Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Роль Івана Франка в національному відродженні України


-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
4

100 років тому Франко застерігав:
"Може бути, що колись надійде пора консолідування якихось вільних міжнародних союзів для осягнення вищих міжнародних цілей. Але се може статися аж тоді, коли всі національні кривди будуть сповнені і коли національні кривди та невлення відійдуть у сферу історичних споминів"


Культурне надбання нашого народу має важливе значення для духовної та соціальної розбудови України. Тому доречно буде почати замислюватися над спадщиною українського письменника, громадського діяча, перекладача, публіциста та політичного діяча І. Франка. Зі школи в нашій уяві Франко асоціюється з такими творам: "Мойсей", "Каменярі". З історії України ми також можемо трохи згадати про діяльність його партії, особливо його роль на території Галичини.

Але який внесок "Франко не Каменяр", як писала Тамара Гундорова в однойменній книзі, приніс Україні? Що він зродив для неї? Чим ми можемо пишатися? Які ідеї він популізував?

Дослідники підрахували, що на найбільший бібліографічний покажчик творів Івана Франка містить понад 6 тисяч назв-художніх, публіцистичних,наукових досліджень, численних перекладів чи не з усіх літератур і мов світу,величезну кількість рецензій, статей, оглядів, відгуків на більшість загальнокультурних тем. Важко назвати когось з інших письменників світового значення, геній якого так плідно виявився в різних сферах творчості і який би залишив стільки наукових і мистецьких творів, як Франко. Вічний каменяр був проповідником культури, історії, гуманності, праці. Він закликав народ до постійної і тяжкої праці, намагаючись пояснити людям, що тільки в праці вони зможуть знайти себе і розкрити. Франко дуже сильно переймався долею українського народу.

Національна ідея та переживання про майбутнє українського народу супроводжувала Франка постійно. Він переймався долею українців, він прагнув допомогти їм створити самостійну державу. Цей поет, мислитель зробив величезний внесок в культуру, літературу та моральний розвиток українців. Він присвятив все своє життя на користь Україні.

Він пройшов не легкий шлях до усвідомлення своєї ролі як духовного пророка нації. Йому судилося пережити зневагу, образу, каяття, відчуження свого народу, самотність і радість відкриття високої правоти самопожертви в ім'я духовного прозріння тих, кого він водив з пустелі рабства та національної сліпоти. Про свою поему Франко писав: "основною темою поеми я зробив смерть Мойсея як пророка, не признаного своїм народом. Ся тема в такій формі не біблійна, а моя власна, хоч і основана на біблійнім оповіданні" В наш час ніхто і не згадує того факту, що саме за І.Франка виникли січові стрільці. Він був їхнім натхненником та батьком січових стрільців. Це дуже унікальний випадок. Адже держави ще не було, але армія яка прагла захищати свій народ вже існувала.Ще в з моменту навчання в Дрогобицькій гімназії Франко виніс бажання працювати для свого народу постійно і не зважаючи ні на що.Франко прагнув виростити українців, зродити їх повноправними громадянами самостійної держави. Але колись сам Франко сказав, що потрібно буде багато зусиль щоб "з мужів зробити народ" Франко розумів, щоб його ідеї були підтримані та набули розвитку повинно щоб молодь розуміла його, його ідеї, мрії, намагання. Він розумів, що з бідного, обездоленого, обдертого народу нічого путнього не виросте. Але з іншого боку письменник не покидав надії на гарне українське майбутнє. Він вважав, що з такою славнозвісною історією у нас є великий потенціал. Філософія Франка-це заповідь любові до Батьківщини й до людства. В цілому ж, його філософія -це яскраве втілення філософії українського духу початку XX ст., витоки якої йдуть від Г. Сковороди і Т.Шевченка.


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua