Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   Русь   Московія   Росія   спільне минуле

"Спільне минуле"

Юрій-Харків | 9.02.2009 17:59

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
4

Творення за методом Мауглі.

Частина І. Теоретична.

Середні віки, країна А. Молодший син князя лишається без спадку, але військо має нічогеньке. Він приходить у країну Б і засновує нове князівство. Народи країн А і Б не мають геть нічого спільного, але князь добре пам'ятає, хто його породив і називає себе князем А-ським. Так само чинять і його нащадки, але природньо, що з народом А вони теж мають чимдалі меньше спільного.

У ході різних історичних подій народ Б отримує зверхність над народом А. За прикладом своїх князів, народ Б називає себе А1 і відповідно свою країну. Народ А, аби відмежуватись, починає називати себе В.

Наш час. Народ А1 стверджує: ми ніякі не Б, А1=А, бо дивіться, у нас були князі А-ські, а от В упали з неба, ви тільки погляньте на літописи – там скрізь А. Народ В намагається заспокоїти сусіда: А=В; Б=А1; ми нізвідки не падали, де жили, там і живемо; які князі куди ходили, це на етногенез не надто впливає. Але все марно.

Частина ІІ. Гумористична.

Так було майже скрізь, але далеко не завжди Б має нахабство стверджувати, що А1 (Б) =А. Хоча, приклади з різними варіаціями або паралелями знайти можна: Священна Римська імперія (Германія), Румунія (Дакія, пізніше Молдова та Волощина) і Росія (Московія). (Знаково, що всі три претендують, у той чи інший спосіб, на почесне звання "Третього Риму". Цікаво, які гасла до цього пасують, може відповідно такі: "Ми розтрощили, ми й полатаємо", "Наша подяка завойовникам Дакії", "На городі бузина, а в Києві дядько").

Щось схоже було і в історії України. Причому, я маю на увазі не те, про що ви подумали, якраз зовсім навпаки. Ігор і Ольга княжили в Києві, але були варягами. За російською логікою, Україна має право на історичний спадок Норвегії та Швеції. Даєш славетне минуле українських вікінгів! Але кого б це обрати? Ну норвежці якісь нам дальні родичі, а брататись, знову ж таки за російським прикладом, краще годиться з ближчими. Привід знайдеться, от хоча б схожість прапорів, або походи вікінгів-харак... той... берсеркерів. Якщо не захочуть бути нам братами навік, треба повторювати мантру: "Ми з тобою однієї крові". А якщо вже дуже пручатимуться, такі дії кваліфікуються як "своєрідне трактування шведською стороною подій нашої спільної історії" і караються відключенням газу в новорічну ніч, а також суцільним і остаточним АВВА-ґудбаєм.

Тож, уперед, панове! До майбутніх відкриттів у спільному минулому! Ех, не туди Марті Мак-Флай пак літав...

Від автора: нарис створено за мотивами моїх дописів на youtube.com. Приношу щиру подяку моїй першій рецензентці пані Лілії. Запевняю посольство Швеції в Україні, що мої припущення мають виключно гіпотетичний характер і не повинні вплинути на дружній характер наших міждержавних стосунків. Ні в якому разі не заперечую спільності минулого індоєвропейців.Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua