Пошук на сайті:
Знайти

Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
1
Рейтинг
1

Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Фёдор Яковлев: Окончательное отделение Украины от России вступило в завершающую фазу

Никита | 13.06.2012 19:44
"Новый закон уничтожает всеукраинский статус русского языка на Украине и закрепляет за русскими на Украине статус национального меньшинства даже в тех регионах, где они составляют более 50%"
"В действительности новый закон направлен... против русского языка."
Коментарі
Ігор Бурдяк   | 15.06.2012 08:47
...статус русского языка на Украине, согласно действующему в настоящее время Закону Украинской ССР "О языках в Украинской ССР", несравнимо выше, чем в принятом ВРУ законопроекте...согласно ст. 27 этого же закона, "изучение во всех общеобразовательных школах украинского и русского языков является обязательным"!
Мій син пішов у перший клас в 1981 році. З другого класу вивчав російську мову, пізніше й літературу.
Моя дочка пішла в школу в 1987 році. Вона уже ні російську мову, ні літературу не вивчала. Лише в курсі "Зарубіжна література" проходили твори російських письменників мовою оригіналу. Вважаю, що цього достатньо.
Никита   | 15.06.2012 11:10
Ігор Бурдяк:
Нині діючий закон не виконувався (як і інші закони). Але мені важко не погодитися з цим кагебістом у тому, що фактично у законі про мову 89 статус рос.мови де-юре вищий, ніж у законі, що пропихують зараз. Одні пропихують, інші (роблять вигляд, що) не пускають.
Небезпека не у законі, як такому, а в тому, що влада, на відміну від опозиції (коли та ще була владою) спроможна впроваджувати свої рішення у життя.
Ігор Бурдяк   | 15.06.2012 14:37
Никита:
У сфері освіти не можу погодитися з тим, що опозиція (коли ще була владою) не змінювала мовну, і не лише, ситуацію.
Впроваджене ЗНО, яке різко знизило можливість корупції в ВНЗ-х під час вступу, число учнів, які навчаються українською мовою в цілому по країні стало паритетне з національним складом. В основному запроваджене навчання в ВНЗ-х державною мовою.
Звичайно, ця ситуація недостатньо закріпилася. Бажано, щоб Вакарчук ще 5 років попрацював міністром. Та на жаль, влада змінилася...
Никита   | 15.06.2012 15:04
Ігор Бурдяк:
У сфері освіти не можу погодитися з тим, що опозиція (коли ще була владою) не змінювала мовну, і не лише, ситуацію
.
Я не стверджував, що попередня влада
не змінювала мовну, і не лише, ситуацію.
Моя думка інша: хоча новий закон сам по собі де-юре знижує статус російської мови, але влада зуміє так його впроваджувати, що фактично підвищуватиме цей статус.
А попередня влада, безумовно, сприяла розвитку державної мови.
Ігор Бурдяк   | 15.06.2012 16:30
Никита:
Маю надію, що закон КК ухвалений не буде. Принаймні в такій редакції: російська мова використовується не поруч, а замість державної мови.
  | 16.06.2012 13:39
Никита:"Небезпека не у законі, як такому, а в тому, що влада, на відміну від опозиції (коли та ще була владою) спроможна впроваджувати свої рішення у життя."

Ви, пане Нікіта, явно перегрілися на сонці! А кому потрібною є влада, яка не є здатною впроваджувати свої рішення в життя? Ми мали вже таку "памаранчеву каманду", яка потрафила розвалити все. до чого тільки торкнулася! Навіть тут "тисячу" і то не могли по-людському роздати! Або візьміть наш Пємонт, в якому так звані не те що не спромоглися хоч щось зробити для підготовки до ЧЄ, а просто ефективно поміняти рейси маршруток! А от в частині ги-гикання, улюлюкання і по крикам гець і ганьба їм нема рівних в Україні!
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua