Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги
Микола Сядристий – майстер   що став символом епохи

Микола Сядристий – майстер, що став символом епохи

Віктор Тригуб | 18.04.2010 06:55

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
3

Найменші у світі шахи зберігаються у Києві. Найменша у світі книга – "Кобзар" Т.Шевченка – зберігається у Києві. І найменший діючий електродвигун, і годинник, і портрет, і нотна сторінка... Всі ці дива можна вільно подивитися на виставці мікромініатюр Миколи Сядристого у Лаврі. Фактично щодня буває на виставці і сам Микола Сергійович.

Микола Сядристий – майстер, що став символом епохи
Найменші у світі шахи зберігаються у Києві. Найменша у світі книга – "Кобзар" Т.Шевченка – зберігається у Києві. І найменший діючий електродвигун, і годинник, і портрет, і нотна сторінка... Всі ці дива можна вільно подивитися на виставці мікромініатюр Миколи Сядристого у Лаврі. Фактично щодня буває на виставці і сам Микола Сергійович. Спілкується з відвідувачами, фотографується, дає автографи...

Весняного дня ми теж приїхали до Лаври і ще раз зустрілися з майстром, який увійшов до редколегії журналу "Музеї України".

Привезли десяток примірників часопису, обкладинку якого прикрасили роботи Сядристого.

Зняли два відеофільми про виставку, пофотографували. Днями, сподіваємося провести тут презентацію журналу для преси. Думаємо, журналістам старої школи варто згадати М.Сядристого, а молоді треба дізнатися і познайомитися.

Сядристий – справжній символ епохи. Особисто зустрічався і пив чарку чи не з усіма радянськими вождями, космонавтами, президентами багатьох країн світу, у тому числі США, Європи...

Персональна виставка його робот діє в Москві. А в Андоррі – музей його імені, куди щодня приїздять сотні туристів... Але, найвідоміша виставка мікромініатюр у Києво-Печерській Лаврі.

Чесно кажучи, особисто познайомившись з Майстром, ми думали, що влада щедро нагородила генія. Виявилося – глибоко помилялися... Сядристий, творчість якого принесла у державну казну мільйони доларів, а роботи стали справжнім символом спершу Радянського Союзу, а потім України, фактично не має державних нагород...

Він ніколи не горнувся до влади, не бігав зіщулившись печерськими коридорами. Жив насиченим життям, творив, гідно представляючи країну за кордоном.

Ми знаємо, що нині тривають кулуарні дискусії про те, кого першим нагородити званням Герой України. На жаль, це високе звання виявилося дуже дискредитованим... Нагороди роздавали мало не пригоршнями... Але, потрібно повернути значення і престиж найвищій відзнаці! І зробити це можна лише представивши дійсно найкращих! Ми вважаємо, що саме таким – найкращим, є Микола Сергійович Сядристий, геніальний український майстер, який обігнав свій час.

Журнал "Музеї України" звертається до Президента України з клопотанням про представлення М.Сядристого до нагороди. Закликаємо творчі спілки, громадськість підтримати цю ініціативу!

Президенту України Януковичу В.Ф.

Шановний Вікторе Федоровичу!

Журнал "Музеї України" просить розглянути питання про нагородження геніального народного майстра, що багато десятиліть гідно презентує Україну у світі Сядристого Миколу Сергійовича, високим званням Герой України.

Таке рішення буде радо підтримане громадськістю.

З повагою,

Редакція журналу "Музеї України"

Міністру культури і туризму України

Кулиняку М.А.

Шановний Михайле Андрійовичу!

Журнал "Музеї України" засвідчує свою повагу, зичіть успіхів!

Просимо направити на розгляд Президента України пакет документів з пропозицією нагородити званням Герой України геніального майстра мікромініатюри Сядристого М.С., чия виставка постійно діє на території Заповідника у Києво-Печерській Лаврі.

М.С.Сядристий є корифеєм мікромініатюри, знаний у всьому світі, на його роботах виховано кілька поколінь.

На жаль, Майстер фактично не має державних нагород, що неприпустимо...

З повагою,

Редакція журналу "Музеї України"

Часопис звернувся до громадськості із закликом підтримати ініціативу листами, відправлених на адресу Президента.

Поки що маємо розуміння з боку керівництва Міжнародної академії козацтва, кількох музеїв...

Оперативно відгукнувся лідер Народної Екологічної партії Валентин Сердюк, що зробив заяву з пропозиціями нагородити М.С.Сядристого.

Сподіваємося, що після презентації журналу і прес-конференції М.С.Сядристого, питання буде вирішено.

Давайте цінити геніїв тоді, коли вони серед нас...

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

http://www.youtube.com/watch?v=OMHA475a2CY

http://www.youtube.com/watch?v=JftGvoWEOpg










© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua