Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/history/480e46a9106fe/

Великий українець N23

ЗаХар | 22.04.2008 23:12

П. І. Симоненко проголосив, що першим в списку великих українців має бути В.І. Ульянов – Ленін.

П. І. Симоненко проголосив, що першим в списку великих українців має бути В.І. Ульянов – Ленін. Аргументував він свою позицію вкладом останнього в створення самостійної України. І дійсно, з цією пропозицією можна було б погодитись, з огляду на відомий берестейський договір між Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією та Туреччиною з одного боку та Радянською Росією -з іншого, підписаний 3 березня 1918 року, взагалі, та на його 6 статтю зокрема:

Россия обязывается немедленно заключить мир с Украинской Народной Республикой и признать мирный договор между этим государством и державами Четверного союза. Территория Украины незамедлительно очищается от русских войск и русской Красной гвардии. Россия прекращает всякую агитацию или пропаганду против правительства или общественных учреждений Украинской Народной Республики

Цей документ можна було б вважати за перше міжнародне признання незалежної України аби не знання, що дещо раніше – 27 січня (9 лютого) в тому ж Бересті був підписаний договір між УНР та країнами четверного союзу, котрий насправді і має претендувати на вказаний статус. Але головне не в цім. Річ в тім, що берестейськими домовленостями справа не закінчилась, а радянсько – німецькі перемовини завершились фінансовою угодою та договором від 27 серпня 1918 року. Сам текст останнього до цього часу не оприлюднений, але про його зміст можна скласти уяву з так званої "ноти Гінце", тобто листа міністра закордонних справ Німеччини до представника петроградського уряду А.А. Йоффе. Ознайомлення з останнім може дати багато інформації для істориків російських, та нас цікавить лише два пункти цього документу (Цитую за відомим російським істориком С.П.Мельгуновим)

2. К ст.4. В проведение этого постановления Германия будет также настаивать чтобы из Украины не находило военной поддержки образование внутри Российского Государства самостоятельных государственных единиц.

Це так, для розминки. Просто до улюбленої більшовицької теми про "право націй на самовизначення". Тобто, будь-де, але не в Росії.

Значно цікавіша інша заувага.

6. К ст.12. гл.3. Германия будет настаивать на том, чтобы Россия получила по мирному договору с Украиной часть Донецкого бассейна, соответствующую ее экономическим потребностям. С другой стороны, Россия будет требовать очищения отходящее к ней часть Донецкого бассейна не ранее заключения всеобщего мира, не нарушая постановления ст.11 гл.2.Далее Германия будет настаивать на том, чтобы Украина предоставила одну треть своей добычи железной руды для вывоза в Россию, согласно особого по сему соглашения.

Де починається економіка там закінчується ідеологія. Капіталізм, соціалізм -яка різниця коли мова йде про шкурні інтереси двох хижаків...Більшовицька Росія не могла вижити без української сировини і монархічна Німеччина гарантувала їй свою допомогу. А Ви кажете – вождь трудящих...


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua