Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Либідь   Київ   вдойми

Невловима Либідь


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Річка, названа начесть сестри трьох братів – засновників Києва, щороку виходить із берегів і терпить нищівне забруднення

Легенда про створення Києва відома чи не кожному її жителю. Саме там фігурує ім'я Либеді – сестри братів засновників цього міста-героя, начесть якої і назвали горе-річку. Ще у літописах 968 року до цієї водойми водили напувати коней, а зараз, стримувана застарілими колекторами, вона час від часу намагається вирватися назовні із першими ж дощами і наробити якомога більше шкоди.

Георгафію протікання цієї історичної пам'ятки можна позначити так: початки річки сховані під колекторами на перехресті вулиць Світлогорської та Радищева, а також вулиці Каблукова. 4 км Либідь тече під землею крізь бульвар Івана Лепсе, проспект Космонавта Комарова, Відрадний парк, вулицю Лебедєва-Кумача. Назовні річка з'являється біля Залізничної вулиці (район фабрики "Лагода"), звідси вона переважно тече назовні, якщо не враховувати трубу, у яку вона ховається під Повітрофлотським мостом. Закінчує своє дев'ятнадцятикілометрове простягання вона у Дніпрі, впадаючи у його води з боку Південного мосту, а саме біля ТЕЦ – 5.

Так, саме річка Либідь є другою за довжиною у Києві після Дніпра. Але всю цю велич і історичне значення водойми перекреслю її екологічний стан.

Однією із головних проблем, що кояться із Либіддю, є її забрудненість. Поява міської каналізації перетворила її на звичайнісіньку стічну канаву, через те, що всі численні підприємства, які не мають очисних споруд і знаходяться коло берегів річки, скидають свої відходи саме до Либеді. Вона ж, у свою чергу, несе увесь стічний бруд до Дніпра. Виходить, що ця низка екологічно руйнівних дій вже довгі роки впливає на навколишнє серодовище міста. Протягом десяти останніх років, підчас кожної весняної повіні Київська міська державна адміністрація обіцяє провести комплекс робіт з очистки та розширення русла Либеді, але й досі ці сплановані дії не зазанали реалізації. Тим часом було проведено оцінку рівня забрудненості води в річці Либідь, підчас якої співробітники інституту гідробіології довели, що річка належить до групи дуже забруднених водойм. Відповідно до проведених аналізів у воді виявлено патогенні стеробактеріі, зокрема сальмонели, що викликають спалахи небезпечних кишкових інфекцій. Дуже високою є забрудненість води нафтопродуктами, біогенними компонентами, важкими металами, іншими речовинами. Низька здатність річки до самоочищення виключає можливість її господарського використання без спеціальної підготовки.

Але очищення водойми є цілком реальним, в найкращому разі їй навіть можливо повернути звання історичної пам'ятки, якщо запозичити досвід європейських сусідів, що перетворили Дунай із стічної канави на величну річку.

Другою проблемою є стан стін, які утримують Либідь. Вони вже давно перестали справлятися з потужним потоком, що протікає по вузькій бетонній трубі. Вони руйнуються, подекуди їх стан є зовсім критичним. У міському управлінні МНС про проблему знають і говорять, що вона може принести масу неприємностей. Зокрема, минулого червня затопило шляхопровід від Шулявського до Індустріального мосту, і 4 години машини ним не їздили, а пливли. Гроші на ремонти стін виділяють, але чи доходять вони до самої річки ми дізнаємося лише після чергових дощів, бо із ними разом Либідь може перетворити Київ на Венецію, хоч і частково.

А поки що місцевим жителям залишається лише споглядати щорічні маніпуляції із їх величною сусідкою – сестрою трьох засновників Києва.


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua