Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Житомирщина – батьківщина УПА

Lustration | 30.05.2009 04:27

9
Рейтинг
9


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
1

ГО "Люстрація" організувала науково-практичну конференцію "УПА" на Житомирщині". Учасники звернулися до Президента України, Прем'єр-міністра України, голови Верховної ради з проханням ініціювати з їхньої сторони розроблення та внесення проекту України щодо визнання вояків УПА учасниками національно-визвольного руху з відповідним правовим статусом т

Житомирщина – батьківщина УПА
26 травня у Житомирі в приміщенні обласної наукової бібліотеки відбулася конференція "УПА на Житомирщині", яку організувала ГО "Люстрація" спільно з Житомирським обласним об'єднанням ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка та Житомирською обласною організацією ВО "Свобода".

На конференції виступали провідні історики та науковці, автори книг та наукових праць, присвячених українським визвольним змаганням на Поліссі. Загалом присутніми на конференції були близько 200 осіб.

Житомирщину можна назвати справжньою "Колискою УПА". Адже ще восени 1921 року на Житомирщині діяли збройні формування під назвою "Українська повстанська армія". У 1940-х роках за незалежність України боролася "УПА – Поліська Січ" під проводом отамана Тараса Бульби-Боровця, ОУН (Мельника) та ОУН (Бандери), які згодом об'єдналися в одну потугу – Українську Повстанську Армію.

Учасником тих подій був видатний житомирянин, публіцист і теоретик українського націоналізму, полковник Армії УНР Микола Сціборський, який разом з Омеляном Сеником, трагічно загинули у серпні 1941 р. та поховані у Житомирі.

Основними питаннями на конференції були: "День Героїв в українській історії", "Бої УПА проти німців, Житомирщина, 1942-1943 рр.", "Рух опору отамана Тараса Бульби-Боровця", "Політичні репресії проти українців 1937-1941", "Підпілля ОУН на Житомирщині" і т. д.

З доповіддю про святкування Дня Героїв в українській історії виступив голова ГО "Люстрація" Олег Осуховський: "Свято Героїв – це день пам'яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації".

Учасники конференції прийняли рішення звернутися до Президента України, Прем'єр-міністра України, голови Верховної ради з проханням ініціювати з їхньої сторони розроблення та внесення проекту України щодо визнання вояків УПА учасниками національно-визвольного руху з відповідним правовим статусом та щодо визнання Дня Героїв (третя декада травня) національним святом, яке має святкуватися на державному рівні.

Організатори конференції пообіцяли видати книгу матеріалів конференції, яку будуть розповсюджувати в освітньо-навчальних закаладах та серед тих, хто цікавиться історією визвольних змагань українського народу.

Прес-служба ГО "Люстрація"

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua