Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Перелам свідомості. Шлях із СРСР у Московшчину

рівноденник | 3.07.2008 03:15

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
4

Минуло 20 років, як повстала Україна, мало би шчось мінятися у свідомості громадян. Усі ці роки свідомим українцям муляли очі залишки комунізму: пам'ятники леніно-дзержинським, вулиці, провулки, роз'їзди і міста на їхню же честь, серп, молот, червона зірка, а найбільше – простий люд, який на будь шчо вам відповість: "а при Союзі жилося ліпше!"

Перелам свідомості. Шлях із СРСР у Московшчину
Не дивно, шчо нині вже рідко хто так каже. Тепер на зміну світлим комуністичним ідеалам минулого прийшли нові або ж добре забуті старі. Ці ідеали – були хмарою, багато в чому хмарою без певної національності, просто туманом шчасливого життя.

Зрозуміло, шчо якшчо цю завісу ніхто не підтримуватиме, вона розвіється сама по собі. І розвіялась. Цілком у силах української держави було зробити все, шчоби за тим туманом з'явився новий ідеал, нові ідеї. Та не було вдіяно нічого. Усе йшло таки саме по собі. А по собі – це як? Це піді впливом російських ЗМІ, від запальних промов політиків сусідньої держави, із якими в один голос мовлять і безліч наших впливових політиків-співвітчизників. Новими ідеалами стали "в Росії живуть ліпше за українців", "в Московії сильний президент", "в Московії крашчі дороги". І скрізь уже Московія, не СРСР. Аби звернути цих людей до українства раніше треба було лише визнати Україну як важливу складову СРСР, тепер жертвувати можна тільки входом України в Московію. А назад шляху нема. Переламним моментом нишчення мітів "назад у СРСР" і створення міту "в Московії ліпше" стала Помаранчева революція.

Це все відбувалося цілком паралельно з відповідним процесом в Московшчині, де якраз влада й діяла чи на 100% від того, шчо варто очікувати. Від радянської ідеології залишився чи не єдиний принциповий пункт: перемога в 2-й Світовій. Та й то вже якась перекручена. Більше схожа на перемогу Московшчину над Україною, ніж союзницька боротьба Московії разом зі США. Уже й Ленін не годиться на лідера москалів усіх часів і народів, шче може Сталін? Та й той ні. А от Катерина 2, Петро 1, ВВП і Ведмідів – цілком! Ба більше! Радянська держава стала символом такої собі невдачі москальської нації. Відбувся відкіт до ідеології Російської імперії, космополітизм – геть.

Хто доєднав Крим до України? Хто долучив найісконнійший нарід "русинів" до українців? Хто віддав Україні "москальський Донбас"? Хто вигадав цю штучну українську мову, розділив єдиний російський нарід? Хто взагалі так собі взяв і випустив Україну з теплого місця Московії прямо в лапи ненависних США? Це все радянська влада!

Сором тоді вже москалеві бути патріотом такої держави – СРСР. Україна залишилася б у виграші навіть тоді, якби підтримувала міти радянської влади: якби поважала Леніна (хто ж як не він дав українцям чітко визначену територію, яку тримаємо понині), якби цінувала все те перелічене вишче, шчо можна з одного боку вважати поразками Московії, отже з іншого – перемогами України саме при допомозі радянської влади. Прославляти Українізацію 20-х років, шчо дала поштовх узагалі всій національній культурі. Шчоби протримати ту хмаринку якомога довше, шчоби схвормувати українську ідею не на протиставленні, а на логічному розвитку. Як відомо, кожен використовує те, шчо є навколо, як сам може, витискає все корисне до останньої краплинки, та не наша держава! Було би цікаво подивитися, як Україна залишилась би залишком радянської чести й гідности, від якої так спритно відмовляється оновлена Московія, можна було би навіть привернути частину росіян на український бік. Ой, мрії-мрії. Усе одно – втрачена можливість! Бореться-бореться Україна, а шчось ні боротьби не видно, ні результатів, тільки наживає собі ворогів і в самій державі, і закордоном.

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua