Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Прорегіональні ЗМІ діють?


-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
4

Тему діяльності державних ЗМІ, які і досі очолюються ставлениками Партії регіонів підняли на кіровоградському Євромайдані лише 6 квітня... Як на мене, то трохи несвоєчасно, тобто, відверто кажучи пізно. А тим часом хамелеони і заробітчани сиділи тихо та очікували на реакцію громади. Здається дочекалися

Прорегіональні ЗМІ діють?
Тему діяльності державних ЗМІ, які і досі очолюються ставлениками Партії регіонів підняли на кіровоградському Євромайдані лише 6 квітня... Як на мене, то трохи несвоєчасно, тобто, відверто кажучи пізно. А тим часом хамелеони і заробітчани сиділи тихо та очікували на реакцію громади. Здається дочекалися.

9 квітня у Кіровограді відбувся пікет редакції газети обласної державної адміністрації та обласної ради "Народне слово", яку вже майже чотири роки очолює Валентина Бажан.

Цей редактор, як стверджують організатори пікети, і з чим немає підстав не погодитися, неодноразово доводила свою відданість режиму Віктора Януковича і перетворила газету місцями на партійний вісник, місцями – на ветеранський листок. Акцію назвали "СТОП БАЖАН!" Для російських ЗМІ це могло виглядати, як було підмічено з гумором деякими учасниками пікету, як "протест сепаратистів проти української культури", бо поет Бажан є відомим і знаковим.

Пані Бажан не залишила пікет, і вийшла до представників громадськості, журналістів та представників партій "Свобода", "УДАР", УНП, "Батьківщина" та на словах двома мовами доводила свою правоту, заперечувала причетність до партії "Русский блок" (адже служила Партії регіонів). На вимогу відставки відповіді пікетувальники не почули! Пікет завершився зачитанням резолюції активістами Євромайдану:

"РЕЗОЛЮЦІЯ

учасників пікету редакції газети "Народне слово"

Ми, учасники пікету, висловлюємо свій протест проти намагання засновників газети обласної ради та обласної державної адміністрації "Народне слово" залишити на посаді головного редактора Валентину Бажан. Призначення очільника обласної організації явно антиукраїнського "Русского блока" керівником комунального видання було неприпустимим. Під керівництвом В. Бажан газета з трибуни демократії перетворилася в рупор обласної організації Партії регіонів. Прислуговування її лідерам, участь у пір-акціях з метою дезорієнтація громадськості стали головною ознакою газети, що значною мірою існує на кошти платників податків, тобто на кошти громадян. Незгодні з політикою і діями влади фактично були позбавлені можливості висловлювати свої думки на її сторінках, тим більше виступати з критикою.

Антинародну, антидемократичну позицію газета та її головний редактор зайняли в період боротьби українського народу зі злочинним режимом В. Януковича. Події в Києві та Кіровограді тривалий час газетою не помічалися, або ж висвітлювалися перекручено, в негативному світлі. Ті, хто боровся за справедливість, за демократію отримували ярлик екстреміста.

Така поведінка В. Бажан є ще й наслідком того, що засновники комунальної газети не можуть відмовитися від помилкової традиції вважати її своєю власністю, від підпорядкування її своїм інтересам, відсторонення громадськості від будь-якого впливу на формування редакційної політики.

Враховуючи сказане, ми, учасники акції протесту,

вимагаємо:

Від В. Бажан – добровільно подати у відставку з посади головного редактора газети "Народне слово".

Від засновників газети "Народне слово" – обласної ради та обласної державної адміністрації:

а) створити комісію з перевірки об'єктивного та неупередженого висвітлення газетою подій, що відбуваються в області та країні, звернувши особливу увагу на відображення на сторінках газети подій в період з 30 листопада 2013 до початку квітня 2014 років;

б) для унеможливлення використання комунального видання в інтересах окремих політичних сил та окремих осіб включити до складу редакційної колегії газети "Народне слово" представників громадськості, висунутих кіровоградським Євромайданом;

в) розглянути питання про виведення зі складу засновників газети обласної державної адміністрації, яка є виконавчим органом, представляє президента країни і не зробила свій внесок у статутний фонд редакції.

3. Розробити заходи з "розкріпачення" районних та міських комунальних газет для унеможливлення використання їх керівниками районів і міст у своїх інтересах.

Резолюцію прийнято учасниками пікету 9 квітня 2014 року"

Все демократично і справедливо, але чи події і збудеться? Надії на це дуже реальні. Можливо громада переможе і подолає медіа-монстрів, що вже готові зомбувати електорат під час президентської виборчої кампанії.

Під час пікету його учасники жваво обговорювали і особистість керівника ОДТРК Вадима Мурованого. Були думки про те, що він, як менеджер на своєму місці. В слушності цього ствердження можна було засумніватися вже через кілька годин коли його журналісти на радіо не лише словесно підтримали пані Бажан, назвавши пікетувальників мало не брехунами, але і стверджували, що пікетувати прийшло лише десять журналістів. Кажуть, що у страху великі очі, але цього разу навпаки – у розрахунку на цукерку чи дах горе-журналістам звузилися зіниці втричі. Коментарі зайві. Мабуть, хтось чекає повернення донецьких господарів.


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua