Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чия ця арифметика?

Олекса Косар | 1.05.2007 22:50

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
3

Якої б ви були думки про особу, котра запровадила б у наше і без того наповнене недоречностями життя, скажімо, ще й таке. Ідеш у магазин купити хліба, а там тобі видають спеціальну книжечку, в якій протягом року буде вестися облік скільки паляниць ти придбав.

Чия ця арифметика?
Чия ця арифметика?

Якої б ви були думки про особу, котра запровадила б у наше і без того наповнене недоречностями життя, скажімо, ще й таке. Ідеш у магазин купити хліба, а там тобі видають спеціальну книжечку, в якій протягом року буде вестися облік скільки паляниць ти придбав. А потім, вже наступного року, ціна на буханець залежатиме від того, скільки паляничок ви ум'яли року минулого. Тобто, якщо громадянин "А", який купив минулого року 500 буханців, цьогоріч платитиме за 1 штуку, для прикладу, 1 гривню, а громадянин "Б", котрий минулого року спожив 1000 хлібин, віднині викладатиме 2 гривні, і т. д. І навіть якщо цього року ви, нарешті, вирішили дотримуватися дієти, і протягом року купите не 1000, а 300 паляничок, все одно (!), платитимете як покупець, що минулого року з'їв 1000 штук даного продукту... І вже аж наступного року врахують, що минулого року ви з'їли 300 хлібин, і знизять ціну до 1 грн.

Смішно? Абсурд? Але ж саме за таким принципом нам пропонують розраховуватися за використання природного газу. Ціна його за одиницю виміру, тобто за 1 кубометр, не є для всіх споживачів однаковою, а залежить від того, яку кількість "кубів" використано минулого року. Тобто, чим більше "кубів" спалено, тим більшу ціну маєте за 1 куб.

Мотивація запропонованої системи оплати полягає в тому, що це нібито спонукатиме споживачів до економного використання газу, а також – правильно з точки зору соціальної справедливості. Тобто, багато газу використовують багачі, то нехай і платять дорожче. А бідний газу бере мало, то й ціна для нього нижча... Проте – це примітивний популізм, таке собі простацьке загравання з "масами", а ще – закаламучування й без цього не дуже прозорої української економіки.

Стосовно економії: зекономиш на газі, тобто на теплі в оселі – втратиш на здоров'ї... Та багачі й не економитимуть. Хто мерз, той і мерзнутиме.

У ринкових умовах ціна товару і послуг повинна бути поняттям суто економічним, а не чиєюсь "творчістю". Але в нашій державі, в якій значна, можливо навіть переважна частина громадян має доход нижче прожиткового мінімуму, проблема тарифів на житлово-комунальні послуги має серйозне соціальне значення. І чим триваліше вона не вирішуватиметься належним чином, тобто за допомогою економічних важелів, тим швидше перетвориться в політичну проблему, і передусім для Уряду. А можливо і для Верховної Ради, яка сформувала його. Втім, нинішню Верховну Раду, схоже, це вже не стосуватиметься.

Щодо соціальної справедливості, то вона або є для всіх, і для бідних, і для заможних, або її немає ні для кого. Дискримінації не повинно бути, в тому числі і за майновим станом. А якщо навпаки, то це щось схоже на революційну доцільність, яка свідчить про те, що "верхи" не можуть...

І ще одне: як можна роздрібну ціну поточного року формувати на обсязі використаного газу у попередньому році? Зима 2005-2006 року була дуже холодною, тож відповідно і споживання газу було більшим, аніж минулої теплої зими. Такий перерахунок не влаштовує багатьох громадян, особливо із причин демографічних...

У даній ситуації не позаздриш районним управлінням газопостачання і газифікації. Бо в оцій катавасії із оплатою за газ всі шишки сиплються, передусім, на їхні голови. Тобто, як завжди: політпроцесія йде там – наверху, а всі відчуття від неї тут – внизу.

Дивує те, що Міністерство юстиції, яке повинно слідкувати за недопущенням дискримінаційних нормативних актів, дану постанову Кабміну зареєструвало без жодних заперечень...

Але попри все будемо оптимістами, і сподіваймося, що вищеописаний винахід оплати за товар не використають виробники хлібобулочних виробів, масла, олії, м'яса, цукру, риби, солі, сірників і т. д.

Олекса КосарКоментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua