Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

Правила жизни: Мустафа Джемилев

Никита | 17.05.2014 09:02
"Я В СВОЕЙ ЖИЗНИ БОЛЬШИХ ОШИБОК НЕ ДЕЛАЛ"
Запитання до того, хто дочитає до цієї фрази: про що вона? Яку помилку має на увазі Мустафа-ага?
Коментарі
Ігор Бурдяк   | 17.05.2014 10:47
+
Взагалі-то я не бачу, щоб Мустафа-ага говорив про свою помилку.
А помилковою НМД була його готовність перерізати собі вени.
Що стосується його заповітного бажання, то не думаю, що воно помилкове. Що мав на увазі незадоволений мулла, не знаю. Є два варіанти:
1. Чому у складі України?
2. Чому таке приземлене бажання? (для мусульман іслам набагато більш пріоритетний, ніж національні цінності)
Никита   | 17.05.2014 11:15
Ігор Бурдяк:
Взагалі-то я не бачу, щоб Мустафа-ага говорив про свою помилку
Ну як же?
Фраза "Я В СВОЕЙ ЖИЗНИ БОЛЬШИХ ОШИБОК НЕ ДЕЛАЛ"

Про що ця фраза? До якого абзацу вона стосується? Що має на увазі сам Джемілєв?
Ігор Бурдяк   | 17.05.2014 11:53
Никита:
Я думаю, що будь-хто чи майже будь-хто на запитання: "які ти помилки допустив своєму житті?" відповість або конкретно, або, якщо навіть помилок і не бачить, чи не може згадати, то відповість так, як Мустафа-ага. Відповідь: "я не робив ніяких помилок" у будь-якому випадку була невірною.
Не знаю, чи Джемілєв мав на увазі щось конкретне. А взагалі, це:
...в аэропорту Симферополя мне выдали бумагу: "Запрет на въезд на территорию России на пять лет". Меня это рассмешило: я двадцать шесть лет назад из вашего российского Магадана вернулся и больше к вам не собираюсь. Кто ж знал, что Крым станет Россией и его у меня отберут.
Никита   | 17.05.2014 12:01
Ігор Бурдяк:
Там нема відповідей на запитання. Джемілєв сам вимовляє фразу: "Я в своей жизни бОльших ошибок не делал". Ця фраза означає: якась одна помилка в моєму житті була дуже великою, бІльшої не було. Цікаво було б зрозуміти, яку саме одну помилку Джемілєв вважає найбільшою у своєму житті.
Ігор Бурдяк   | 17.05.2014 12:17
Никита:
Якщо "бОльших" а не "большИх", то це може мати стосунок лише до того, що написано безпосередньо перед останньою фразою.
Никита   | 17.05.2014 12:30
Ігор Бурдяк:
Ну, фразу "я большИх ошибок в своей жизни не делал" може сказати про себе (ба навіть подумати так!) тільки самозакоханий ідіот.
А безпосередньо перед цією фразою Джемілєв розказує, як він оплакував дітей, загиблих на пожежі.
Отже, при публікації цю фразу просто переставили. Або обірвали текст на півслові, видаливши саме це: пояснення найбіль шої помилки
Ігор Бурдяк   | 17.05.2014 16:30
Никита:
Ну, і Ваша пропозиція яка? Що сказав Джемілєв?
Никита   | 17.05.2014 18:30
Ігор Бурдяк:
Я не певен (тому й спитав), але можу припустити, що це стосувалося молитви, "яку обов"язково буде виконано". Адже автономія у складі України нічого хорошого не принесла...
Треба було просити – як у Стругацьких – "щастя для всіх, і хай ніхто не залишиться обділеним".
Ну або принаймні "щастя, добробуту і процвітання моєму народові"
Ігор Бурдяк   | 17.05.2014 19:18
Никита:
...автономія у складі України нічого хорошого не принесла...
НМД його молитва фактично виглядала так: "Прошу Аллаха про національно-територіальну автономію в рамках України, бо лише це забезпечить щастя, добробут і процвітання моєму народові". Навіть якщо він це тоді так не сформулював, та мав на увазі саме це.
І судячи з того, як активно він бореться проти того, щоб Крим був у складі Росії, він не пожалкував за те своє прохання.
Никита   | 17.05.2014 19:37
Ігор Бурдяк:
Ну а що ж він вважає своєю найбільшою помилкою? як на Вашу думку?
Ігор Бурдяк   | 18.05.2014 05:14
Никита:
Може бути і так, що він тепер не може інакше. Пам"ятаю, як він казав: "я не можу прийняти російське громадянство, бо як депутат України склав присягу. Але народ мусить якось жити, то ж своє рішення нікому нав"язувати не буду"
А взагалі не знаю.
Никита   | 18.05.2014 11:20
Ігор Бурдяк:
Я, звичайно, теж не знаю, що мав на увазі Джемілєв. Суджу радше по собі. Наприклад, якби я ВІРИВ, що ОДНА моя молитва буде почута і виконана – і попросив би ТІЛЬКИ автономії – то справді вважав би це найбільшою своєю помилкою
Ігор Бурдяк   | 18.05.2014 12:26
Никита:
Бажання Джемілєва не збулося і тоді, коли Крим ще рельно був у складі України ("Попросил Аллаха о национально-территориальной автономии в рамках Украины"). АРК була де-юре територіальною, де-факто російсько-територіальною.
Та Бог всемогутній. Можливо вислухав і збудеться. Та й кримські татари повинні старатися. Побільше народжувати дітей.
Ігор Бурдяк   | 19.05.2014 11:41
Окупаційна влада не дасть кримським татарам квот у владі
При цьому Аксьонов вважає, що представницькі органи кримських татар – курултай і меджліс – повинні ще пройти офіційну реєстрацію.

"Тільки у випадку офіційної реєстрації і прямого бажання представників кримських татар йти назустріч, у влади будуть підстави працювати і взаємодіяти з організаціями, які стануть легітимними", – заявив він.

http://www.pravda.com.ua/news/2014/05/19/7025713/