Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Відповідь "турецькому султану", або Епоха твіттера

Никита | 2.05.2014 09:05

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Султан повелів козакам "здатися добровільно і не змушувати його перейматися". Козаки відповіли...

Відповідь ''турецькому султану'', або Епоха твіттера
Це була відповідь Запорозьких козаків на вимогу турецького султана Мехмеда IV. Написаний у 1676 році. Тоді цей лист був дуже популярний, перекладений різними європейськими мовами і активно поширювався, – наприклад, австрійським командуванням серед власних військ.

Турецький султан звернувся до козаків так:

"Я, султан і владика Блискучої Порти, син Мухаммеда, брат Сонця і Місяця, внук і намісник Бога на землі, володар царств Македонського, Вавілонського, Єрусалимського, Великого і Малого Єгипту, цар над царями, володар над володарями, винятковий лицар, ніким непереможний воїн, невідступний хранитель гробу Ісуса Христа, попечитель самого Бога, надія і втіха мусульман, великий захисник християн, повеліваю вам, запорозькі козаки, здатися мені добровільно і без жодного опору, і мене вашими нападами не змушувати перейматись."

Запорожці написали у відповідь листа. Існує декілька варіантів його тексту, найвірогідніші можна прочитати, наприклад, у Вікіпедії (стаття "Лист запорожців турецькому султану").

Читаємо. Прекрасно, але....много буквів! Нині це вкладається в 10 – – #путінхуйло. Час спрощення комунікацій та скорочення текстів. Епоха твітера...

Ідея з фейсбуку

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua