Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

500 років загарбання Пскова Москвою.

Leon | 20.07.2009 21:17

23
Рейтинг
23


Голосів "за"
24

Голосів "проти"
1

А Новгорода – і того більше.
Варто нагадати дещо із історії Росії.


Ось вирішив повернутись до праці Сигізмунда Герберштейна "Нотатки про Московію". Надихнуло на це кілька псевдодискусій (справжніми дискусіями назвати "те" проблематично через потік лайновиливів, що смердячим вулканом вибухнув на НП завдяки "гостям" із не нашої Russia і "професійним хохлам", котрих тут назбиралось у невеличкий мішечок. Насправді ж вони не дискутують – вони воюють, і настільки увійшли в роль "воіна – асвабадітєля", що забувають, хто вони і звідки.

Псков.

Цей рік є 500-м з часу загарбання Москвою Пскова. Саме 1509 року Іоан Васільєвіч "приєднав" цю колись незалежну республіку до своїх володінь, про що пише Сигизмунд Герберштейн:

"...В старину Псков был весьма обширен и независим, но наконец в 1509 г. Иоанн Васильевич овладел им вследствие измены некоторых священников и обратил его в рабство, также увез колокол, звоном которого созывался сенат для совещания о государственных делах. Он совершенно уничтожил их свободу, выведя их колониями в другие места и водворив на их место московитян. По этой-то причине образованность и мягкие нравы псковитян заменились московскими нравами, которые почти во всем хуже. Ибо в своих купеческих сделках псковитяне показывали такую честность, чистосердечие и простоту, что цена товару у них показывалась без запросу и без всякого многословия ради обмана покупателя..."

Ось такими способами й розширювались володіння Москви. ЗРАДА, ПОЗБАВЛЕННЯ СВОБОДИ і НЕЗАЛЕЖНОСТІ, ГРАБУНКИ, ДЕПОРТАЦІЇ, обернення в РАБСТВО, ОБМАН, АСИМІЛЯЦІЯ народів у своєму середовищі – ось головне, чим Москва "приєднувала" і утримувала у своїй орбіті інші народи, землі, держави, в тому числі і слов'ян, руських людей. А де ж лицарська честь, доблесть, відвага полководців і воїнів? Є чим гордитись? Напевне є. Територія – збільшилась? Так. Або ж тим, що вище перераховане – їм теж за нормальне? Вони ж гордяться, тим, що називають себе "русскімі". Зачекайте, а хто були ті, кого вони завоювали і згодом депортували? Не русскіми часом? Вселились московіти у обійстя руських і ким стали, вгадайте?

Ну а щодо характеру – то С.Герберштейн підмітив суттєву деталь – вони, московіти, майже у всьому гірші, ніж справжні псковчани. Може хто має сумнів, що Псков – БУВ РУСЬКИМ містом до його завоювання Іоаном Васільєвічем? А яким став після?

Новгород.

"Ісконно русские" гордяться тим, що нібито Новгород древніший за Київ, і що він є "русским" містом. І хто крім самих тих "русских" у це вірить?

С.Герберштейн про Новгород:"...Вспомоществуемый доброжелательством и властью самого архиепископа, московский князь Иоанн Васильевич вторгнулся в это княжество и целые семь лет теснил их тяжкою войною. Наконец, в ноябре 1477 г. победив новгородцев в сражении при реке Шелони, он принудил их к сдаче на известных условиях и поставил в городе своего начальника. Так как он думал, что еще не имеет неограниченной власти над новгородцами и может приобрести ее только силою оружия, то под предлогом религии, как будто намереваясь удержать в вере хотевших отступить от русского закона, он пришел в Новгород и посредством этой хитрости занял его и обратил в рабство, лишил всего имущества архиепископа, граждан, купцов, иностранцев и, как некоторые писали, увез оттуда в Москву триста повозок, нагруженных золотом, серебром и драгоценными камнями. Я старательно разузнавал об этом в Москве и слышал, что повозок, нагруженных добычею, увезено оттуда гораздо более. И это неудивительно, потому что по взятии города он увез с собою в Москву архиепископа и всех богачей и вельмож и в их поместья послал колонистов из своих подданных... "

Щось тут теж не простежуються лицарські подвиги, полководці... А хтось казав, що в Росії не було "хрестових походів". Та невже? А захоплення Новгорода як назвати? "...Вспомоществуемый доброжелательством и властью самого архиепископа... вторгнулся..." – це і є релігійно – мілітарний привід. Використовуючи його вдертися у іншу державу, з метою "прісоєдініть" і пограбувати її, Іоан Васільєвіч здобув собі "славу",нібито утримавши тим новгородців у "русском законе", підім'яв під себе величезну площу землі Руссії (так іноземці, в числі яких і С.Герберштейн називали "русскіе землі", не плутати із Руссю), і переміг..., але КОГО? Супостата, що кривим оком дивився на землі Московії? Чи тих, кому сама Москва у правнуки годиться? А чого ж забрав вельмож і багатіїв, вже не кажучи про вправних ремісників? Своїх бракувало? Дійсно бракувало. І не тільки бракувало, а й не було. Бо серед ковалів, ремісників, будівельників і ливарників, що працювали на Москву були лишень іноземці – німці, італійці, литвини, НОВГОРОДЦІ! А свої – що? Бикам хвости крутили, чи як? Герберштейн також писав, що москвичі найбрехливіші, і що на них не можна покладатись при укладанні контрактів. І якщо ведуть якусь торгівлю з іноземцями, то називаються приїзжими – для більшої до них довіри. Ось так. Князь це знав, і таким чином "покращував генофонд" своїх, за рахунок інших, звісно...

А тут ще й "Києв врємєнно оккупіровалі...", "нє бьіло украінцев...". Прямо як псковчани і новгородці – не бьіло, і всьо тут, і вони оккупіровалі, поки деякі місто не звільнили. Русскіе прішлі і асвабаділі руській город. Що правда, то правда. Від аборигенів звільнили, напевне, щоб самим вселитись. І коли ж вже угомоняться тії "асвабадітєлі"? Київ "асвабаждать" надумали... Може послати куди подалі – до дідька, наприклад? Нагадати про лист Козаків до Турецького султана?

Хто там щось бубонів про "ісконно наше"? Та звісно: як лапоть зо два дні провисів на стовпчику (застолбілі то єсть), просмердів все на кілометри навколо своїм болотом, то й претензія "в налічії". Знають, що за таке можна і "в бубен" отримати, і все одно – лізуть, і лізуть...Значить, треба добряче дати в бубен, щоб заспокоїти, задіяти сильнодіючий спосіб утихомирення так би мовити, щоб не пхалися до чужого й не дивились лихим оком на те, що не їхнє. Інакше до них не доходить – вони зажди не стільки поважали, скільки боялись СИЛИ. Та чи подіє, і чи надовго?

З такими дискусія неможлива в принципі. Самий дієвий спосіб їх позбутися – дати в бубен, або ж нагородити "вічним баном", у віртуальному випадку. На жаль, з цим, останнім – виключно до редакції. Маю надію, що вона все ж переймається своїм майбутнім.

Я ж знаю справжніх росіян-руских.Вони як корінні псковчани – цілком нормальні люди: чесні, справедливі, гостинні. З ними й жити, і дружити, спілкуватись за щастя, і ніякі примарні чорти типу "оранжевьіх", "свідамітов", "хохлоп...ров", "піндосов", "чернож...пих" і інш. "нєрусскіх" за ними не женуться. Прикро, що справжніх росіян мало є, а тих "гусскіх до мозга костєй" є хоч греблю гати, в тому числі і в Україні. На жаль...

--------------------------------------------------------------------------------------------

Стаття була написана ще до появи такого собі "суперетносарусов". Отже пропоную тій особині поїхати до Почаївської Лаври (вона ж ніби МП), і висповідатись ПО ВСІХ ГРІХАХ, ЯКЕ ВОНО ТУТ, на НП НАМОЛОТИЛО. Нехай у себе в голові спочатку наведе порядок, дах підлатає, а то зірвало нанніц.

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua