Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Перша королівська династія Русі-України

goutsoullac | 27.05.2007 16:05

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
4

про першого коронованого папою короля Русі Ярополка-Петра Ізяславича

Перша королівська династія Русі-України
Київський князь Ізяслав Ярославович був одружений на Гертруді, сестрі польського короля Казимира. Вигнаний братами з Києва, Ізяслав звернувся до Польщі, куди прибув з "достатком великим". Польський король Болеслав, однак, не тільки не надав родичеві допомоги, але й відібрав більшість багатств, маючи намі скористатися ними у війні з чехами, і вигнав з країни Ізяслава, а з його суперниками – Святославом та Всеволодом – уклав анти-чеський союз.

Ізяслав тоді звернувся по допомогу до германського імператора Генріха ІУ і прибув до нього у Майнц. Суперники Ізяслава встигли надіслати у Німеччину золота, срібла і скарбів стільки, що, як зазначив німецький хроніст, ніхто не пам'ятає, щоб колись таке багатство ввозилося у німецьку державу. Цінності ці для Німеччини були дочасу, бо її казна спорожніла... Ізяслав мусів втікати.

Прийняв ізгоя ворог Генріха ІУ папа Григорій УІІ, але надав аудієнцію не йому особисто, а його синові Ярополкові. Ціною обіцянки визнати главенство Риму, а Русь – леном святого Петра, Ярополк отримує буллу, за якою влада в Києві повинна належати Ізяславові та його синові Ярополкові. Через три дні після написання цієї булли папа звернувся з посланням до польського короля Болеслава, в якому картав того за пограбування Ізяслава.

Незабаром Ярополк був вінчаний на королівство Руське папою, про що свідчить і зображення на мініатюрах з Трірського псалтиря. На одній з них зображено апостола Петра з ключами, справа від нього дві фігури – жіноча і чоловіча, в багатих порфірних одежах з коронами на головах. Над чоловічою фігурою руський напис: "Ярополк", а жінка не названа по імені. Біля ніг Петра лежить похилена у мольбі друга жіноча фігура в княжій одежі, з написом: "Мати Ярополка".

На іншій мініатюрі зображений Ісус, який вінчає коронами молоду пару. Так, за чоловічою фігурою стоїть святий Петро, а за жіночою – свята Ірина. Не дивно, адже християнське ім'я Ярополка – Петро, а його дружини – Ірина.

Влітку 1077 р. за допомогою польських військ Ізяслав – Дмитро повернув собі Київ, але в жовтні 1078 р. був убитий в Ніжині (тоді – Нежатина Нива), а владу захопив його брат Всеволод. Руський король Петро – Ярополк став володарювати у Володимир – Волинському та Турові.

ДИНАСТІЯ ЯРОПОЛКА ІЗЯСЛАВИЧА

1) Ярополк – Петро – Гаврило Ізяславич (1075 – 22.11. 1086)

2) Ярослав Ярополчич (1086 – 11.8. 1102)

3) Юрій Ярославович (1102 –?)

4) Ростислав Юрійович Пінський (?)

5) Михайло Ростиславович Пінський (– 1247 -)

6) Юрій (Гургій, Гендрус, Арус) Михайлович

7) Вітин Арусович (1283 – 1315)

8) Гедемін Вітинович (1315 – 1329)

9.1) Ольгерд Гедимінович (1329 – 1377)

та

9.2) Іван – Звездивіт Гедимінович Подільський і Чорторийський

10) Олелько Ольгердович Слуцький

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua