Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

100 000 статей у вільній інтернет-енциклопедії

рівноденник Передрук | 28.03.2008 17:20

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
2

28 березня 2008 року кількість статей в українській Вікіпедії перевищила сто тисяч. Нині Вікіпедія є найбільшою базою знань українською мовою. Це стало можливим завдяки тому, що основним принципом Вікіпедії є можливість кожного користувача Інтернету створити власну статтю або допрацювати вже створену.

100 000 статей у вільній інтернет-енциклопедії
Вікіпедія – це унікальний міжнародний інтернет-проект енциклопедії, доступний багатьма мовами світу. Перше місце за кількістю статей у Вікіпедії посідає англійська мова – понад 2,3 млн. статей. За нею йдуть німецька (728 тис.) та французька (639 тис.). Найрозвинутішу енциклопедію серед наших сусідів мають поляки – понад 480 тис. статей. Російськомовна Вікіпедія налічує понад 250 тис. статей. Існують Вікіпедії мертвими мовами, такими як латинська, санскрит, готська, штучними мовами есперанто та волапюк. Загальна кількість статей у Вікіпедії днями перевищила 10 млн.

Українська Вікіпедія зараз налічує більше статей, ніж видані в Україні паперові енциклопедичні видання: у чотири рази більше, ніж Універсальний Словник-Енциклопедія та у два рази більше, ніж Українська Радянська Енциклопедія. Втім, електронна енциклопедія значно поступається їм за якістю і глибиною матеріалів. Натомість Вікіпедія перевершує паперові енциклопедії за кількістю ілюстрацій, можливістю отримати інформацію з потрібного питання одночасно кількома мовами, а мультимедійні можливості комп'ютера дозволяють не тільки проілюструвати статтю, але й додати аудіофайл чи відео.

Україномовна частина Вікіпедії почала свою роботу у січні 2004 року. За цей час вона наповнилася статтями з усіх галузей знань, які писали інтернет-користувачі на добровільних засадах. В українській Вікіпедії зареєстровано понад 10 тисяч користувачів із понад 14 країн світу, котрі щодня доповнюють близько 1000 наявних статей і створюють близько 200 нових.

* * *

Адреса української Вікіпедії: http://uk.wikipedia.org

Розгорнуту статтю, присвячену цій події, можна переглянути за адресою: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Прес-реліз/100K

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua