Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Члени трускавецької ТВК хочуть до в'язниці

fobos1 | 20.10.2009 22:24

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
3

Більше року в Трускавці нашоукраїнці яких більшість в міській виборчій комісії не реєструють 7 депутатів від БЮТ

7 та 9 жовтня трускавецька міська рада могла б отримати нових 8 депутатів та запрацювати в повному складі – 46 чоловік. Проте через деструктивну позицію багатьох (більшості) членів ТВК її засідання не відбулося, і, що найбільш прикро, за це не несе ніхто жодної відповідальності. Таким чином міський осередок "Нашої України", яка вже доживає останні дні, але в агонії ще кусає, немов недобита гадюка, хоче впливати на трускавецьку політику. Не таємниця, що саме цій політичній силі підконтрольною є більшість в міській ТВК, вони ж колотили воду і в 2006 році. Тепер, не реєструючи нових депутатів, трускавецькі "нашоукраїнці" хочуть вбити двох зайців одним ударом. З однієї сторони, вони сподіваються на те, що бюджет міста на наступний 2010 рік не буде затверджений через відсутність більшості, яка за нього проголосує (таким чином вони хочуть чинній владі показати свою "силу"), а з другої – нереєстрація 7 депутатів-бютівців залишає "НУ" нішу чи не єдиної опозиційної до мера потужної сили в Трускавці (вірніше, в депутатському корпусі).

Плювати, видно, хотіли люди з ТВК і на рішення трускавецького міського суду, яке зобов'язує їх провести реєстрацію наступних за списком депутатів. Залишається лише чекати, коли наступить диктатура закону, про яку говорила Юлія Володимирівна Тимошенко на форумі в "Ріксосі" 2 жовтня і тоді за бездіяльність окремі "політики" з трускавецької ТВК будуть відповідати по повній програмі. Дивно, що на такі злочинні дії трускавецької ТВК досі ще не відреагувала прокуратура міста. Але про все по порядку, щоб нас ніхто не звинуватив у надмірній емоційності.

В листопаді – грудні 2007 року тривав конфлікт в трускавецькій міській організації партії "ВО "Батьківщина". Причина банальна – голова фракції БЮТ в міській раді Андрій Кульчинський, який отримав третє місце в боротьбі за посаду мера в 2006 році, захотів ще стати і головою ТМПО "ВО "Батьківщина". 6 з 11 депутатів від БЮТ підтримали Кульчинського, 3 (а навіть 2, бо один зайняв нейтральну позицію) – Руслана Крамара. Через те, що збори в первинках трускавецької "Батьківщини" і міська конференція залишили крісло голови партії за Крамаром, Кульчинський з товаришами вирішує шукати правди в громадськості, в області та в Києві. Подейкують, що негласну підтримку його діям висловив і мер міста Лев Грицак, тоді ще член "Батьківщини". Величезну помилку, якої допускається Андрій Богданович, який мав все ж більший політичний досвід, ніж Руслан Ярославович – пише відкритого листа, де критикує не лише Крамара, але і головного бютівця Львівщини Івана Деньковича. Цим, звісно, автоматично налаштовує Івана Васильовича проти себе.

Перевірка міської бютівської контрольно-ревізійної комісії, обласної, представників з Києва йде за одним сценарієм – винен більше Кульчинський, ніж Крамар. Крамар позбувається посади заступника міського голови Лева Грицака, за що пізніше мстить йому виключенням з партії (5 травня 2008 року після 7 викликів на бюро). Кульчинського та 6 його "товаришів" – депутатів трускавецької міської ради виганяють не лише з партії, але і позбавляють депутатства. Таким чином замість Кульчинського, Врублевського, Возняка, Щигеля, Хом'як, Федоричака та Грищенка мають зареєструвати 7 наступних за списком депутатів від БЮТ (Стасика, Пристая, Пристая, Сьорака, Кубацького, Марченка та Яворського). Це податківець, лікар, заступник Грицака, чиновник міської ради, майстер КП "Наше місто" та 2 людей бізнесу.

Всі 7 депутатів, яких позбавили повноважень, подають в суд у Львові (кожен окремо). Не виграє жоден, по 2 провадження зупинено. ТВК нових депутатів не реєструє. Тоді один з 7 "черговиків" Андрій Пристай подає в суд на ТВК з вимогою припинити бездіяльність та виконати обов'язки, які є виключно в її компетенції. Пан Пристай суд виграє. Але вже тоді п. Савчин Мирослав, голова міської ТВК (представник БЮТ, до речі), твердить, що це надто довга, марудна і складна процедура і що тих 7 вигнали з партії і позбавили депутатства незаконно. Рішення суду він виконувати і не збирався.

Надворі вересень 2009 року. Помирає депутат міської ради Трускавця з фракції "Відродження" Михайло Вронський. Черговим по списку є головний лікар санаторію "Карпати" (до цього санаторію має відношення чинний трускавецький мер) Володимир Маринкевич. Що цікаво, він є членом партії "Батьківщина". І от 7 і 9 жовтня на засідання ТВК являються всього по 4 членів. А свіжа інформація – 16 жовтня міська ТВК все ж зібралася і зареєструвала аж... 1 нового депутата. Ним стає Володимир Маринкевич, який скоро зачитуватиме присягу як депутат міської ради від "Відродження".

Історію закінчено, можна вдатися і до емоцій. Стівен Кінг писав про "ницих людей". Ницість їде на сволоті й підлотою поганяє – це найкраще, що проситься на язик в такій ситуації. 7 чекало півтора року, 1 менше місяця. Правду кажуть, що 7 одного не ждуть, а тут 1 не чекав на сімох. Володимира Мар'яновича у Трускавці всі знають як надзвичайно порядну людину ще з тих часі, коли він працював головним бухгалтером магазину "Болоння". Він чудовий адміністратор, приємний співрозмовник, щира і добра людина. Сподіваємося (ми віримо в це), що з нього буде і нормальний депутат. Тих 7 теж нормальні люди, хоч може і не всі. Всіх не знаємо. Знаємо лише, що якщо вони були у списку і мають право бути депутатами міської ради, це право вони мали б зреалізувати вже від минулого року. Але так нема. А що ж члени ТВК? А давайте назвемо цих "героїв", нехай народ побачить, що це за люди такі, які особисті інтереси ставлять вище від вибору цілої громади. Це:

Савчин Мирослав Іванович;

Лизогуб Мар'яна Юріївна;

Кікта Ярослав Йосипович;

Троян Орест Васильович;

Берездецький Тарас Остапович;

Зубрицька Марія Миколаївна;

Міштурак Наталія Романівна;

Федевич Леонід Михайлович;

Яцинич Марія Іванівна;

Савін Олександр Леонідович;

Рабків Любов Миколаївна;

Шологін Ярослав Мирославович;

Пасічник Петро Іванович;

Нич Леся Зеновіївна;

Лещукін Сергій Євгенович;

Макара Галина Анатоліївна.

6 – 7 з них – представники "Нашої України". Ця партія, яка вже розігнилася до невиносимого смороду в Трускавці, хоче і надалі бути "єдиною опозицією" до Грицака і влади. Тим не менше користувалися своїм "опозиційним" становищем і депутати від "НУ", і члени ТВК, які "тягнули мазу" за неї, незгірш від провладних. Бо це було не що інше як окозамилювання. От і тепер зареєстрували лише того, хто вигідний владі. А з тих 7 хоч теж є кілька таких, які голосуватимуть так, як ця влада (читай – мер) скаже, не реєструють нікого. Де дивиться прокуратура? Підозра є, чому вона не дивиться там, де треба. Чому активніше не відстоює права міська "Батьківщина"? А чи вигідна їй ця реєстрація? Та в неї й є "серйозніші" проблеми – "вигнати Грицака" і "самим взяти владу в місті". Чому на останньому засіданні ТВК навіть не було представника від БЮТ при цій структурі? Може не повідомили, або хтось попросив, щоб не було.

В кожному випадку, поразка тих, хто й досі не став депутатом – це поразка демократії. В нас у Трускавці, який є наче маленьким дзеркалом того, що відбувається в Україні. Мер міста Лев Грицак давно був у "неласці" "Нашої України". З 2008 року трускавецька "Батьківщина" оголосила його ворогом N1, як Америка Усаму бен Ладена. Але він все одно виграє на місцевому рівні все, що хоче, і, за перепрошенням, всіх, кого хоче. Міська ТВК, яка мала б бути дійсно незалежним органом, керується ним (підозрюємо), як маріонетка – ниточкою. Чого лише вартує те, що за його сприяння голова ТВК має ту посаду, яку має. Грицак – не лише король, він ще й сірий кардинал, хоч це може здаватися нереальним. Депутати народні від БЮТ типу Андрія Шкіля навіть не думають потикатися до Крамара, щоб щось повирішувати чи допомогти міській БЮТ. А навіщо – є ж Лев Ярославович, виключення якого з "Батьківщини" – непорозуміння, яке одразу після виборів Президента буде усунено. Незалежно чи виграє Юлія Тимошенко ці вибори чи програє.

Повійна ТВК – колегіальний орган. Як скаже їй колегія, так вона і зробить. В 2006 частина ТВК слухала однієї колегії і хотіла визнати вибори мера недійсними. Але всі сказали "Но пасаран" і Пілько "но пасаран". Тепер дивна згода у ТВК – не частина, а всі кажуть "Но пасаран". І семеро депутатів від БЮТ "но пасаран". Вони б, ті депутати, особливої погоди не зробили, адже у Грицака і так є більшість в міській раді, в середовищі депутатського корпусу. Чекати, що Зенон Пристай чи Віктор Марченко голосуватимуть так, як їм скаже якийсь Крамар, а не справжній шеф Л. Я. – смішно. До того ж Крамару та ще 3 чинним бютівським трускавецьким депутатам невигідно, щоб хтось з простих партійців "світився" на публіці – постраждає ж їх імідж, адже вони просто мусять бути в першій п'ятірці, вони – обличчя БЮТ. Грицаку невигідно, щоб БЮТ привів нових 7, бо з них хоча 1 – 2 може сказати якесь криве слово, а це після інфаркту може пошкодити. "Наша Україна", частина якої не просто лягла під мера, але й дає анально та смокче орально, залишається все ж більшим противником БЮТ, ніж Грицака. І в такому зачарованому колі, центр якого ТВК, бютівських кандидатів ніхто до депутатства не підпустить навіть на гарматний постріл. А рішення суду? Не в кожному ж туалеті є папір, може й пригодиться...


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua