Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
8
Рейтинг
8


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
4

Коментарі
  | 21.04.2009 22:11
Безперечний +. Але додам. Автор пише "Ця велетенська бойова сила (РККА) мала на диво мале завдання: зробити"
Львівський письменник А.Бєляєв писав, що головним завданням Красной армії було отичити і знищити Першу Українську дивізію, яка тримала фронт під Бродами. Комуняки оточили угрупування в так званому котлі. Навіть німці не витримали і здавалися в полон. Українські легіонери знали, що їх чекає в совітській неволі і тому боролися відважно. Більше того, вони прорвали фронт переважаючих ворожих сил і вирвалися з оточення. Дивізія, хоч і понесла великі втрати, але і завдала не менших втрат ворогові.
Смішно говорити про якусь там "зраду" з боку українців. Вони фанатично захищали свою землю.
Від полонених бійців Червоної армії українцям стало відомо, що Конєв планував захопити Українську Дивізію в полон і використати її полонених вояків під час заходів, які мали проводитися на святі "визволення" у Львові та Києві.
Якщо такі плани були, то планувалося використати далеко не всіх, принаймі крутий уступ поблизу Підгірців дуже старанно молотили "катюшами", а у лісах на рівнині полонених не брали.

Можу додати, що той вузький прорив Терноріль-Золочів, що дістав назву Колтівський, німці дуже активно обстрілювали гарматами. До цих пір лісгоспи не надто раді лісу звідти через осколки.
Анатолій Грива   | 22.04.2009 20:14
Автору +!
Добра стаття!
  | 23.04.2009 10:43
Поліщук   | 24.04.2009 20:29
Дякую за добрі відгуки на мою статтю!

Додам ще. У цьому році виповнюється 65 років з часу тої героїчної битви за Україну.

Цікаво, що москалі ніяк не могли простити українцям за цей героїзм.
Ветерани дивізії по закінченню Другої світової війни розїхалися по світах.
Вони не були передані СМЕРШУ на вимогу Сталіна на знищення, але до них періодично предявлялися звинувачення з боку СРСР у всіх мислимих і не мислимих гріхах.

Але всі ці звинувачення на наш час зняті після додаткових розслідувань низки комісій, які створювалися спеціально з цією метою.

Немає злочинів ні з боку цілої Дивізії, ні з боку окремих її вояків.

Це військова частина саме Української Армії.
  | 25.04.2009 08:28
Поліщук   | 25.04.2009 12:17
Сибиряк:
А давайте проведём эксперимент,на самом деле Вы считаете дивизию героями или в пику кацапам брешете. А то Автор так стыдливо две буковки пропустил – "СС".
Так вот назвать действующую дивизию ВС Украины – Дивизией СС " Галичина" и объявить об этом желательно 9 Мая. Слабо?!
Вот тогда мы и увидим отношение украинцев к этим хероям.
Да я особисто вважаю Дивізію "Галичина" – справді Українською дивізією, а її бійців героями! Дивізія мала три назви, які приведені нижче.
Дивізія "Галичина" (також 14 дивізія Зброї СС, а пізніше – 1-ша Українська дивізія Української Народної Армії).
Поліщук   | 25.04.2009 12:23
Сибиряк:
Так вот назвать действующую дивизию ВС Украины – Дивизией СС " Галичина" и объявить об этом желательно 9 Мая. Слабо?!
Вот тогда мы и увидим отношение украинцев к этим хероям.
До склаву частин СС німелької армії приймали тільки німців, бо це були елітні німецькі частини. Ці частини тримали під своїм наглядом військові зєднання, які були пізніше сформовані з інших народів. Через це Дивізія була підпорядкована командуванню СС.

Це потрібно знати!

Дивно, що "Сибіряк" не торкається теми "Української Національної Армії".
Видно немає до чого придратися!

А ще я тема військ НКВД, СМЕРШУ і ГУЛАГУ! Ось тут величезне поле для претензій. Але до кого...? Слабо!
  | 26.04.2009 08:06
Поліщук   | 4.05.2009 14:43
Сибиряк:

По поводу УНА я на других ветках высказывался неоднократно.Чего мне это...популяризировать? НКВД и ГуЛаги никто в герои и не раздувает,как Вы ССовцев.
СмерШ – контразведка,не стоит их равнять с НКВД.
Да и сибиряк можно писать без ковычек, я на самом деле сибиряк.
НКВД, ГУЛАГ і СМЕРШ це наша з Вами спільна історія. Про це нам постійно нагадують російські лідери і наші також із пятої колони. Ветерани із цих органів і зараз серед нас, а їхні діти вже дорослі і займають, не помилюсь, високі керівні пости в країнах СНД.
Наша спільна з Вами турбота дослідити і показати усім, хто керував цими органами, чому їх створили, проти кого і які у них методи "впливу"