Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Будівництва на кістках у Вінниці не буде!


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Міська влада Вінниці призупинила будівництво житлового будинку по вул. Гліба Успенського, що ведеться на території, яка може бути частиною стародавнього єврейського кладовища.

Міська влада Вінниці призупинила будівництво житлового будинку по вул. Гліба Успенського, що ведеться на території, яка може бути частиною стародавнього єврейського кладовища. Спорудження нового житлового будинку по вул. Гліба Успенського у Вінниці було заплановано минулого року у зв'язку з необхідністю розселення двох аварійних будинків, що знаходяться неподалік. Оскільки поруч розташоване старе єврейське кладовище, то попередньо була проведена археологічна експертиза майданчика для майбутнього будівництва. На основі висновків Інституту археології АН України, який не виявив застережень проти будівництва, Державна інспекція архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області надала відповідний дозвіл Будівельно-монтажному управлінню N2 і роботи розпочались.

Однак в процесі риття котловану виявилось, що в районі будівельного майданчику знаходяться захоронення. Це встановили представники міжнародної єврейської організації з Нью-Йорку, які перебували з візитом у місті Умані. Неподалік від котловану було також знайдено старі могильні плити.

Дізнавшись про це, міський голова Вінниці Володимир Гройсман від імені міста вибачився за цю ситуацію перед громадою. "Очевидно, історичні межі кладовища виявились ширшими, ніж це зафіксовано документально, – зауважив мер. – А експертизу було проведено недбало. Але як би не було, ніхто не має права продовжувати практику будівництва на людських кістках, яка мала місце в минулому. Вінниця – місто з великою історією, і не має значення, чи йдеться про єврейське, польське, німецьке чи радянське кладовище. Якщо ми не шануватимемо наше минуле, у нас немає шансів на майбутнє ".

Міський голова видав негайний припис з вимогою призупинити дію дозволу на будівництво і будь-які будівельні роботи на майданчику. Його рішенням створена громадська комісія на чолі з заступником мера Миколою Гунько, до складу якої увійдуть представники міської влади, відповідних контролюючих органів, а також міжнародної організації " Asra Kadish ". Перед комісією поставлено завдання з'ясувати обставини цієї ситуації, встановити реальні межі кладовища і надати свої рекомендації щодо внесення коректив у будівельний проект.

Слід додати, що це не перша ситуація, коли у Вінниці знаходять захоронення минулих часів. Зокрема, у 2007 році між гаражами по вул. Чехова було знайдено рештки загиблих за часів ІІ-ї світової війни. Експертиза встановила, що серед них було 96 німецьких та 122 радянських військовополонених. Міська влада посприяла тому, щоб загиблим було надано належну шану – останки були перепоховані на території Меморіального комплексу "Поле пам'яті" в м. Славута Хмельницької області. У цьому році заплановано подальше обстеження цієї території та перезахоронення рештків загиблих.


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua