Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Загинув від рук фашистів?

Svetilo pravdy | 19.08.2011 02:13

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Роман Наконечний не мав при собі табельної зброї й не міг покінчити життя самогубством.

Загинув від рук фашистів?
Село Авдіївка, що в Сосницькому районі на Чернігівщині відоме як батьківщина підполковника Героя Радянського Союзу Василя Матвійовича Валькова – командира 307-го Червонопрапорного стрілецького полку 61-ї Нікопольської Червонопрапорної ордена Суворова стрілецької дивізії 128-го Гумбіненського стрілецького корпусу 28-ї армії 1-го Українського фронту.

Василь Вальков народився 09.01.1919 р., а 24.04.1945 р. в бою за оволодіння Берліном був смертельно поранений осколком снаряда і в той же день помер. Спочатку був похований в населеному пункті Малов під Берліном, потім перепохований на військовому цвинтарі у місті Болеславець (Польща).

У суботу, 6 серпня поточного року, на сільському цвинтарі села Авдіївка поховали Романа Олексійовича Наконечного – дільничного інспектора Голосіївського РУ УМВС України в м. Києві. Йому також, як і герою-односельчанину, було лише 26 років. Загинув Роман Наконечний не від осколку снаряда з фашистської гармати, бо не війна ж іде, а від кулі, випущеної з пістолета співробітником відділу внутрішньої безпеки (ВВБ). Ті, хто служить в органах внутрішніх справ чомусь цю службу порівнюють із гестапо, а її співробітників називають фашистами.

Ще тіло Романа Наконечного було в українській столиці, а в селі вже чекали на повідомлення про його фактичну причину смерті. І ось, чутка про самогубство через доведення до нього спростовується друзями, які прибули з Києва на похорон. Стали відомими деякі подробиці, що передували смерті Романа Наконечного: спочатку впродовж кількох годин його катували ВВБісти, а потім застрелили, імітувавши самогубство. Працівники міліції, що були учасниками похорону свого колеги, стверджували, що Роман Наконечний не мав при собі табельної зброї й не міг покінчити життя самогубством.

На сьогодні винні сподіваються на відсутність заяви від батьків Романа Наконечного, а весь гарнізон Київської міліції чекає від Голосіївської райпрокуратури об'єктивного розслідування злочину, в результаті якого загинув молодий міліціонер. Не секрет – всім у гарнізоні відомі ті, хто його скоїв. Крім того, українське законодавство в якості покарання не передбачає смертного вироку, а така служба, як ВВБ не наділена повноваженнями чинити самосуд навіть під виглядом самогубства чи шляхом доведення до такого!

"Поліг смертю героя на полі бою..." – так написано в нагородному листі командира 61-ї стрілецької Нікопольської Червонопрапорної ордена Суворова дивізії на подання авдіївця Василя Валькова до звання Героя Радянського Союзу.

Що напишуть українські правоохоронці про смерть авдіївця Романа Наконечного?

Олеся Правденко
© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua