Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Нова міграційна політика Європи щодо українців

Svitlana Kobyletska | 7.09.2012 23:03

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Маючи високу освіту, імігранти із України починають працювати au pair за мізерну зарплату, одночасно шукаючи інші варіанти і т.д. Це займає багато років. Замість цього ці люди могли б принести багато користі суспільству на інших посадах, якби були спрощенні можливості підтвердження освіти та досвіду.

Нова міграційна політика Європи щодо українців
Чотири провідних дослiдницьких інституту Англії, Португалії, Недерландів та Норвегії взялися за складання міграційної картки українців. В центрі уваги науковців знаходяться мотиви переїзду, поінформованість про країну, труднощі та умови проживання мігрантів. В Норвегії цим займається Інститут дослідження проблем миру Осло (PRIO). Цей проект, під назвою THEMIS, очолює антрополог Сінді Хорст. Для неї це дослідження одне із найбільших за всю її довгу інтернаціональну кар"єру.- Українці не були вибрані випадково. По-перше, вчені були зацікавлені в неоднорідних етнічних групах, а, по-друге, в мало вивчених.

Протягом 2012 року в усіх чотирьох країнах пройде два етапи інтерв"ю. В першому опитуванні в формі розгорнутої бесіди приймали участь 30 інформантів. Наступний рівень потребує 200 інформантів, яким запропоновані питання із конкретними варіантами відповідей. Цей етап триває до листопада. Всі учасники отримують винагороду. Зібрані дані будуть остаточно проаналізовані до грудня 2013 року, і тоді можна буде робити висновки та узагальнення.

Але вже зараз ми бачимо деякі цікаві тенденції, наприклад щодо того, що майже всі піддослідні групи набагато менші в Норвегії, ніж в інших країнах. Найбільша чисельність українців спостерiгається в Португалії. Ця група представлена переважно чоловіками, які працюють в сфері будівництва. Схожа ситуація простежується в Недерландах. В Норвегії більшість групи складають високоосвічені жінки із різних сфер діяльності. В Англію українці потрапили двома хвилями іміграції, перша із яких почалася відразу після другої світової війни. Тому група дуже різноманітна за багатьма факторами.

Проект не обмежується вище названими країнами. Зв"язки імігрантів із Україною, а також їхній вплив на співвітчизників є предметом вивчення і в самій Україні. Нажаль, iнститут Норвегії не приймає в цьому участі через економічні проблеми.

- Хто і яким чином може використовувати результати дослідження?

- Дослідження є академічним, тобто не проводиться на замовлення певних державних структур. Ми не маємо прямих контактів або важелів впливу на політиків, але ми часто виступаємо в засобах масової інформації, приймаємо участь у дебатах, слуханнях, інколи судових процесах. В ряді випадків до нас прислухаються, і міністерство закордонних справ змінює свою практику. Наша мета – висвітити проблеми імігрантів та спростити правову базу для їхньої інтеграції. Наприклад, українці, які їдуть до Португалії, в більшості випадків використовують робочу візу. В Норвегії ця можливість обмежена, тому люди вимушені йти обхідними шляхами. Наприклад, один з розповсюджених сценаріїв – маючи високу освіту, починати працювати au pair за мізерну зарплату, одночасно шукаючи інші варіанти і т.д. Це займає багато років. Замість цього ці люди могли б принести багато користі суспільству на інших посадах, якби були спрощенні можливості підтвердження освіти та досвіду. Головне для нас – використати результати дослідження в позитивному напрямку.


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua