Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
28
Рейтинг
28


Голосів "за"
30

Голосів "проти"
2

Коментарі
  | 19.12.2007 14:15
Авторе, не дуріть народ і самого себе. Назва статті – неприйнятна. Ви опльовуєте своє і наше минуле. Цієї помилки допускає наше суспільство. Не несіть негатив, не піддавайтесь стайності. В Радянській системі було більше плюсів, ніж у наш час. Не показуйте з себе гуманіста, не піклуйтесь за хворих. Це дійсно проблема. Але проблема в другому. Хворим дітям уже не допомогти, а здорових дітей опускають!!! в розряд хворих. Ось проблема буде через 10 років. Поювати можна тоді, коли є що краще запропонувати і зробити це. А так патетична демогогія, за яку платять гроші. Розумію. Модно, але несправедливо і відірвано від життя. Реального життя!
Кость Кірнас   | 19.12.2007 14:27
за яку платять гроші
Які гроші?
Може Ви платите? Скажіть де?

несправедливо і відірвано від життя
Що саме несправедливо?
В тексті – безліч посилань на джерела
в статті – правда, про цю проблему треба кричати, ця стаття заслуговує на найвищий рейтинг. Спасибі автору.
  | 19.12.2007 14:46
Негры Европы.
Кость Кірнас   | 20.12.2007 13:59
Тільки що прочитав:
"Розповідає Григорій Ващенко – видатний український педагог, чия освітня діяльність розпочалась у перші роки радянської влади. Ващенко, як і Макаренко, багато зробив для ліквідації масової безпритульності. Він досконально знав фактичну основу тогочасних подій. Зосередимось лише над однією сторінкою його фундаментальної праці "Педагогічна наука в СРСР".
"Коли з 1929 р. почалась колективізація сільського господарства, більшовики почали ліквідовувати дитячу безпритульність шляхом нищення дітей. Їх виловлювали, кидали в авто і вивозили далеко за місто, де більшість їх гинула від холоду і голоду. Іноді дітей саджали у товарні вагони, замикали і везли на якусь станцію.
Кость Кірнас   | 20.12.2007 14:02
Потяг спроваджували на бічну колію, де він стояв кілька днів, і діти вмирали.
А в Одесі бували такі випадки: більшовики заманювали безпритульних дітей в баржу, ніби на прогулянку по морю. Дітей саджали в баржу, в якій звичайно вивозили сміття і яка мала спеціальне пристосування для викидання його в море. Коли баржа відпливала на декілька кілометрів, боки її механічно відкривались, і діти падали у воду".
Цей факт підтверджує і Роберт Конквест, автор книги "Великий терор". "...Як розповідає... один старий співробітник НКВС, за два-три роки перед цим (у 1929) кількість безпритульних різко зменшилась внаслідок поголовних розстрілів".
Кость Кірнас   | 20.12.2007 14:04
Ворошилов звернув увагу на публікацію про дитячу безпритульність і правопорушення у столиці, що набули тоді масового характеру. З цього приводу він 19 березня надіслав на ім'я Сталіна, Молотова та Кагановича листа. Суть листа зводилась до того, що працівники судових органів і НКВС проявляють "благодушное отношение к этим фактам". Далі автор листа пропонує НКВС негайно ізолювати безпритульних у відповідних закладах. Лист закінчувався питанням: "Я не понимаю, почему этих мерзавцев не расстрелять?"
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=printable&artID=4791

Я цього не знав навіть.

Хтось ще хоче щось сказати у виправдання комуністів?
  | 21.12.2007 13:45
Кірнас, і до чого це все? Хочете себе – як автора – оправдати? Не оправдаєте – Вічність таких брехунів, перепрошую за грубість, – відслідковує! Зараз таких "писульок" про ті роки гуляє десятками тисяч і людина із західного світу Роберт Конквест тут не може бути авторитетом! Скажу лише: не лийте бруд на минуле, бо воно у відповідь теж буде захищатись, і тоді не кажіть, що ви цього не знали! Наше суспільство охопив всепоглинаючий образ деструктивноо минулого і хто про це пише – підсилює цей негатив по відношенню до Радянської доби. Наше діло праве, і Правда переможе, але, на жаль, уже без Вас.
Кость Кірнас   | 21.12.2007 16:35
Останні мої коменти були відповіддю на попередні коменти.

Слухайте, я ж не кажу, що ВСЕ В СРСР було погано.

Були гарні речі:
- не так багато матеріалізму, як сьогодні,
- гарні (душевні) мультики (дочці своїй показую "38 попугаїв" [до речі Київнаучфільм створив])
- добрий догляд за здоровими "сімейними" дітьми (табори, різни кружки тощо)
- навіть система неекономічної мотивації була найкраща (різні перехідні знамена, кращій працівник року). Її перейняли Західні країни. Але в СРСР потім вона перетворилася на фарс (коли всім було до лампочки, і навіть сміялися над "кращими")

Але ж давайте казати правду: були злочини: ГУЛАГ, голодомор, система інтернатів
Тільки сліпі не бачать це
Кость Кірнас   | 21.12.2007 16:40
Знову: я не кажу, що СРСР був поганим.
(чтоніше НЕ я кажу, а Рейган, що це "імперія зла", може Ви мене з Рейганом зплутали?)

Я тільки кажу, що були злочини, які творив СРСР.
Не визнавати помилок – путь в нікуди

Якщо Ви трохи знаєте христианство, скажу Вам такий приклад
Теза там така є: Бог любить грішників, але ненавидить гріх в цих грішниках

СРСР був не поганим взагалі, але злочини СРСР були жахливі (як і злочини будь-якої іншої країни: наприклад, злочини Франції – в Алжирі, Японії – в Китаї)
Кость Кірнас   | 21.12.2007 16:48
І ще в СРСР була сильна наука
teror   | 21.12.2007 21:28
Незарегистрированный пользователь:
на кого ты працюешь на Америку чи Росію?
Кость Кірнас   | 22.12.2007 18:16
на себе
Кость Кірнас   | 31.12.2007 00:45
комментарий пользователя Bold под этой же моей статьей в другом месте:
"спасибо. мне известны случаи, когда дети с тяжелыми случаями ДЦП, которые были отданы в интренат после почти года родительской заботы, погибали там в течение месяца. это дейcтвительно страшно..."
  | 11.02.2008 10:43
Костя! Читаю и за строчками статьи видится какой-то убогий. Жалко тебя.
Дети в СССР действительно жили и жили достаточно хорошо по сравнению с тем существованием, которое они влачат и в России, и на Украине (за исключением, конечно, детей миллионеров и миллиардеров, урвавших народное добро при приватизации).
Вот бы куда твое обличение и гнев направить!
Юрий