Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Горячов   Дубов   рейдерство   полковник   махінації   Київ   арешт

Відчуйте різницю, панове!...

Максим | 23.10.2008 18:20

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

про рейдерство та корупцію в погонах

Корупція в погонах

Відчуйте різницю, панове!...

новітні рейдерські "технології" в ділі

Рейдерськими захопленнями підприємств у наш час нікого не здивуєш. Явище стало прямо-таки буденним. Кинувши око на прибуткову фірму, ділки не здіймаючи галасу переоформлюють через суд документи на іншого власника, а затим силоміць вдираються й до самого офісу чи виробничої бази. Справу зроблено. Справжні власники лементують про пограбування, а інакше таке назвати неможливо, та намагаються повернути своє майно. Але якби все це вирішувалося тільки в залі суду, то, мабуть, можна було б ще сподіватися на справедливість. Та подекуди в справи втручаються правоохоронні органи. На жаль, не для того, щоб захистити потерпілих, а навпаки, допомагаючи рейдерам робити їхню чорну справу.

Так, столичне товариство з обмеженою відповідальністю "Злагода" успішно працювало з 2000 року та примножувало статки своїх засновників. Три киянина, серед яких Олексій Дубов, вдало інвестували власні кошти в підприємство, створивши статутний фонд ТОВ "Злагода" в розмірі 11 тисяч 800 грн... Тобто, вони стали власниками "Злагоди" й були його засновниками, довіривши керівництво товариством іншій людині. Вже через п'ять років вартість активів "Злагоди" зросла до міліонних сум...

Довідка: Дубов Олексій Геннадійович – полковник запасу, протягом служби в лавах ЗС України займав різні посади в будівельних організаціях Міноборони. Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. Після звільнення в запас до нинішнього часу займає посаду заступника директора Державного підприємства Міністерства оборони України "Укрвійсьбуд".

Арешт одного з засновників "Злагоди" – Олексія Дубова – став для нього та інших несподіванкою. Адже ще 2007 року Олексій Геннадійович звернувся до прокуратури з заявою й на підставі неї 7 жовтня 2007 року порушили кримінальну справу N57-1532 "за фактом замаху на заволодіння коштами ТОВ "Злагода" шляхом обману з використанням завідома підроблених документів працівниками ПП "Авангард" за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.358, ч.2 ст.15, ч.4 ст. 190 КК України." Досудове слідство з даної справи вів слідчий відділ Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві. Слідчі хоча мляво, проте цілеспрямовано встановлювали особи, котрі вчинили злочини. У заявника зажевріла надія на відновлення справедливості й на захист від рейдерів.

Згодом цю кримінальну справу, яку порушено в інтересах ТОВ "Злагода", витребувало Головне слідче управління МВС України. 10 вересня 2008 року старший слідчий в ОВС ГСУ МВС України майор міліції С. Хорватов постановив примусово привести Олексія Дубова до відділу як... свідка. Причому за тією ж саме кримінальною справою, що порушена заявником! Логіки в цих кардинальних діях міліцейського чиновника аж ніякої. Пан Дубов (до речі – офіцер запасу, учасник ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС) щодня приходив на роботу, сумлінно виконував свої обов'язки. Та невже людина, яка зацікавлена в найшвидшому об'єктивному розслідуванні, ухилялася б від слідства та ігнорувала виклики до міліції?

Наручники Олексію Геннадійовичу міліціянти одягли прямо в робочому кабінеті. А пізніше, під час допиту, йому стало відомо, що напередодні арешту слідчий в рамках кримінальної справи, порушеної за його ж заявою, порушив іншу – вже відносно заявника та інших засновників ТОВ "Злагода". Ось так просто. Нібито Олексій Дубов в групі з іншими особами – засновниками "Злагоди" – шляхом зловживання службовим становищем заволодів чужим майном в особливо-великих розмірах.

Тверезо подивитися на таке формулювання "складу злочину" – так в ньому одна юридична нісенітниця наздоганяє іншу. По-перше – власники "Злагоди" аж ніяк не службовці своєї ж фірми. Як казав відомий одеський гуморист: "Відчуйте різницю!..." По-друге – суб'єктом господарювання керує зовсім інша особа – призначений власниками ТОВ директор. Врешті-решт – причому тут внутрішні корпоративні відносини, що ґрунтуються виключно на чинному вітчизняному законодавстві й порушень яких не було, до порушення кримінальної справи?

Але саме взаємовідносини Олексія Дубова, як він вважає, з іншим громадянином і стали передумовою арешту першого. Тривалого часу начальником Олексія Геннадійовича був полковник Сергій Юрійович Горячов. Так ось, пан полковник докерувався до того, що успішне будівельне підприємство майже збанкрутіле й майно "Укрвійськбуду" мали продавати, аби погасити борги. Й не кому-небудь – а одній з приватних фірм, що належала самому Сергію Юрійовичу.

Довідка: Горячов Сергій Юрійович – полковник запасу, з 1998 до 2001 року був відряджений до ДП МОУ "Укрвійськбуд" й "тимчасово" виконував обов'язки керівника цього підприємства. З 2001 року за рішенням суду на ДП МОУ "Укрвійськбуд" вводять режим санації, а керівником цього процесу призначають Горячова С.Ю., хоча він не був ліцензованим арбітражним управляючим або штатним керівником ДП.

2003 року полковника Горячова С.Ю. офіційно звільняють зі Збройних Сил та він однак залишається керувати ДП МОУ, мотивуючи це рішенням суду.

У серпні 2005 року Горячов С.Ю підписує документи на продаж ООО "Мет-інвест" філіалу "Укрвійсьбуду" – 135-го будинкобудівельного комбінату, який займає 23 га землі в Києві. Ціна цієї оборудки – в 30 разів менше ринкової, а вона згодом стає предметом розгляду депутатами Верховної Ради України на одному з пленарних засідань. На час підписання документів 80% статутного фонду ООО "Мет-інвест" належало не кому-небудь, а саме пану Горячову С.Ю. "Мет-інвест" не гаючи часу перепродає комбінат іншій фірмі та ліквідовується.

На початку 2006 року Генпрокуратура порушує проти Горячова С.Ю. кримінальні справи за шести статтями КК України (ст...175 ч.1, ст...222 ч.2, 423 ч.2, 336 ч.2, 364 ч.2, 191 ч.5). Адже Сергій Горячов також грішив на продажу квартир, зведених "Укрвійськбудом". Одне й те саме житло реалізовували відразу декільком покупцям. Гроші при цьому йшли через іншу горячовську фірму "Кредо". Звісно, після вдалої махінації ліквідували й її. (детальніше http://www.cripo.com.ua/index.php?sect_id=4&aid=24973)

Завдяки небайдужості працівників "Укрвійсьбуду", в тому числі й Олексія Дубова, до подальшої долі державного майна, а головне – до власного місця роботи, вдалося уникнути ліквідації держпідприємства Міноборони. У вересні 2005 року штатним керівником "Укрвійськбуду" тодішній Міністр оборони Анатолій Гриценко призначає пана Коробкіна. Військова прокуратура Центрального регіону відносно С. Горячова порушила кримінальну справу.

Втім, хитромудрого полковника це не заспокоїло. С.Горячов за підтримки впливових політиків цілеспрямовано продовжував свою справу, аби прибрати до рук "Укрвійсьбуд". А це не просто будівельне підприємство, а й його філіали, що займають в Києві гектари дорогоцінної землі. Врешті-решт новоявленому рейдерові від війська, ласому до державного майна, такі дали по рукам.

Не вийшло з "Укрвійськбудом", так чому ж не помститися своїм "кривдникам"? Зв'язки в прокуратурі, міліції, судах та серед політиків є. Рейдерський досвід, хоч і невдалий – також. А підставних фірм та фірмочок для здійснення задуманого, на кшталт "Авангарду", – безліч. Замовляй, плати, й отримуй замовлене.

Основний удар "відплати" С.Горячов спрямував на "Злагоду". Хтозна, на що він розмірковував. Не посоромився "підставити" у своїх брудних справах й рідну доньку – Кіру Сергіївну Горячову, яка на рівні з Олексієм Дубовим є засновницею ТОВ "Злагода". Й її також могли заарештувати на тих саме ж підставах. Та Кіра Горячова не без підказки та примусу батька пішла до міліції, а не до господарського суду, з заявою на своїх компаньйонів. На підстав її заяви вже проти Олексія Дубова поновили розслідування кримінальної справи, яку колись ініціював сам Дубов.

Такого зухвалого паплюження прав громадян, мабуть ще ніколи не було за всю історію держави. Олексій Дубов звернувся до правоохоронних органів за захистом від рейдерів, а його за це, виходить, ще й заарештували. Мовляв, будеш багато "виступати" – ще й засудимо...

Про істинні мотиви подібних слідчих дій можна лише здогадуватися. Недаремно засоби масової інформації привертають увагу суспільства до корупції "в погонах". Допоки вона існуватиме – жодний громадянин не почуватиметься безпечно, приватна власність кожного з нас може в будь-який момент безбоязно захоплена іншими. Найстрашніше – що на допомогу злочинцям приходять ті, хто має з ними боротися.

Максим КОСТРОВ,

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua