютно безапеляційну позитивну оцінку самому собі:
я оцінюю тільки сказане Вами у бесіді зі мною, і оцінюю справедливо та обгрунтовано.
НМД це досить упереджене і некритичне ставлення до себе – вважати свої власні оцінки незаперечно справедливими і обгрунтованими. ☺
Юрій Шеляженко   | 2.09.2014 02:37
Никита, вам справді варто прочитати "Одіссею капітана Блада", якщо дійсно хочете дізнатися відповідь на посталене питання. Я називаю упередженістю необгрунтовану негативну оцінку. Мої оцінки є обгрунтованими, бо я їх обгрунтовую. Робіть так само, будь ласка.
Никита   | 2.09.2014 07:28
Юрій Шеляженко:
1. Я хотів дізнатися Вашу відповідь на поставлене питання, а не думку з цього приводу Рафаеля Сабатіні. Саме Ваша думка була мені цікава, з метою краще зрозуміти Вашу статтю.

2. Я обгрунтував свою негативну оцінку (див. 25-08-2014, 05:12 Повідомлення: #2). Коротко, наскільки дозволяє формат даної дискусії. Ви можете не погоджуватися з цим обгрунтуванням або вважати його недостатнім, але воно було.
А от Ваших обгрунтувань, навпаки – їх не було.
Прошу, процитуйте Ваші обгрунтування тверджень про мою упередженість і брак уяви ДО того або ПІД ЧАС того, як Ви їх висловили (тобто без моїх додаткових запитань).
Юрій Шеляженко   | 2.09.2014 10:01
Никита:
Юрій Шеляженко:
1. Я хотів дізнатися Вашу відповідь на поставлене питання, а не думку з цього приводу Рафаеля Сабатіні.
Моя відповідь Вам виражена наведеним гіперпосиланням. Я дав відповідь у оптимальній формі. Ви висуваєте необгрунтовані вимоги щодо форми відповіді. Це викликає сумнів у Вашій меті: схоже, замість взаєморозуміння Ви хочете втиснути співбесідника у прокрустове ложе якихось невисловлених норм.

Прошу Вас взяти до уваги, що я є принципово ненормальним і навіть написав Притчу про місто ненормальних (стор. 3) .

Думаю, чи варто обговорювати з Вами форму моїх відповідей?
Юрій Шеляженко   | 2.09.2014 10:15
Никита:
Прошу, процитуйте Ваші обгрунтування тверджень про мою упередженість і брак уяви ДО того або ПІД ЧАС того, як Ви їх висловили (тобто без моїх додаткових запитань).
Я довів Вам Вашу упередженість, висловлену в твердженні "Я називаю московськими лібералами читачів Вашого блогу на ЕМ", наведенням того факту, що Ви читач і Ви не московський ліберал.

Я довів Вам Ваш брак уяви, виявлений у нездатності самостійно уявити собі діалог волелюбного раба з жорстоким рабовласником, навівши гіперпосилання на один з багатьох подібних діалогів у класичній літературі. До речі, я толерантно промовчав про те, що тут вбачається не тільки брак уяви, а й брак начитаності.
Никита   | 2.09.2014 13:43
Юрій Шеляженко:
На жаль, нам дійсно варто припинити обговорення, бо ми не чуємо один одного. Я розпочав цю дискусію, довірившись Вашим закликам до діалогу, але, на превеликий жаль, ці заклики не працюють (у чому ми тільки що переконалися).
Кілька слів для тих, хто, можливо, читає цю дискусію.
1) Щодо діалогу раба з рабовласником, думаю, все ясно: думку Автора з цього приводу ми не почули і не почуємо, бо просто відповісти на запитання – це надто нормально для нього.
2) Я ніколи не читав блог Автора на ЕМ і навіть не знав про його існування. Текст, який ми з ним обговорювали, я прочитав на ВФ.
Дякую за увагу.Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua