Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/discussions/4bff80899719f/

Чи потрібні Україні референдуми?

Ігор Бурдяк | 28.05.2010 11:36

Чи здатна Україна жити без конфліктів?

Написати цю статтю мене спонукав конфлікт, який розпалюється в Харкові.

Харківська правозахисна група просить генпрокурора, глав МВС та СБУ, секретаря РНБО негайно припинити "систематичні порушення прав людей у Харкові".

Група звернулася до глав цих відомств зі зверненням щодо конфлікту через парк у Харкові, який вирубують, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Харківська правозахисна група стривожена численними скаргами громадян, які беруть участь у мирному захисті зелених насаджень у парку ім. Горького, починаючи з 25 травня 2010 року", – говориться у зверненні.

Зокрема, зазначають правозахисники, йдеться про побиття громадян працівниками міліції, про бездіяльність міліції під час побиття невідомими особами учасників акції і журналістів під час виконання ними службових обов'язків, про відсутність адекватної реакції органів прокуратури на скарги.

Правозахисники вимагають негайно вжити заходів реагування і припинити "систематичне порушення" громадянських прав у Харкові.

Подібні конфлікти дуже часто спостерігаємо в м. Києві. І періодично практично в усіх регіонах України.

В Харкові конфлікт триває вже більше тиждня. Тема порушувалася на телешоу. Влада вважає, що протестувальники повинні підкоритися її рішенням. Я не знаю, чому саме в цьому місці треба прокладати дорогу. Наскільки я розумію, цього не знають також міліціонери, бульдозеристи, грейдеристи, журналісти і самі протестувальники (активісти екологічної групи "Печеніги" та Харківської обласної громадської організації "Ми – харків'яни!", а також представники ініціативної групи "Прорвемося"), які беруть участь в конфлікті. Пристрасті загострюються.

Якщо прокладання цієї дороги має дійсно загальнодержавне значення, то чому б людям не пояснити це. Переконаний, люди сприймуть аргументи влади, якщо вони дійсно вагомі. Але влада, як у нас зазвичай буває, зайняла "принципову" позицію: рішення законне, громада повинна підкоритися. А про те, що саме громада найняла її на роботу, влада забула.

Повторюсь, я розглядаю таку проблему загалом, як явище, не прив"язуючись до Харкова. Цілком можливо, що якась частина громади (а можливо й її більшість) підтримує дії влади. Треба вияснити думки зацікавлених сторін, провести місцевий референдум і закрити питання. Адже дуже часто буває так, що в зміні інфраструктури міста чи селища зацікавлений конкретний підприємець чи владоможець, а цілій громаді така зміна наносить шкоду.

В той же час певні політичні сили стараються винести на референдум питання, оцінку яким можуть дати лише спеціалісти, і які зазвичай повинна вирішувати влада з урахуванням думки експертів та науковців.

Наприклад, забезпечення безпеки держави. Бути Україні в складі військового блоку чи набувати нейтрального статусу.? А якщо входити в блок, то в який.? Звичайно, громадянин може з цього приводу мати певну позицію, але наскільки вона буде компетентна? І чи має право влада перекладати відповідальність за вирішення подібних проблем на народ.?

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua