Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Друга світова війна   СРСР   РФ   Німеччина   пакт Молотова-Ріббентропа   корейський боїнг 747   Беслан   Україна   свічки пам'яті   Є!   Є

Перше вересня в історії СРСР, як би останній не називався

Олена Олійник | 1.09.2009 17:57

16
Рейтинг
16


Голосів "за"
25

Голосів "проти"
9

А Ви кажете – День знань...
Що таке неправдива поінформованість? Це знання, чи антизнання?


Перше вересня в історії СРСР, як би останній не називався
А Ви кажете – День знань... До речі, щодо нього: 1 вересня 1827 року – в Росії введено заборону приймати селян у вищі та середні учбові заклади.

Про початок Другої світової 1 вересня сімдесят років тому – принагідно. Якщо прискіпуватися, конкретно цей день до СРСР прямого стосунку не має, адже він долучився до славетної справи окупації Польщі лише 17 вересня того ж 39 року минулого століття. А передувало цьому підписання пакту Молотова-Ріббентропа 23 серпня.

Що таке неправдиве уявлення про речі? А якщо воно властиве дуже багатьом людям? Російський журналіст та історик Леонід Млечін назвав це – "колективна пам'ять".

І ще одна дотична подія – вже безпосередньо сьогоднішнього дня. Росія та Німеччина – дружба forever!

Далі – безпосередньо до 1 вересня в контексті новітньої совєтсько-російської історії.

1 вересня 1983 року – СРСР збиває корейський пасажирський боїнг й відверто бреше своєму народові та світовій громадськості. Загинуло 269 людей.

Російська сучасна версія події, близька до офіційної: "Униичтожение нарушителя границы южнокорейского "Боинг-747"; погибли 269 человек". До речі, не зайве уважно подивитися на деякі дати з цієї цікавої сторінки.

1 вересня 2004 року – трагедія Беслана. Без коментарів.

70 свічок пам'яті сьогодні запалять на Марсовому полі Личаківського кладовища у Львові. Свічки пам'яті горітимуть сьогодні на столах і вікнах в багатьох людей – по усім безневинним жертвам.

А у Росії один головний біль – День знань. Яких?

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua