Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/economics/4c61dfe312846/

"Червона зірка" виходить з кризи

Анатолій Авдєєв | 11.08.2010 02:25

Чергові відвідини відомого в СНД виробничого обєднання дали гарну новину: флагман вітчизняного сільськогосплдарського машинобудування – ВАТ "Червона зірка" – успішно подолав чергову кризову хвилю останніх двох років.

''Червона зірка'' виходить з кризи
Чергові відвідини відомого в СНД виробничого обєднання дали гарну новину: флагман вітчизняного сільськогосплдарського машинобудування – ВАТ "Червона зірка" – успішно подолав чергову кризову хвилю останніх двох років. А в порівняннні з першим півріччям минулого року за 6 місяців 2010-го підприємство збільшило обсяги реалізації сільгосптехніки майже у двічи.

Про це на зустрічі з журналістами, присвяченій підсумкам діяльності ВАТ "Червона зірка" за перше півріччя 2010-го року повідомили голова наглядової ради підприємства, кандидат економічних наук Олександр Саїнсус тагенеральний директор ВАТ Сергій Калапа. Кількість одиниць техніки, реалізованої на вітчизняному ринку, зросла майже втричі, вдвічі збільшено збут продукції на сусідньому російському ринку.

Окрім виробничих потужностей, підприємство продовжує вкладати кошти у розвиток та модернізацію, нові передові технології. Порівняно з першим півріччям 2009-го року інвестиції у виробництво суттєво зросли – з 2,5 до 16,1 мільйона гривень. Цей процес відбувається на фоні постійного підвищення заробітної плати працівникам заводу: з минулорічних 1471 гривні на червень нинішнього року середня заробітна плата на підприємстві зросла до 1791 гривні, а у липні становила вже 1991 гривню.

Як наголосив генеральний директор ВАТ "Червона зірка" Сергій Калапа, підприємством прийнято вірний курс на проектування машин світового рівня, призначених для роботи із застосуванням різноманітних сучасних технологій обробітку грунту. Є низка принципово нових агрегатів, які за цей час було поставлено на внутрішній та міжнародний ринок – посівний комплекс "Сіріус 1-" та два види багатофункціонального посівного комплексу (сівалка й культиватор) "Алькор- 6" та "Алькор-10", сівалки для пропашних культур "Вега-8" та "Вега -12". Впроваджено у виробництво новий модельний ряд грунтообробних агрегатів – дискові борони сімейств "Антарес" та "Палада". За перші шість місяців поточного року продукція заводу була представлена на семи профільних міжнародних виставках в Чеській республіці, Литві, Болгарії, Краснодарському краї РФ та Києві. Наразі ВАТ "Червона зірка" проводить сертифікацію ЄС всієї техніки, яку воно виробляє для продажу країнам Євросоюзу.

ВАТ "Червона зірка" нині має широку ділерську мережу поза межами України, яка здійснює продажі гарантійне та сервісне обслуговування техніки свого виробництва, а передвипускову обкатку да доводку нової техніки виробничникам охоче допомогають з користю для себе здійснювати навколишні фермерські господарства, що давно відійши від совкових технологій і плідно співпрацюють з місцевими розробниками та виробниками.

На переконання досвідченого антикризового менеджера Олександра Саїнсуса, подолати кризу, яка виявилася згубною для багатьох підприємств сільськогосподарського машинобудування, підприємству дозволили наполеглива праця та оновлення асортименту продукції і досвід подолання ще глибшої кризи 90-х років. Як повідомив Олександр Дмитрович, "Червона зірка" повернеться на рівень докризових показників вже у 2011-2012 роках.

Залишивши журналістів на генерального директора ВАТ "Червона зірка" Сергія Калапу. Олександнр Дмитрович поспішив на нараду до ОДА, з якої... "не повернувся", бо був призначений в.о. першого заступника голови ОДА. "Хороший вибір!" – прийнято говорити продавцями покупцям, які щойно зробили вдалу покупку. В коридорах влади Олександр Саінсус вже перебував більше десяти років тому на аналогічній посаді. А ВАТ "Червона зірка" перебуває на підйомі та вруках надійних менеджерів, про що свідчать цьогорічні показники.

Під час екскурсії виробничими корпусами журналісти побачили бато цікавиенок скркд яких лазерне обладнання, що замінило енергоємні застарілі преса, сварочні автомати та повністю компьютерізоване "інженерне та диспетчерське" серце заводу. Особисто я. Як журналіст з інженерно-технічним минулим був вражений змінами, що відбулися за останні двадцяіть років. Нині на ВАТ "Червона зірка" немає радянської гігантоманії, і кожний кілограм метала, кіловат елетроенергії тінше працює за чіткими розрахунками під кокретні замовлення. Українська техніка дешевша за європеську, але сучасна сівалка за ціною варта, як пристойне авто і дрожче.

Нині післі виходу з кризи не виключено, що ВАТ знову нарощуватиме звої потужності та дасть місту нові робочі місця, на які до речі не так то і проосто знайти необхідні кваліфіковані кадри для роботи за сучасними технологіями. Саме тому велику увагу і приділяють їх навчанню та підвищенню кваліфікації. І це одна з складових оспіху. А серед інших вдало налагоджена система продажів, згадувана ділерська мережа та нові сучасні розробки, іноді навіть з зарубіжними партнерами


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua