Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
гуманізм   людська душа   педагогіка
8
Рейтинг
8


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
2

Коментарі
Юрій Самсон   | 11.07.2007 14:13
Пані Ірино!
Найперше вітаю Вас з долученням до когорти українських авторів Народної правди! Бажаю Вам творчих успіхів та натхнення!
Чекатимемо від Вас нових публікацій!
Юрій Самсон   | 11.07.2007 14:14
Щодо суті викладеного. Не погоджусь, що в інтеренеті піднімаються лише перераховані Вами проблеми, обговорюються такі "низькі" з Вашої точки зору питання. Насамперед, варто переглянути публікації деяких авторів Народної правди, щоб у цьому переконатися. Є тут і соціальна педагогіка (Олександр Шиманський), і дефектологія (Анна Хворова), й інші питання освіти – як шкільної, так і вищої. Зокрема, й у мене є дотична до згаданого Вами питання про релігієзнавство у школі ("Чи потрібна школі неукраїнська християнська етика?"). Так що Ваші вкрай категоричні висновки дещо поспішні. Адже знаю, що не тільки на НП така ситуація...
З повагою,
Юрій Самсон, викладач
Юрій Самсон   | 11.07.2007 14:19
Загалом же Ваші ідеї слушні. Ситуація в освіті – катастрофічна. Почати варто з того, що українська освіта не є власне УКРАЇНСЬКОЮ, а творять її здебільшого люди, такі ж далекі від покликання вчителя, як багато політиків від служіння народу. Отже, треба працювати й над формою, й над змістом. Але кадри, як Ви напевно знаєте з відомого вислову, "вирішують усе".
Сподіваюсь, що Ваша небайдужість до гуманізації освіти та прагнення якісних перетворень, не втратить з часом свого запалу. Головне ж – почати перетворення зі своєї свідомості. Погодьтеся, що коли інколи дивишся на наших вчителів – стає то просто шкода, то дійсно страшно: кого ж вони виховають?
Отже, Ірино, хай Вам щастить!
Ірина Крикавська   | 11.07.2007 14:30
для п. Самсона)))

Дякую Юрію за ваші коментарі – мені дуже приємно за таку швидку реакцію.

З приводу дискусій – так, згодна, можна натрапити на суто фахові сайти де які-не-які питання обговорюються, але я мала на увазі популярні форуми і сайти – у нас сьогодні в фаворі політика, економіка і аж ніяк не духовність, ідеологія...

Вдячна НП за те, що тут можна поговорити про такі речі...
Юрій Самсон   | 11.07.2007 14:41
Ірина Крикавська:
Завжди радий!:))
Ще раз вітаю з першою статтею на Народній правді!
Чектимемо від Вас нових публікацій!
Щиро бажаю успіхів, натхнення, віри та сил! Як для теоретичних розвідок, так і для практичної реалізації Вашого педагогічного хисту!
З повагою,
Юрій Самсон
IoannKo   | 11.07.2007 15:23
Дякую Ірино. Хай Вам Бог помагає у Вашому служінні. Бажаю Вам пронести вогонь його крізь довгі-довгі роки у педагогіці.
Тепер за темою.
Думаю що відсутність дискусій наявно вказує на відсутність об'єкту дискусії у нашому житті, тобто гуманізму і особливо гуманної педагогики.
Знаю це за власним досвідом. Дитина пройшла вже 5 шкіл, і кругом одне і те саме. Нікому діти не потрібні – спеціалісти просто поступово щезають зі школ.
Рекомендую Вам, якщо у Вас є час, прочитати ось цю статтю. Це директор і засновник школи, яка (школа) вміє зробити чудо: – з малих бешкетників виходять дивні створіння.
Удачі Вам!
Ekain   | 11.07.2007 15:24
Шановна Ірино!
Вітаю Вас з першою статтею на НП.Прочитав,слушні питання ставите,але аргументи штучні. 1.Проблеми освіти обговорюються на форумах.Але частіше на форумах батьків.Принаймні,в Інтернеті можна на форумах знайти інфу майже про всі навчальні заклади Києва.Дискусії жваві, оцінки часто протилежні.2. Навряд чи варто очікувати фахових дискусій на відкритих для широкого загалу форумах.Ви можете самі започаткувати власний форум чи розсилку.3. Я дуже часто слишу,як люди з мого оточення (колеги, клієнти, партнери) обговорюють не обновки,а власне природу та природні явища, що вони спостерігали чи відвідували. Дивно,боВи дуже молода для такого негативного мислення.Але не зупиняйтесь,пишіть.
Пайташ   | 11.07.2007 16:15
Вітаю молоду активну україночку!
З почином вас!
Колись і я, в молодості, пропонував тодішнім молжновладцям теорію виховання молодого покоління в колективах-містечках, які я назвав республіками активного дитинства (РАД). Але комуністам були потрібні сліпі виконавці, слухняні гвинтики, а не активні ентузіасти-патріоти своєї Вітчизни. Може тепер, в Україні, такі як ви, молоді, патріотично налаштовані люди, зрушать це питання з місця в позитивному напрямку. Ось тоді і принципи Скрижаля організації життя Первинної громади будуть мати життєве ствердження.
Щасти вам у вашому поступі і пошуку.
Ірина Крикавська   | 11.07.2007 16:30
Дякую дуже усім за коментарі – тут якась незвична навіть ситуація- абсолютно усі коментарі доброзичливі... Це треба запам'ятати))))
Пайташ   | 11.07.2007 16:42
Ірина Крикавська:
Дякую дуже усім за коментарі – тут якась незвична навіть ситуація- абсолютно усі коментарі доброзичливі... Це треба запам'ятати))))
Ірино! Дівчинко!
Не радійте. Просто штатні недоброзичливці сплять.
А взагалі, діють вони з під поли. Мінуси рейтингів ставлять. Для молоді це інколи болюче, а для нас твердошкірих їх мінуси як пил – прилипнуть – струсимо, або змиємо. Не піддавайтеся таким, а ми вас підтримаємо.
Ще раз щасти вам!
Ekain   | 11.07.2007 17:10
незвична навіть ситуація- абсолютно усі коментарі доброзичливі...
У чергових по інтернету зараз "пєрпсмєна": розвод, інструктаж. Приймуть зміну- почнуть. У совєцькій армії з 18-00 нови наряди-караули заступали. Мабуть, і зараз так.
Олекса Косар   | 11.07.2007 18:00
Треба кардинально міняти систему планування роботи школи. Очистити від формалізму. Особливо планування виховних заходів. Доводилося друкувати річний план роботи школи. Прикинув: скільки часу потрібно, щоб все оте виконати, навіть якщо захід триватиме 30 хв. Вийшло, що потрібно щодня близько 4 годин. Хіба це можливо? 6 уроків і ще 4 години заходів.
Таке враження, що працівники Міносвіти ніколи в школі не працювали.
І ще одне: суспільство не має права вимагати від учителя більше, аніж дає йому...
Олекса Косар   | 11.07.2007 18:02
Ірина Крикавська:
Дякую дуже усім за коментарі – тут якась незвична навіть ситуація- абсолютно усі коментарі доброзичливі... Це треба запам'ятати))))
Запамятайте... Це Вам знадобиться.:)))
Олекса Косар   | 11.07.2007 18:08
Заголовок мені не подобається... Маси? Хм... Які ще маси?... Ми – народ!:))
Веддаарди   | 11.07.2007 19:30
Ну, кончилась у нас пересменка. Готов вылезти из под полы, раз так зовёте. Мне – не понравилось (ничего личного, Ирина, это только плюсов Вам прибавит... здесь). Не поднята ни одна из проблем. Нет бы чтобы приложить актуальные проблемы на тему образования: вбивать в детей чувство национального или акцентировать внимание на фразах "независимо от национальности"; воспитывать патриотизм или считать государственные границы вымирающим анахронизмом; воспитывать ли в духе "наш дом не Украина, наш дом Земля"! Тогда была бы широкая дискуссия! А так – ни о чём! Пустую похвалу от Самсона получите, но задуматься... да не о чем задумываться после Вашей статьи.