Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Кодекс   патріот   Україна   безмежна любов   самопожертва   духовність   патріотична пропорційність

Кодекс патріота України


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
6

Йдеться про "Кодекс патріота України", спеціально розроблений і поданий делегатам І з'їзду патріотів України, який відбувся 15 березня 2008 р. у Києві.

15 березня (субота) 2008 р. на 11 годину, у Білому Домі столиці України (Держбудівля на пл. Лесі Українки, 1), за ініціативою Громадської ради України було скликано І з'їзд патріотів України. ГРУ запрошує мене, як співзасновника Всеукраїнської громадської організаці "За чисту Україну" на всі свої великі події/заходи. У свою чергу, я запросив справжнього патріота, праонука Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка (по сестрі Катерині) Валерія Анатолійовича Красицького, патріотів-земляків Людмилу Ромен (Суми), Надію Карпенко (Дудку), Володимира Татаринова (Ромни) та Олександру Нестеренко (Харків).

На з'їзді були присутні представники 197 громадських організацій, 42 партій, 60 вищих навчальних закладів, 36 гостей.

Скликання такого з'їзду – це особливо актуально-потрібна справа. Та не менш важливою є наскрізно-контекстна всеукраїнська проблема: чи всі присутні у великій залі – патріоти? Чому деякі прилаштовуються до патріотизму? Чому є прірва між намірами і діями декотрих делегатів? Те, що чимало учасників покидали залу (В. Красицький, Л.Ромен та багато інших), хоча звучали у ній радикальні, помірковані і лише правильні слова, свідчить про неоднозначність і барвистість з'їзду.

Щоби не бути просто пасивним делегатом, я спробував підготувати свій виступ як "Кодекс патріота Укаїни", який поширив серед співголів-організаторів з'їзду Миколи Габера та Валентина Халецького, делегатів у залі. Публікуючи його уперше, сподіваюся на ваші змістовно-патріотичні міркування...

КОДЕКС ПАТРІОТА УКРАЇНИ

(Автор-розробник – Валентин В.БУГРИМ, делегат І Всеукраїнського з'їзду патріотів України, співзасновник ВГО "За чисту Україну", академік)

Патріотизм (грец. patriótes – співвітчизник, грец. patrís – вітчизна) – любов до Батьківщини, відданість своєму народові, гордість за національні надбання, готовність на жертовності і подвиги. Справжній патріотизм – це глибоко-громадянський почуттєвий стан життєдіяльності людини...

Сучасні українські патріоти, які є спадкоємцями і продовжувачами ідейних, духовних, моральних і діяльних засад своїх пращурів, українських козаків, борців за незалежну і соборну Україну – їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій, приймають цей Кодекс сучасного патріота України:

СПРАВЖНІЙ ПАТРІОТ УКРАЇНИ

- Має безмежну Любов до своєї Вітчизни, свого народу, України-неньки, готовий заради них на самопожертву і подвиг.

– Має свою людську і національну гідність.

-Шанує материнську мову, віру і звичаї свого народу, говорить і спілкується українською.

- Готовий захищати слабших, турбуватися про молодших і літніх.

- Шляхетно ставиться до дівчинки, жінки, матері, бабусі, дітей та оберігає їхню людську честь і гідність.

- Поважає старших та поради наставників.

- Вірний українській національній ідеї, принципам народної моралі і духовності.

- Відстоює повну свободу і незалежність особистості, народу, держави.

- Є хоробрим і відважним, мужнім і невтомним.

- Постійно займається вдосконаленням своєї діяльності, освітою.

- Утверджує патріотичну пропорційність у суспільстві, державі, владі.

- Береже традиції Українського народу, охороняє пам'ятки історії і культури своєї держави.
Проявом найвищих національних цінностей є слова Присяги ПАТРІОТА: "Перед Богом нашим Всевишнім присягаю Україні-матері й патріотичному товариству, що буду справжнім патріотом України, обіцяю примножувати традиції славних патріотів України, бути вірним (ою) побратимом/посестрою і сином/донькою неньки-України, жити й діяти за Кодексом патріота України. Присягаю ніколи не зрадити Український народ, відстоювати споконвічні цінності Українського народу: Духовність, Патріотизм, Надбання, Любов до Бога, Любов до Людини і усього живого, шанувати і виконувати Конституцію та закони України.

До останнього подиху служити своєму Народу, Україні!".


Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua